pátek 29. března, 08:11 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Irsko
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Irsko
Posílejte fotografie! Ostrovní stát Evropy. Srdnatá země, plná temperamentu a bodrých lidí. Země drsná i podmanivá, překypující bohatou, i když mnohdy pohnutou, historií. Bohatá na přírodní krásy, nezaměnitelná, nenapodobitelná. Země Quinnesse, skvělého pivního moku i Jamesona, nejznámější značky irské whisky. Země s počasím proměnlivým, že se jeden nestačí divit, ale nikdy tu nemrzne, sníh téměř neznají. Žádné dálnice, jen silničky, kde je problém si kolikrát vyhnout. Ale nikde výmol, výtluk či něco podobného. A jazyk ? Anglicky se domluvíte. Ale irština, to je jazyk k nepochopení. Směs gálštiny, keltštiny, angličtiny. Takový jazykový babylon ....
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..
Výsledné hodnocení: 5

Ring of Kerry

Datum: 03.09.2013 23:55
 
Další fotografie:
Vše co jsem cestou potkali a nedá se popsat lokalita. Tedy dá, ale kdo by se páral s hledáním, když to byl jen "fotostop" ....

P.S. na poslední fotce je jedinečný pub, kde se připravuje neskutečně výtečná irská káva. Mají na to grif, který mě překvapil, a myslel jsem si, že to bude jen zase nějaký patok. Ale opak byl pravdou. Ani nebylo třeba sladit. Vím to proto že jsem si osladit zapomněl a pustil se do kávy bez lžičky. Lidi to byla lahoda mls smiley
Teď jsem si vzpomněl, oni tam žádnou lžičku nikde vlastně neměli, proto jsem to srkal bez ní. Já jsem ale ťululum .... eye rolling smiley

Pro ty kdo by to chtěli zkusit :

0,5 dl Jameson whisky nalít do skleničky (ne do šálku !!), po té zalít presso horkou kávou, cca 1,0 dl, a nakonec navrch přelít hustou smetanou (nebyla to šlehačka, páč to normálně ze džbánu hustě teklo). Dobrou chuť
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (04.09.2013 10:28)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Ring of Kerry

    Datum: 04.09.2013 09:13
    Hodnocení fotografie "Ring of Kerry": 5
     
    Má to svoje čaro a káva s whisky akosi patrí k tomu . Pridať trochu slniečka aspoň do žalúdku. Prchavé, ale zohreje.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Ring of Kerry

    Datum: 05.09.2013 11:33
    Hodnocení fotografie "Ring of Kerry": 5
     
    Ta vřesovka... nádhera.
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Ring of Kerry

    Datum: 05.09.2013 19:22
    Hodnocení fotografie "Ring of Kerry": 5
     
    Fotka od Carlose nezklame thumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ring of Kerry

    Datum: 09.09.2013 08:22
    Hodnocení fotografie "Ring of Kerry": 5
     
    Opět moooc pěkné a tu kávičku bych si k tomu taky dala.
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Ring of Kerry

    Datum: 29.03.2014 10:07
    Hodnocení fotografie "Ring of Kerry": 5
     
    Krásné! Včetně receptu. winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Irsko (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.