úterý 23. dubna, 08:14 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Traged
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Vaření v papiňáku

Datum: 05.12.2007 11:16
 
Kashika si napsala Ježíškovi o papiňák, prý kvůli úspoře energie, máme el. varnou desku. Já jsem v něm nikdy nevařila, takže se ho trošku bojím. Můžete mi napsat, jaké s ním máte zkušenosti, co všechno v něm vaříte, a jestli už někomu bouchnul? eye popping smiley nono smiley grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 11:21
     

    Traged, já měla z papiňáku vždycky hrůzu, připadal mi jak časovaná bomba smiling smiley. Jenže když teď posoudím vaření v papiňáku a bez něj, nechápu, jak jsem vůbec mohla dřív vařit třeba maso smiling smiley, prostě bez papiňáku v současnosti ani ránu. Já mám teď nějakou blbou gumu ve víku, takže když to správně nedotáhnu, tak mi někdy ta pára vylítne bokem, což se teda leknu, ale jinak si myslím,ž e je to vcelku bezpečná záležitost smiling smiley.

    Kamarádce teda nějakým nedopatřením vylít - ale musela to mít určitě špatně dovřený - a ohodilo to strop a částečně i ji, takže měla popáleniny a od tý doby nechce tlakáč ani vidět. Ale to jsou spíš vyjímky.

     

    Jen to chce tlakáč, u kterého je víko, které se zavírá svrchu, nebo jak to napsat. Mamka má typ, do kterého se dává víko dovnitř, takže když má hrnec plný třeba nějaké omáčky, chtě nechtě v tom někdy to víko vymáchá eye rolling smiley a to je naprd thumbs up .

    Mám tlakáč od Tescomy a fakt paráda.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vaření v papiňáku

     
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 11:23
    Hodnocení kategorie "Teplá kuchyně": 5
     
    Anavi, pokud vím, tak my budeme mít taky od Tescomy (kam jsme nasměrovaly Ježíška - moji mámu grinning smiley). Díky za odpověď. Hele, a jak tam děláš třeba omáčku? Podusíš, co je třeba, a pak tam hned dáš velké množství vody, nebo otvíráš a doléváš?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 11:26
     

    Určitě během vaření neotvírám. Podusím, doleju vodou na potřebné množství a zavřu. Jo a zahušťuji vždy až po dovaření - třeba moukou, jíškou nebo strouhankou. Kamarádka to teda dělá tak, že dá rovnou i jíšku, ale mě se to párkrát přichytlo, takže až když je maso měkké, tak dodělám omáčku do konečné podoby a už to nezavírám.

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 11:28
     
    Jůůů, díky! Těším se na další tipy a triky! smiling smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 12:25
     

    Také v něm vařím....od začátku..Měla jsem dvě velikosti Kukty,tam bylo to víko dovnitř. (Když měl kdysi kluk žloutenku,tak jsem koupila ještě úplně malinkej..ten mám dodnes.) Teď mám několik let Tescomu duo - jedno víko,dva hrnce...Za těch téměř třicet mi žádný mi nikdy nebouch ani nic podobného...Vařím v něm skoro všechno, omáčky rovnou zahustím...Teda...maso a koření orestuju, pak přihohím mouku, důkladně orestuju, zaleju a než zavřu,tak provařím...Teda zkraje jsem to zahušťovala až pak...Kamarádka kuchařka říkala,že dává mouku hned. No tak jsem to zkusila a vidím to jak dnes...začalo mi všechno lítat z hrnce grinning smiley A to jsem tam měla ptáčky...fakt hrůza...sem to pak musela pomalu vařit v hrnci...grinning smiley Jsem si tenkrát pěkně nadávala....Jenže jsem se tenkrát nezeptala a nějak jsem to neorestovala či co...Když jsem jí to líčila,tak nevěřícně kroutila hlavou, že jí se to teda nestalo a příště mi to přišla předvést...Měla pravdu winking smiley od té doby mi už také nic z hrnce nelítalo...grinning smiley Už to mám za ty léta v oku, jak co dlouho...vypínám dřív a ono se to ještě dotáhne než klesne tlak...Ze začátku jsem neměla jistotu,tak jsem kolikrát otevřela raději dříve a pak dala ještě na pár minut dovařit...Taky se mi stalo,že jsem maso převařila a ono se sypalo...grinning smiley Jo a brambory ve slupce ty jsou tam za chvilinku ..winking smiley

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 13:11
     
    Lado, díky! Jíšku já používám většinou instantní, tak tu tam hned dávat nebudu. smiling smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 13:18
     
    Hele jde o zvyk...počkej jak si to budeš pochvalovat...winking smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 13:25
     
    Hned podám hlášení. Začínám se snad těšit. Tedy pokud nevybouchneme grinning smiley Myslíš, že to je fakt taková úspora energie?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 13:54
     

    Traged, tak určitě i úspora energie, protože, co bys vařila v normálním hrnci hodinu a půl, tady je hotový za dvacet minut. A dělám to stejně jako Lada - nechám to vařit kratší dobu a nechám dojít, ale chce to cvik a odhad, ale neboj, časem do toho přijdeš.

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 15:16
    Hodnocení kategorie "Teplá kuchyně": 5
     
    Ahoj Anavi, no o tý úspoře jí to řikám furt!!!! Už několik let jsem v papiňáku nevařila, ale pamatuju si to! smiling smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 15:30
     
    Zuzko,neboj se toho, Já bez papiňáku taky neuvařím
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 17:27
     
    v papinaku vařívala moje babička.jednou jí bouchl a polevka byla po celé kuchyni.néééé papinák nikdy v životě mám z něho trauma.prostě jsem posera,ale obdivuju všechny adrenalinové kuchařky,které ho pravidelně dráždí na plotněthumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 17:50
     
    No já ho taky běžně používám už nějaký ten rok a ještě nevybouchl. Myslím, že ty nové typy jsou bezpečné. A hlavně mi rádi ovar jako vepřové koleno a nožičky a na to je tlakový hrnec teda super. Vše tam naskládáš i s kořením zaleješ vodou, zavřeš a necháš vařit a prostě si toho nevšímáš vaří se to samo. No a pak jen vypneš necháš odejít páru a servíruješ s hořčicí a křenem. Jo a guláš vařím stejně jako Lada. Mňam.thumbs down
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 17:57
     
    Lostris, pššššt! grinning smiley winking smiley
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.