úterý 23. dubna, 16:27 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

Datum: 14.06.2013 00:15
 

Vím, že tu nejsem sama, kdo má na zahradě těžkou jílovou zeminu a ještě vysokou spodní vodu winking smiley . A tak potřebuju poradit, co do takovýchto míst zasadit. Zatím jsem zasadila Taxodium distichum - tisovec dvouřadý , dle popisu - Tisovec patří k dřevinám milujícím nejenom vlhko ale i mokro, takže jej můžete s úspěchem zasadit i do zahrady s těžkou půdou, kde vám dlouho po deštích zůstává stát voda - je to přímo ideální strom do mnou popisovaného místa. Co dál? please smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

    Datum: 14.06.2013 02:49
     

    jílovité

    [apps.rhs.org.uk]

    [www.mgofmc.org]

    do jílovitých půd -

    pereny

    [www.missouribotanicalgarden.org]

    letničky + kapradí + trávy

    [www.missouribotanicalgarden.org]

    stromy

    [www.missouribotanicalgarden.org]

    keře

    [www.missouribotanicalgarden.org]

    bažiny + mokré

    [www.clemson.edu]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (14.06.2013 02:51)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

    Datum: 14.06.2013 08:30
     

    Míšo, mám pocit, že u mě dost dlouho trvalo, než cokoli zakořenilo. Dva roky to skoro všechno stálo. Ale po ujmutí se mi zdá, že to naopak vše roste líp, než na písku. Nemusím zalévat, mulč tu půdu nenechá vyschnout a rozpraskat, takže nakonec to docela vítám. Dobře se mi tam daří třeba hortenziím i hostám. Jen třeba syrským ibiškům to asi moc neprospívá, ty spíš živořej. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

    Datum: 14.06.2013 09:01
     

    Podle mne, až se pozemek osadí, tak rostliny spotřebují hodně vody a situace se zlepší - kromě okamžiků přívalových dešťů. To je ale polízanice všude, kde je rovný plac. Ani tam nemusí být jíl

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

    Datum: 14.06.2013 11:43
     

    Květo díky! flower smiley ... s pomocí překladače se tím prokousám winking smiley .

     

    Anavi, já tam žádný mulč mít nemůžu - co zahradníci zakůrovali, tak je mokro. Normálně bych tu kůru mohla ždímat eye rolling smiley thumbs up . No a když to oschne, tak se vytvoří 5 cm vysoký škraloup, co nejde ukopnout. Tam bude práce eye rolling smiley .

     

    Drahuško, jo potřebovala bych tak stoletou vrbu grinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rostliny na vlhké stanoviště, jíl

    Datum: 14.06.2013 12:08
     

    Míšo, ono je to fakt zapeklitý. Když je mulč a dlouhodobě prší jako to bylo teď, je fakt, že by se to dalo ždímat, zase na druhou stranu, když mulč není,vysychá to a tvrdne, nejde z toho pak ani vytáhnout plevel. A co kačírek, o tom jsi nepřemýšlela? Ale nevím, jestli by to nějak pomohlo. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.