pátek 19. dubna, 22:56 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Rododendron

Datum: 27.08.2006 14:34
 
Nejen, že mi ho okusuje lalokonosec, ale objevila jsem pod ním (přímo v ,,srdíčku´´) plíseň. Bílý povlak, který na dotyk ,,práší´´. Odstranila jsem ho rukou, ale co teď? Něčím desinfikovat? Pomoooc...nechci o něj přijít.confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 13
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 09.05.2023 08:38
     

    to je prostě botanická eye popping smiley love smiley flower smiley

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Azalky a ronďáky se snaží ale platí to, co u pivoněk. Sucha a vedra jim nesvědčí. A několikaletá sucha se podepisují na stavu velkých keřů. sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rododendron

     
     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 20.05.2023 22:15
     
    20230520_060429099_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Celoročně očekávané...

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 20.05.2023 22:17
     
    20230520_060440704_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    A ještě pár.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 20.05.2023 22:26
     

    To čekání se ale vyplatí. thumbs down flower smiley Snad jsem ani nikdy světle žlutý neviděla, už jen ty odrůdy sehnat....

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 07:19
     

    krásné ronďáky- moje jsou už roky dost bídné.je tu vápenitá půda - a to asi nemají rádi .. kvete pár jap. azalek , ale dvě modré co mám, měly zase jen pár kvítků . . pokud to zvládnu - tak je ostříhám .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 07:46
     

    Regi, lze srovnat s Průhonickým parkem - nádhera - další co neumím a už nezkouším.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 08:33
     

    Dík za pochvalu ale u rhododendronů za mě platí, po mnoha a mnoha prohraných bitvách, buď se jim někde daří anebo ne.

    Aleno, sháněli jsme s bývalým kolegou z práce. A žluté byly proutky od nějakých Poláků. Něco mám i od pěstitelů někde kolem Kralup, ty objevil kolega, ani prakticky veřejně neobchodují. Ti měli nějaké kultivary z amerických šlechtění.

    Teď už není místo na nějaké další hledání ale přece jen... eye rolling smiley grinning smiley Letos jsem objevila nakvetlý Kokořín. Je to české šlechtění a už skutečně pěkné.Je to snad celá sada pojmenovaná po českých hradech. Ale na další už nakvetlé jsem zatím nenarazila. Detail dodám až pořádně otevře květy

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 09:13
     

    Regino, to je nádhera thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 10:01
     

    Regi nádhera

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 18:46
     

    Regi, tobě tam prostě jdou. love smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 21:13
     
    20230521_181727628_ios (2).jpg

    Gabco, ale až asi na čtvrté zahradě mě potkalo tohle štěstí. Moc se to jinak ovlivnit nedá. Možná s nějakými velkými úpravami, kde se navezou fůry hlíny.

    Tak slíbený Kokořín v detailu. Má vlnité okvětní lístky, stříbrné tyčinky. které doslova svítí na tmavém květu. Barva je skoro věrná, jen reál je jakoby trochu víc do starorůžova s hnědou. Takový docela atypický odstín.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 21:50
     

    Kokořín má krásnou barvu. Přemýšlím, kde jsem o tomhle šlechtění a křtění českými jmény četla, zatím si nevybavuji.

    U mě je jeden s odřenýma ušima, dostal výstrahu, proto se zatím drží, a že jsem jich vyzkoušela, nejde to.... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 23:02
     

    Aleno, možná v Zahrádkaři byl o průhonickém šlechtění článek.

    Vůbec tam hodně užívají české zeměpisné názvy. Z dřívějších šlechtění se třeba drobnokvěté azalky jmenují podle řek.

    Naživo jsem viděla tenhle a Bezděz. Bezděz mě nijak neuchvátil. Tobě by určitě vyhovoval Děvín. Jeden z mála vonících.Na ten jsem ale nživo nikde nenarazila

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 21.05.2023 23:23
     

    Jsou krásné, pokoukám, ale tj. všechno, k nám už ne, ne. grinning smiley Už jsem si dnes říkala, že se ani čemeřice nevejde. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 22.05.2023 07:58
     

    Připadá mi, že jak bylo deštivo, tak to ronďákům prospělo. Všude v okolí jsou jeden květ, skoro nejsou vidět listy. thumbs down flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.