čtvrtek 25. dubna, 06:34 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Řidičák

Datum: 19.11.2006 09:22
 
Kdy jste si ho dělali(y)? A uměli(y) jste jezdit už předtím? Připojte své zážitky z první jízdy.winking smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 19.11.2006 13:51
     
    Ja si celkom dobre pamatam ze benzin stal 2.40 kcs, potom zdrazel a ked som si robila ja vodicak stal ma 800 kcs a benzin 8 kcs.A keby som bola chodila na Priemyselnu skolu strojnicku, bola by som ho mala zadarmo.A myslim ze zadarmo mal kazdy kto bol clenom Zvazarmu.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Řidičák

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Řidičák

    Datum: 19.11.2006 13:52
     
    Tak to jsem prošvihla.grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Řidičák

    Datum: 20.11.2006 05:32
     
    Tak já si dělala řidičák hned v patnácti na malou motorku a jezdit jsem na ní uměla,lítala jsem na ní s klukama po polních cestách. Za rok hned na traktor a za další na auto. Chtěla jsem i náklaďák, ale přednost měli kluci...A moje první jízda v autoškole autem byla za mrazu, sněhu, náledí asi 50km. První jízda s čerstvým řidičákem byla po Brně a okolí.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 23.11.2006 17:44
     
    Tak já jsem si dělala řidičák až skoro ve třiadvaceti letech a to mě k tomu ještě o několik let mladší kamarádka přemlouvala, protože jim chyběl jeden člověk, aby otevřeli kurz. Do autoškoly jsem za volantem seděla pouze jednou a to ještě ke všemu na místním letišti, kde silnice je opravdu o něco širší než normálně. Nebýt mladého, trpělivého, klidného učitele autoškoly, tak asi řidičák nemám dodnes. Kdyby tušil, kolik historek a autem jsem od té doby zažila grinning smiley. Nemít řidičák, tak nevím co bych teď dělala, přestěhovala jsem se totiž za přítelem na vesnici, odkud není skoro žádné spojení se světem, autobusová zastávka je 2 km vzdálená a jelikož nepracuji pouze na jednom místě, ale přes den přejíždím z jednoho zaměstnání do druhého, tak bych byla v ... Už jsem zažila během těch několika málo let, co mám řidičák - rozbité řízení 120 km od domova (přijeli pro mě s aviií a auto i s károu na ni naložili - lidi na nás cestou zírali, jak na cirkusovou atrakci), bouračku v zimě na náledí, kdy jsem poslala auto do věčných lovišť, atd. Skoro stoprocentně se vždy s autem něco stane, když mám letní nebo podzimní tábor - zrovna to rozbité řízení předloni, urvaný výfuk (vloni i letos v létě), letošní léto mi navíc během dvou dní praskly dvě gumy u jednoho auta, pouze o letošních podzimních prázdninách nedošlo k žádné havarii (pouze mi došla třicet metrů před benzinou pohonná hmota). Párkrát jsem sice prohlásila, že už do auta nesednu, ale sedím v něm denně a mám už pěkných pár tisíc kilometrů naježděných. 
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 02.11.2007 23:04
     

    tak zjišťuju v posledních dvou až třech týdnech, že mi ho asi stejně dřív nebo pozdějc vezmou grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Řidičák

    Datum: 03.11.2007 08:21
     
    Já ho dělala v 18 stál 3500 auto jsem ještě nesešrotovala ale nenám obavy,že to nepřijde,ono na vesnicích nebo v malých městech to bez auta nejde hlavně když jsou malé děti a chlap doma 2 víkendy v měsíci.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Řidičák

    Datum: 03.11.2007 12:27
     

    Já mám řidičák od 18 let.

    V den kdy jsem si ho vyzvedla, ještě mokrý grinning smiley jak se říká, jsem se vydala na svou první cestu do Plzně.

    Od té doby je auto mým druhým domovem. Nikdy jsem bez auta nebyla a neumím si to vůbec představit.

    Není to o tom, že jsem líná chodit, to vůbec, prostě jsem pořád někde na cestách. Vozím děti na kroužky, lítám po práci atd. a bez auta by to byla hrozná ztráta času.

    Jinak auto jsem měla ještě dřív než řidičák. Koupila jsem si totiž to auto, ve kterém jsem dělala tu autoškolu. Byla to zelená Škoda 120 stála mě 20 000,- tisíc a byl to můj miláček.

    Ušetřila jsem si na něj úplně sama a byla jsem na to náležitě pyšná.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Řidičák

    Datum: 04.11.2007 13:46
     

    Amee, moje první auto jsem si koupila v devatenácti - ŠKODA 1000MB smiling smiley za 7 000 Kč!!! Taťka mi ji dal do pořádku, že mě jednou i policajti, kteří mě chytli v jednosměrce sad smiley, říkali, že když mám tak hezky udržovaný vůz, tak mě za odměnu pustí!!! grinning smiley. No a pak jsem si po letech práce našetřila na Peugeotka, ten už stál 70 eye rolling smiley , ale bylo to jak Mercedes proti tomu předtím!!! A taky už jsem neudělala krok pěšky, což mám teda dodnes ...

    No a samo jsem taky byla náležitě pyšná, že jsem si ta auta šla koupit ZA SVÝ!!! grinning smiley

     

    Jezdím taky od osmnácti bez přestávky.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 04.11.2007 13:56
     

    já si také auta kupuju za své, prvního favorita jsem koupila za dvacet, vloni renaulta megana za osmdesát, kterého však ještě bohužel splácím (asi ho však prodám ještě než to doplatím - to budu muset nějak vyřešit a budu se ohlížet po něčem jiném - mám zálusk na nějakého citroena v kombíku)

    bez řidičáku a svého auta si fakt nedokážu představit život, když potřebuju sednu a jedu a nemusím se nikoho prosit o půjčení vozidla

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Řidičák

    Datum: 04.11.2007 14:33
     
    Přesně tak.Já zase chci dát toho renulta co mám pryč(do šrotu,kde měl být už dávno) a mám zálusk na něco malinkýho.Líbí se mi káčko,yaris,něco takovýho.Kámoška má picantto od Kii ale to nebudu opičit
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 18.12.2007 22:45
     
    to já bych Evčo chtěla zrovna něco velkého a ještě nejlépe v kombíku winking smiley , stále něco převážím, vozím lidi někam na akce, a doma slyším, že ženské by mělo stačit něco malého a co já to mám za výmysly grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Řidičák

    Datum: 19.12.2007 15:55
     

    Já jsem si dělala řidičák ve dvaceti za dvanáct stovek a řízení mě natolik nadchlo, že rok po absolvování řidičáku jsem přijala místo řidiče v jedné továrně, kde jsem vodzila papaláše. Vlastně až do revoluce.

    Aut jsme měli několik, nejdříve škodovky, potom jsme přesedlali na renaulty a skončili jsme u megana kombi, ale nějak se nám nepovedl výběr a za dva roky provozu nás téměř opravama zruinoval, tak šel.....

    Před měsícem jsme si nechali dovézt z Němec "Pašíka", také v kombi a zatím spokojenost. Ťuky ťuk!!!

    Ať to nezakřiknu winking smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Řidičák

    Datum: 19.12.2007 16:45
     
    drahuš, taky mám megana a ty opravy jsöu finančeně docela dost náročné thumbs up , ale na pohodlí a jízdní vlastnosti si nemůžu stěžovat winking smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Řidičák

    Datum: 19.12.2007 18:25
     
    Já si dělala řidičák ve dvaceti o prázdninách. Přišla jsem na hodinu a pan učitel se mě zeptal, jak dlouho to chci dělat. No já že chci rychlokurz. Ten prej je nejdřív za 6 týdnů. Při první jízdě mi povídá: "Tak kdy vás mám napsat ke zkouškám? Co tak za dva týdny?" A bylo grinning smiley

    Ale v těhotenství jsem přestala řídit úplně a začala až když měla dcera 8 měsíců a kluk 4 roky. Z donucení. Přivezli mi totiž auto z letiště s tím, že mám chotě ve špitále, že si při seskocích zlámal ošklivě nohu. Tak jsem jezdila dva měsíce obden do krajského města 50 km tam a 50 km zpátky. To jsem si vlastně udělala autoškolu podruhé, takové neplánované samostudium.





     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.