sobota 20. dubna, 02:28 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

rodendrony nemoc

Datum: 20.03.2017 16:13
 
20170320_155932.jpg

Dobry den,

 

Co muze byt dovodem zloutnuti listu u leveho rodendronu kdyz pravemu se vylozene dari? Jaky zvolit postrik a ma vubec cenu lecit?

 

Dekuji. confused smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 16:19
     
    dscn2768.jpg

    asi chloroza - je třeba stříknout nebo i zalít železem -

     
  • Autor: Reklama

    Re: rodendrony nemoc

     
     
  • Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 16:25
     

    Kaaj. máš přesnou diagnozu. Teď je otázka ceny. Tekuté železo je dost drahé. Běžný rhododendron téhle velikosti, pokud to ovšem není nějaký speciální druh, to nepoznám, je skoro v hodnotě železa.Spíš je zajímavé proč dva kousek od sebe jsou tak rozdílné. Ošetřila bych tak jednou, pokud se nebude lepšit, dala bych pryč. Ale zamyslela se při pořizování dalšího nad kultivarem, hlínou, dodavatelem.

     
  • Status: nováček

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 16:28
     

    Ok. Zkusim....diky moc. winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 16:35
     

    Plantellu mám už nevím jak dlouho . někdy mají chlorozu i růže , tak stříknu . možná pomůže - jak ne , tak vyčkat . snad se upraví . asi už to bylo v rostlině.

     
  • Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 16:40
     

    Tada tak, já bych nedala úplně pryč. To skoro neumím.Přestěhovala bych na nějaké pohledově méně frekventované místo, kolega tomu říká do školky a tam kurýrovala. Když je to takhle výrazné, zalévá se docela silnou koncentrací. Nevydrží na dlouho.Kolikrát se rostliny ve školce dobře vzpamatují a lze použít jinde. Přesazují se dobře.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 20:57
     

    vykopat, dát hlínu na RHODODENDRONY a pořádně prolít vodou , koupit Hořkou sůl, proti žloutnutí a hnojivo

     
  • Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 20.03.2017 21:49
     

    Kordulko, já bych uvažovala o nedostatku hořčíku v případě, že by i thuje nebyly patřičně zelené. Tady se mi zdají v pořádku. Použití zeminy na rhododendrony bych předpokládala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: rodendrony nemoc

    Datum: 21.03.2017 17:48
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, já bych uvažovala o nedostatku hořčíku v případě, že by i thuje nebyly patřičně zelené. Tady se mi zdají v pořádku. Použití zeminy na rhododendrony bych předpokládala.

    AGRO Hořká sůl 1 kg

    Kód produktu: 000382
    Doprava: expedice do 48 hod
    vysoký obsah hořčíku – okamžitě přijatelný pro rostliny, zvyšuje tvorbu chlorofylu (zeleného barviva)
    vhodné na rychlé odstranění skrytého i zjevného nedostatku hořčíku
    nedostatek hořčíku se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.