pátek 29. března, 16:23 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Rez hrušková

Datum: 10.09.2006 11:09
 
Návštěva nám včera sdělila, že máme na hrušni rez. Co to je? Co s tím? confused smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: Rez hrušková

    Datum: 10.09.2006 11:36
     

    Ahoj Mono,

    co to je? Jedním slovem - svinstvo. Máme to na hrušni už pár let a jde to s ní z kopce. Ze začátku jsme se to snažili chránit preventivně postřikem - ještě dřív, než narostly hrušky, ale moc platný to nebylo. Mají prý na to vliv túje v blízkosti. Ty máme naneštěstí hned na sousedovic plotemthumbs up.

    První leta to vypadalo tak, že se na listech objevily malé rezavé puntíky, které se zvětšovaly, velká část nedozrálé úrody opadala a listy taky začaly brzo opadávat. Letos už nemáme ani jednu hrušku a od srpna je pod hrušní nastláno lupením jak v listopadu. Vidím to tak, že hruška půjde do háje...sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rez hrušková

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 10.09.2006 12:14
     

    Benjo...no nazdar!!! Já to říkala, že ten sad je starý, léta neudržovaný...takže spousta stromů půjde do háje. Včera nám ti známí říkali, že to hlavně máme řešit co nejdřív (ale neřekli, jak), protože to může napadnout jehličnany, které jsme sotva vysadili.

    Zkusíme popátrat, co s tím...kdyžtak půjde!!

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Rez hrušková

    Datum: 10.09.2006 13:29
     
    Dievcata, je to ako u nas. Suseda sa nikdy sa nestara o svoje stromy a vsetka haved rechadza ku nam.Este aj zhnite stromy ktore padnu necha lezat pri plote.So vsetkymi sa len hada a ked ju clovek upozorni ze by si mala vsetky konare ktore pretrcaju na nasu stranu obrezat, zrazu sa robi hlucha, slepa.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    pejsek-nepřihlášen

    Re: Rez hrušková

    Datum: 10.09.2006 21:29
     

    Rez hrušňová je problém posledních let. Dříve byl jejím hostitelem, na kterém přezimovala pouze jalovec-chvojka kláštěrská (Juniperus sabinae), ale teď se ukázalo, že je schopná přezimovat i na hrušni, proto se tak silně rozšířila. Ochrana je postřikem a taky důkladným shrabáním listí na podzim a jeho likvidace-tedy nejspíš vyhození do popelnice.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 11.09.2006 07:13
     
    Díky. Listí zlikvidujem a našprtáme ten postřik.
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 06.08.2009 09:26
     

    Mona tak jak bojuješ, Já to vzdala a hrušku vykopla, místo ní jsem dala renklodu červenou= je to velká bluma, tak jsem zvědavácoffe smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 06.08.2009 11:25
     

    Pejsek to psala s odbornou znalostí, nicméně setkala jsem se i s informací, že hostitelem rzi hrušňové jsou ty do našeho prostředí zavlečené túje - zda je to pravda, nemám botanikem ověřeno (leč netajím se ani tím, jak moc túje nesnáším moody smiley).

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 03.07.2010 22:56
     
    dsc01743.jpg
    Další fotografie:

    Prosím o radu, letos vysazená hruška má nejspíš jak tady čtu rez? Nebo je to něco jiného?

     
  • Autor: BORIEVKA
    Status: nováček

    Re: Rez hrušková

    Datum: 08.07.2010 17:22
     

    Jsem zde nová no pokud máte blízko cipřišky tak hrušky budou mit tu rez pořad já hrušky rada ale bohužel....... MARIA

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 08.07.2010 21:34
     

    Hanule tak já to mám ověřené na Floře Olomouc u odborníka, boj prý je marný, jestliže do 300 m kolem jsou thuje. Škoda, hrušky taky miluji, ale jak už jsem psala, vykopla jsem jí, páč živořilasad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 08.07.2010 21:58
     

    Gabčo, takhle mi to taky prvním rokem začlo, a druhým rokem už neudělala ani žádné výhonkysad smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    czjkp1

    Re: Rez hrušková

    Datum: 13.09.2010 22:14
     

    Tůje a jalovce v tom to hnízdí a parazituje na hrušce, my už ji musely skácet měla plody asi 2x za život

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Rez hrušková

    Datum: 13.09.2010 22:26
     

    taky máme napadané hrušky.... a až tady jsem zjistila, že to je od tújí.... což mě docela štve, protože hrušky mám raději než jablka... a jak tak na to koukám, tak jich moc nesklidíme... leda bychom každý rok sadili novou hrušku a za 3 roky ji likvidovali... holý nesmysl... chjo, takže utřu hubu thumbs up

     
  • Status:

    Re: Rez hrušková

    Datum: 30.07.2012 14:56
     

    Ano, je to tak, hruškám u nás odzvonilo. Vždy se najde v okolí nějaký horlivec, kterému se nechce hrabat listí a tak sází jalovce a snad i jiné jehličnany. Ta rez je taková potvora, že v létě sídlí na hrušních a na zimu se stěhuje na jalovce a zjara zpět na hrušně. Všimněte si, že na podzim se na spodní straně listů hrušní tvoří takové hrbolky, z těch se uvolňují ty spory houby a stěhují se na zimoviště. Na těch jehličnanech se tvoří rosolovitá hmota a v té ta houba zimuje. My jsme stromy hrušní nechali pro parádu, větší kmeny porůst břečťanem a už se nesnažíme nad rzí zvítězit. To by se musel celý strom stříkat několikrát za rok, počínaje pupeny před květem a pak stále v rozmezí několika týdnů. To by stála každá hruška takhle vypěstovaná alespoň 10 kč. Na ten postřik je nejlepší BAYCOR. nono smiley nono smiley nono smiley

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.