pátek 19. dubna, 05:55 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Rododendron

Datum: 27.08.2006 14:34
 
Nejen, že mi ho okusuje lalokonosec, ale objevila jsem pod ním (přímo v ,,srdíčku´´) plíseň. Bílý povlak, který na dotyk ,,práší´´. Odstranila jsem ho rukou, ale co teď? Něčím desinfikovat? Pomoooc...nechci o něj přijít.confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 13
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 28.05.2021 20:08
     

    Taky jsem pozvaná na výlet. ...k Lebišovi a okolí. Nebezpečí grinning smiley, že něco přitáhnu číhá na každém km.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rododendron

     
     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 28.05.2021 21:04
     
    bloombux.jpg

    To číhá, souhlas. eye rolling smiley Koukala jsem v katalogu u Starkla na inzerovaný Bloombux, používá se místo buxusů co teď marodí.Je to vlastně druh rhododendronu. Teď ho měli v akci o něco levnější. Předtím ani nebyl. Tak jsem se na něj jela podívat. A nemohlo to jinak dopadnout. eye rolling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 28.05.2021 21:24
     

    Udělala jsi dobře thumbs down , už jsem o Bloombux četla a tady jsem ho neviděla. Taky mám buxus a už jsem si říkala, že nic stříkat nebudu, raději pryč. Má takové jemné kvítka, může do normální půdy, nebo se mýlím? Líbí se mi. winking smileyKvěty vypadají jak vajgélie.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 28.05.2021 22:54
     

    Aleno, s půdou je to všelijak. Všude píšou něco jiného. Jak jsem dohledala, je to výmysl firmy Inkarho, ty dělají i rhododendrony, které nevyžadují kyselou půdu. Ale jak to funguje, nevím. Myslím si, že úplně kyselo nebudou vyžadovat, spíš bude asi důležitější, aby půda nebyla jak beton. Spíš písky. Anebo nádoba. Kvítečky má skutečně jak vajgelie a už je prý ještě ve fialkové barvě.

    Těch buxusů je hrozná škoda, že to s nimi takhle dopadá. Ustříkat to asi moc nepůjde. A co času a práce každý věnoval zapěstování plůtků nebo různých tvarů. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 31.05.2021 12:04
     

    Myslela jsem, že je to u Regi na zahradě. winking smiley love smiley flower smiley grinning smiley

    bosk napsal(a):

    Rododendrony v zám.parku v Koryčanech

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 04.06.2021 15:26
     
    20210604_152438.jpg
    Další fotografie:

    Letos pri navsteve v Dendrologicke jsme neodolali a koupili si dve azalky. Golden Sunset a Nabucco. A musim rict, ze ted se rozvily naplno a my zustavame v uzasu stat, jsou fakt nadherne.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 05.06.2021 21:54
     

    Kiko, jsou krásný. Jsem psala, že možná předčí i rhododendrony. Ať se jim daří.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 05.06.2021 22:07
     

    Krásné barvy, ty barvy zahradu rozsvítí, ať se jim daří thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 06.06.2021 09:45
     
    195260290_10216961490863708_7002901667168657314_n.jpg
    Další fotografie:

    Tak ten můj tmavě růžový rozkvetl, ale v ten nejhorší čas - vedrem mu květy rychle vadnou.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 07.06.2021 08:40
     

    Spike, ten je podařený. Škoda, že si ho dlouho neužiješ.Je na ně hrozně teplo.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 07.06.2021 08:57
     

    Děkuji, ano, září do dálky.

     

    Spíše, má moc pěknou barvu. thumbs down

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 11.02.2022 22:57
     

    Byť mám ráda všechny květiny a nemůžu se jich dočkat, (hlavně po zimě tulipánů a narcisek), tak stejně mám nejraději období rododendronů a azalek love smiley Škoda, že nekvetou delší období. Letos se moc těším na novou, chtěla bych žlutou nebo žluto oranžovou azalku, nebo žluto bílou. Podle toho, která mě na místě osloví. winking smiley

    Regino, prosím tě, kolik těch keřů máš, to je neskutečná krása thumbs down. To už by stálo za pořádání prohlídek smiling smiley flower smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 12.02.2022 08:19
     

    Kamu, fakt jsem je nikdy nepočítala. Ale asi už dost. A těším se taky. Poupata mají, tak snad něco bude. A jestli máš místo a jdou ti, tak jich postupně bude víc. grinning smiley

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 13.02.2022 12:38
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kamu, fakt jsem je nikdy nepočítala. Ale asi už dost. A těším se taky. Poupata mají, tak snad něco bude. A jestli máš místo a jdou ti, tak jich postupně bude víc. grinning smiley

    Myslela jsem si to, že jich máš tolik, že je nespočítáš. smiling smiley Já zahradu právě malou, ale o tyhle krásky se ochudit nemůžu, stejně tak o hortenzie. Letos mají u mě poupat hodně, tak snad nepomrznou. Jinak mám radost, po dvou letech "obživla" jedna azalka, kterou jsem už chtěla vyhodit. Má i jedno poupě. winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 13.02.2022 19:06
     

    ta žlutá azalka je nádherná, tu bych ještě někde nacpala winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.