pátek 29. března, 15:47 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Rododendron

Datum: 27.08.2006 14:34
 
Nejen, že mi ho okusuje lalokonosec, ale objevila jsem pod ním (přímo v ,,srdíčku´´) plíseň. Bílý povlak, který na dotyk ,,práší´´. Odstranila jsem ho rukou, ale co teď? Něčím desinfikovat? Pomoooc...nechci o něj přijít.confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 13
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 13.02.2022 19:11
     

    Kordulko a u tebe půjdou. Máš stále vlhko. Budou jako v ráji.Už aby to kvetlo. Vždycky když koukám na fotky z loňských let a na to, co je na zahradě teď, ani nemůžu uvěřit, že to bude zase tak jako vloni a předloni.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rododendron

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 13.02.2022 19:20
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko a u tebe půjdou. Máš stále vlhko. Budou jako v ráji.Už aby to kvetlo. Vždycky když koukám na fotky z loňských let a na to, co je na zahradě teď, ani nemůžu uvěřit, že to bude zase tak jako vloni a předloni.

    ......Regi, mám záhonky přeplněné, doslova. Ještě je to pod sněhem, tak jsem zvědavá na mladý hortenzie.

    jo a ten roďas z koňtasu už je opravdu pekně narostlý thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 15.02.2022 08:18
     

    Mám to podobně. Když teď procházím zahradu, jsem nervózní z prázdných míst, přitom vím, že tam zase v průběhu roku nebude centimetr volného místa. A to jako opravdu ani centimetr. winking smiley grinning smiley Musím v sezoně vše krotit, aby se to navzájem nepřerostlo. smiling smiley

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko a u tebe půjdou. Máš stále vlhko. Budou jako v ráji.Už aby to kvetlo. Vždycky když koukám na fotky z loňských let a na to, co je na zahradě teď, ani nemůžu uvěřit, že to bude zase tak jako vloni a předloni.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 11:25
     
    20220518_100321.jpg
    Další fotografie:

    Cestou domů byly tihle dva krasavci winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 21:17
     
    20220518_180336806_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Azalky a ronďáky se snaží ale platí to, co u pivoněk. Sucha a vedra jim nesvědčí. A několikaletá sucha se podepisují na stavu velkých keřů. sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 21:20
     

    Ten růžovo bílý je teda Regi nádherný. A vůbec, všechny máš skvostný. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 21:32
     
    280637246_1711313742538837_6527238003428263776_n.jpg
    Další fotografie:

    Č. 2 je Kalinka

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (19.05.2022 09:07)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 22:04
     

    Regino, no já nevím, ale vypadají dobře, co si to vymýšlíš winking smiley , máš záplavy květů. thumbs down

    Tu žlutou azalku máš vonící? Kamarádka ji shání a nemůže sehnat. Mám ji doma hodně starou a je fakt, že vydrží kvést daleko delší dobu než velkokvětý kultivar. Navíc voní. Barevných šlechtěnců je v prodeji hodně, ale tyto drobnější vonavé žluté ne, nevím zda ji sežene.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 22:31
     

    Regi, to máš velkolepou podívanou. Z dálky to vypadá úžasně, i když chápu, že víc vody by jim určitě prospělo.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 23:12
     
    20220518_180439585_ios (3).jpg
    Další fotografie:

    Květů je hodně ale keře už nejsou co bývaly a na některých jsou i květy malé. A letos těmi vedry odkvítají velice rychle. Byla jsem v neděli u bývalého kolegy z práce. Zval mě na zachráněnou pivoňku, co jsme spolu mordovali. Už kvete a taky mu kvete žlutá jak jsme se tu o ní bavily, jak vypadá jako itoh. Dokonce jsme dali dohromady odkud je a to bylo divení. Před lety jsem ji já jemu i sobě koupila v Lidlu. Byl v práci a prosil mě, byla tenkrát akce jako to bývá, jestli bych tam nesjela. Tohle mi úplně vypadlo z hlavy.Taky naříkal na ronďáky. Asi dva žluté kultivary mu ani pomalu nevykvetly. A květy opadaly.

    Azalka je nevoňavá.Ale mám i ten starý kultivar. Letos málo kvete. Shání se blbě. Dneska jsem byla ještě na jednom vyšetření v Ikemu, dopadlo to dobře, tak abych se odměnila, jeli jsme přes Kostelec nad Černými Lesy. Patří to k vysoké škole zemědělské a mívají dost azalek a ronďáků. Menší azalky neměli ale mělo spoustu skutečné obřích kusů, vyryté a zabalené v jutovině. 3500Kč.

    Ve spoustě barev ale tenhle starý kultivar ani tam neměli.

    Kordulko, Kalinka nikdy nezklame. Patří do skupiny yakuschiman a musím řict, že rostou sice pomalu ale keře tolik nevyholují a ani sucho je tak nemoří. Jen jsou trochu na jedno brdo. Hlavn růžové a růžovobílé ostíny.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 18.05.2022 23:24
     
    281417150_10218525512803279_2571062908903997157_n.jpg
    Další fotografie:

    Regi, ty "okaté" jsou nádherné! flower smiley

     

    Já mám jen dva a jednu azalku.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 19.05.2022 06:54
     

    Spike,ale zdá se, že se jim u tebe daří. Vypadají moc dobře zatím. Ty okaté jsou dcery oblíbenci. Ten na dvojce je v reálu mnohem hezčí než na fotce. Má krásnou modrofialovou a i v názvu má oči. Jmenuje se Pfauenauge, Paví oko. Kdybych mohla mít jen jeden v tomhle odstínu, tak by volba padla na něj.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 19.05.2022 07:49
     

    Jak už jsem psala několikrát - prostě park. thumbs down

    gabca napsal(a):

    Ten růžovo bílý je teda Regi nádherný. A vůbec, všechny máš skvostný. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 19.05.2022 07:49
     

    Alenko, tu voňavou má mamka na zahradě desítky let, a je pravda, že je málokdy vídám.

    alenak napsal(a):

    Regino, no já nevím, ale vypadají dobře, co si to vymýšlíš winking smiley , máš záplavy květů. thumbs down

    Tu žlutou azalku máš vonící? Kamarádka ji shání a nemůže sehnat. Mám ji doma hodně starou a je fakt, že vydrží kvést daleko delší dobu než velkokvětý kultivar. Navíc voní. Barevných šlechtěnců je v prodeji hodně, ale tyto drobnější vonavé žluté ne, nevím zda ji sežene.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 08.05.2023 20:44
     
    20230508_155749728_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    A začíná sezona těhle krasavců.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.