čtvrtek 25. dubna, 21:44 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: monika
Status:

REBARBORA

Datum: 16.05.2008 17:05
 
Už druhým rokem mi rebarbora vykvetla. Květ jsem vylomila, ale stejně jíž nenarostou kvalitní listy. V čem dělám chybu? Má něčeho moc nebo málo?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 04.05.2010 23:50
     

    Honzo, úplně jednoduše.... rebarboru očistíš, nakrájíš na kostky, hodíš do hrnce, zasypeš cukrem, zaleješ trochou vody... ona dost vody pustí a necháš dusit pod pokličkou do změknutí. Nechat vychladit a potom to je fakt silně jedlé. Kompot je nejlepší vychlazený z ledničky. V létě opravdu hodně osvěžující.

     
  • Autor: Reklama

    Re: REBARBORA

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 05.05.2010 06:37
     

    Mňam...já tam přidávám ještě malinko skořice. mls smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 05.05.2010 08:59
     

    To já nedusím, zapékám v zapékací misce a krom skořice přidávám trochu medu a navrch drobenku z vloček a oříšků, to je teprva ňamka. Už vím co si dám v nšděli večer až se vrátím z chalupy. Mňam!mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jana Skřivanová

    Re: REBARBORA

    Datum: 10.05.2010 16:45
     

    Dobrý den, rebarboru mám, ráda odkopnu.

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: REBARBORA

    Datum: 11.05.2010 20:34
     

    Skrbli, díky. Čeče, semi z toho až sbíhaj sliny... grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 11.05.2010 20:50
     

    dneska říkal kolega v práci, že jeho tchyně dělá marmeládu reborbora+banán nebo rebarbora + jahody.......prej je vynikající. Má za úkol, donést vzoreček, pak povím.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 12.05.2010 08:56
     

    Jo jo! Z rebarbory se dá udělat spousta dobrot. Zvlášť když úroda je letos opravdu veliká.

    rebarbora

     

    Co třeba takhle?
    Vločkový dezert s rebarborou

    .

    suroviny potřebné na vločkový dezert Připravíme si suroviny a zapneme troubu na 180 stupňů. Na rebarborový základ potřebujeme: 500 g rebarbory (4-6 řapíků) 65 g cukru krupice 1 lžíce škrobové moučky (např. Solamyl) 1 lžíce medu půl lžičky skořice Dále si připravíme: 75 g másla 40 g cukru krupice 65 g ovesných vloček 40 g mletých nebo sekaných ořechů máslo na vymazání formy vypracujeme drobenkové těsto Tak nějak by mělo vypadat drobenkové těsto. hotový dezert Když vše půjde tak, jak má, bude výsledek vypadat podobně.

    A tak budeme postupovat: Rebarborové řapíky omyjeme, oloupeme a nakrájíme na centimetrové kousky Smícháme s cukrem, škrobovou moučkou, medem a skořicí Vsypeme do zapékací misky vymazané máslem Z másla, cukru, ovesných vloček a ořechů vypracujeme drobenku, kterou nasypeme na rebarborovou směs Vložíme do předehřáté trouby a pečeme dokud těsto nezíská krásnou medovou barvu (lze péct i pod grilem mikrovlné trouby) Necháme vychladnout v zapékací misce, rozdělíme na jednotlivé porce a podáváme buď s kopečkem šlehačky nebo zmrzliny

    (Zdroj)

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 15.05.2010 22:34
     

    Mňamky z rebarbory jsou zajímavé . Já dělám koláč s tvarohem a nahoru rebarboru. Bohužel ale jen jednou za rok, protože na víc mi nevyroste.

    please smiley poraďte jak ji pěstovat. Už jsem několikrát měnila stanoviště dle různých rad, ale nějak se nedaří.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: REBARBORA

    Datum: 16.05.2010 21:27
     


    iriska napsal(a):

    dneska říkal kolega v práci, že jeho tchyně dělá marmeládu reborbora+banán nebo rebarbora + jahody.......prej je vynikající. Má za úkol, donést vzoreček, pak povím.


    ... to by mohlo být taky dobrý. když tak nad tím uvažuju, dělala jsem marmeládu kiwi + banán, to je bych řekla hodně obdobné! asi by to nemuselo být špatné.. pak dej vědět!

     

    Dáši, hoď někam recepis na tu tvarohovou buchtu. Já udělala před 14ti dny hrnkovou s posypkou z těch ovesných vloček a ořechů - super. jedli jsme to my s manželem až do čtvrtka, holky se toho ani netkly, jen když uviděly v kuchyni řapíky, a manža nakonec zahlásil, že to teda taky nemusím každý týden péct! tomu říkám vděčnost - jim příště koupím buchty z PENAMU a rebarboru asi zahluším angry smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 16.05.2010 23:12
     

    Ilko žádná zvláštnost, kynuté těsto, potřít tvarohovou nádivkou ( cukr, vejce , hrozinky-když mám , kdo rád tak muškátový oříšek)

    poklade se kostičkami rebarbory (někdo ji podusí a namže) , posype skořicí a upečené pocukruje.

    Ten tvaroh mi radila jednou sousedka. Prý rebarbora obsahuje nějaké nedobré látky, které se tvarohem zneutralizují .. či jak to nazvat. Od té doby to dodržuju ale nepátrám jestli je to tak jak říkala. V každém případě ten tvaroh tam vůbec nevadí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2010 07:18
     

    to nemá chybu.....od kolegyňky rebarborový moučník ke kafíčku....to je snídaňka v práci jak má být....a tu marmeládu jsem už upomenula, zase zapoměl....je to jenom mužskej no jo no....

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2010 09:25
     

    Lidičky, vloni jsem dostala odkopek rebarbory. Vloni jí vyrostlo jen pár listů a jen kratičký (nepoužitelný) stonky. Letos má listů hromadu, ale stonky jsou pořád krátký. Co je špatně?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2010 09:29
     

    Nic není špatně, dej jí čas winking smiley

    Mně taky po přesazení pár let klempírovala než se chytla.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2010 09:41
     

    Ach jo, tak zatím zůstanu jen u čtení těch pochoutkových receptů.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2010 09:42
     


    555 napsal(a):

    Lidičky, vloni jsem dostala odkopek rebarbory. Vloni jí vyrostlo jen pár listů a jen kratičký (nepoužitelný) stonky. Letos má listů hromadu, ale stonky jsou pořád krátký. Co je špatně?


    Na podzim jí trošku oblož kompostem. A brzo zjara než začne rašit na něj přisyp trochu Cereritu. Uvidíš, že ji pak ani všechnu nezděláš.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.