čtvrtek 25. dubna, 13:18 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Recepty z divočiny

Datum: 02.11.2007 22:39
 
hoďte mi sem prosím nějaký recept na srnčí please smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 02.11.2007 23:18
     
    Srnčie ragú

    500 g srnčieho pliecka, koreňovú zeleninu (mrkvu, petržlen, zeler), 1 cibuľu, 30 g masti, mleté čierne korenie, vodu, mlieko, hladkú múku, 1 lyžicu horčice, 20 g údenej slaniny.

    Očistenú mrkvu, petržlen a zeler postrúhame a opražíme s cibuľou pokrájanou na drobno, na masti. Pridáme na kocky pokrájané mäso, osolíme, okoreníme, podlejeme vodou a prikryté dusíme. Keď je mäso mäkké, ragú zahustíme mliekom, v ktorom sme rozmiešali múku. Pridáme horčicu a povaríme. Nakoniec pridáme na rozškvarenú slaninu, pokrájanú na kocky. Podávame s haluškami alebo s knedľou.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Recepty z divočiny

     
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 02.11.2007 23:22
     
    Jedlá z diviny a iné mäsité jedlá | Tagy: srnčie Prezrieť profil
    Čo potrebujeme: 600 g srnčieho mäsa, soľ, potlčené čierne korenie, 150 g údenej slaniny, 1 cibuľa, 2 zrnká nového korenia, 1 bobkový list, 2 dl červeného vína, ocot, 20 g hladkej múky, 60 g ríbezľového kompótu, citrón, 120 g šampiňónov, 20 g masla, vývar


    Slaninu nadrobno nakrájame a opražíme.
    Mäso umyjeme, odblaníme a nakrájame na rezne.
    Mierne ich naklepeme, posolíme, okoreníme a opečieme na opraženej slanine z oboch strán.
    Opražené rezne vyberieme a vo výpeku opražíme nadrobno nakrájanú cibuľu.
    Potom vložíme rezne, podlejeme vývarom, trochou vína, pokvapkáme octom a prikryté udusíme domäkka.
    Počas dusenia rezne obraciame a podlievame vývarom.
    Napokon pridáme maslo zmiešané s múkou, po chvíľke ríbezľový kompót, olúpané koliesko citróna, zvyšné víno a prevaríme. Mäkké rezne vyberieme, omáčku precedíme a pridáme do nej šampiňóny nakrájané na štvrtky a opražené na masle a zohrejeme.
    Srnčie rezne s omáčkou podávame s opekanými zemiakmi a ríbezľovým kompótom.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 09.11.2007 21:48
     

    něco jsem pohledala na netu - viz příloha

     

    co mělo úspěch a žádají repete je:

     

    recept: večer jsem maso naklepala a potom nakrájela na nudličky a přes celou noc naložila do marinády - olej, kečup, sojová omáčka, worchestr, hořčice, pivo (Budvar), sůl, pepř, nové koření, bobkový list (ráno jsem ho vyndala), sladká paprika, tymián

     

    ráno jsem ho vyndala z ledničky a dala na pánev na osmahnutou cibulku, zalila vodou a delší dobu dusila, nastrouhala k tomu trochu domácího špeku a ke konci přidala sterilované papriky, na závěr jsem to dohustila troškou jíšky

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 10.11.2007 10:21
     
    Speciální recept sice nemám ale divočinku tu můžu mls smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 05.12.2007 19:09
     

    tchyně hodila hřbet srnčího jen tak upéct do trouby a nic moc, bylo to tvrdé, ale snědli jsme to, ale zbytek co je v mrazáku, ať nějak radši zpracuju já winking smiley

     

    minulý víkend jsem vyzkoušela srnčí naložit opět přes noc do marinády - tentokrát - červené víno, tymián, sůl, pepř, vajíčka, cibule, druhý den jsem to dala ještě s trochou rýže dusit, když už bylo víno víceméně vyvařené, tak jsem to zahustila smetanou a naservírovala jim s rýží a zblajzli to všechno

    už se nám zásoba srnčího v mrazáku ztenčuje, ale kvůli tomu bourat znovu nebudu grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 18.07.2008 10:40
     

    Mám jedno šuple v mražáku plné srnčího masa - dostali jsme jako pozornost od jednoho myslivce. Neříkám, že nejsem vděčná a že bych neměla srnčí ráda, jenže se obávám, že to nebudu tak umět udělat. confused smiley

    Kdo ještě máte nějaký zaručený recept, tak prosím sem please smiley

     

    Tohle vypadá docela dobře, je to podobné receptu od eveliny, tak to možná zkusím:¨

     

    Srnčí ragú

    1 kilogram srnčí plece, 100 gramů másla, 150 gramů kořenové zeleniny, 50 gramů cibule, 15 gramů cukru, 3 cm citronové kůry, sůl, nové koření, 5 pepřů, bobkový list, 4 lžíce citronové šťávy, 30 gramů mouky, 100 ml červeného vína, 1 lžíce vína Madeira, vývar

    Srnčí plec zbavíme kostí a kůžiček a nakrájíme na gulášové kostky. V hrnci na rozpáleném másle si usmažíme na plátky nakrájenou kořenovou zeleninu, cibuli, přidáme citronovou kůru, cukr, nové koření, pepř a bobkový list. Usmaženou zeleninu postříkáme polovinou citronové šťávy, zalijeme vývarem, přidáme nakrájené srnčí, osolíme přikryjeme pokličkou a dusíme hodinu a půl až dvě hodiny. Měkkou zvěřinu vyndáme, zbylou šťávu zahustíme jíškou z mouky a másla, přidáme obě vína, citronovou šťávu a povaříme. Omáčku procedíme na maso a spolu ještě chvíli vaříme.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.07.2008 10:43)
     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 08.04.2012 21:36
     

    Srnčí řízečky po revírnicku: (toto jsem zkošela a dobrý winking smiley )

     

    750g srnčí kýty,

    sůl, 4 stroužky česneku, 2 vejce, 0,5 dcl mléka, 50g hl.mouky

    50g žampionů, 150 g oleje, 250g tatar.omáčky

     

    kýtu nakrájet na plátky a naklepat, osolit a potřít česnekem

    těstíčko: vejce, mléko, mouka, žampiony = v tomto obalíme a smažíme po obou str. v horkém oleji

    poléváme tatarskou omáčkou, příloha vařené brambory

     

    ale jak jsem zrovna teďka procházela recepty na "dančí" tak jsem z toho teda těžce v rozpacích - to je samý jalovec, koření, červené, bílé víno, špek.... no asi to zase strčím do mražáku :-( a vrátím se ke kuřecímu nebo co . děcka nad tím stejně budou ohrnovat fifák

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 08.04.2012 21:38
     

    dělali jsme kdysi srnčí na grilu s grilovacím kořením a taky výbornýmls smiley . Jinak nemám s divočinou žádné zkušenosti.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 09.04.2012 13:08
     

    dančí hřbet jsem dělala dneska, na plátky, rozklepat, posolit popepřit, posypat moukou, osmahnout z obou stran a dusit mls smiley

    Ovšem úprava se špekem, jalovcem a podlít vínem je taky moc dobrá thumbs down , co se ti na tom nezdá? eye popping smiley 

    Divočinu máme častěji než jiné maso, doužívám běžné recepty jako na hovězí či vepřové.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 09.04.2012 13:36
     

    Častěji sice nemívám, ale občas srnčí nebo kančí, ale nedělám s tím žádné štráchy - běžné recepty, když nakládám používám buď koření na zvěřinu (hotové namíchané koupené) nebo tymián, šalvěj (té moc ne), občas rozmarýn, dobromysl, nebo klasiku bobkový list, nové koření, pepř, česnek. Když peče kančí můj chlap dává na naložení česnek, a směs šípku a čili (koupeno v pytlíku), olivový olej - v rámci abytobyloconejlepší to občas přežene.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Recepty z divočiny

    Datum: 10.04.2012 22:21
     

    Už jsem to do nějaké diskuze psala, nevšimla jsem si, že je tu speciál, tak stručně zopakuji:

    Dělala jsem daňčí závitky na víně, naplněné byly kouskem klobásy a dušeným kysaným zelím s kostičkami uzeného, podusila jsem je na strouhané kořenové zelenině, špeku a másle. Z koření jsem použila mletou směs Divočina, celé divoké koření (bobkový list, pepř, nové koření, hřebíček) a přidala jsem ještě jalovec, co jsem si v létě natrhala v Chorvatsku, a čertsvý tymián. Podlévala jsem červeným vínem.

    Bylo to moc dobré, ale pro děti, jak tu píše Ilka, asi moc ne. Ale zkus to udělat úplně obyčejně - podušené přírodní plátky nebo kostičky, ne moc kořeněné, jen lehce zahuštěné. Nebo další klasiku - svíčkovou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.