čtvrtek 28. března, 12:46 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: monika
Status:

REBARBORA

Datum: 16.05.2008 17:05
 
Už druhým rokem mi rebarbora vykvetla. Květ jsem vylomila, ale stejně jíž nenarostou kvalitní listy. V čem dělám chybu? Má něčeho moc nebo málo?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 16.05.2008 21:25
     
    Moniko, taky mi rebarbora vykvétá a mám dojem, že rok od roku dřív. I když si myslím, že včas odstraněný květ neovlivňuje kvalitu řapíků. Tady jsem našla dost podrobný návod na pěstování.
    [vseozahrade.blog.cz]
     
  • Autor: Reklama

    Re: REBARBORA

     
     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: REBARBORA

    Datum: 17.05.2008 08:16
     
    Otázko, díky moc. Jdu studovat. Miluju koláč, ale letos bude opět jen z kupované. To ošklivé nic, co mi tam opět zbylo, tam nechám thumbs up .
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 08:53
     

    Už máte narostlou rebarboru?

    Já už si začínám dělat laskominy. V neděli určitě bude koláč a možná i dezert s ovesnými vločkami ten já miluji: přidejte se! Nebo máte nějaký jiný zajímavý recept?

     

    rebarbora

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 09:02
     

    Tak rebarboru jsem letos ještě nejedla a jíst nebudu sad smiley Máme psa a ten se u ní na chvíli zastavil a zvedl nohu :blijící smajlík:

    Já snad budu muset kus zahrady oplotit angry smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 09:56
     

    No to by mohlo mít trochu ostřejší příchuť.winking smiley

     
  • Autor: Mispule
    Status:

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 13:43
     

    Rame, nedělej chutě. Moje babička peče tak skvělý rebarborový koláč, jaký nikdo jiný neumí.mls smiley mls smiley mls smiley Musím se jí zeptat, jestli už je ten správný čas.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 14:04
     

    Rebarbora u nás v žádné formě. Ze zahrady jsem ji zlikvidovala. Manžea je vředař a rebarbora je to nejhorší, co může na vředy být. eye rolling smiley

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 14:10
     

    U nás se dělá vždycky s tvarohem. Odvápňuje, tak aby to tvaroh napravil.

    Klidně jen tak na mini kostičky nakrájená zamíchaná s cukrem v tvarohu,

    příp. s kapkou citronu nebo naopak sladké smetany.

    Taky se tahle směs dá do kyn. buchet, mřížkového koláče, ovocných knedlíků atd.

     

    Po 24.6. (sv. Jan) už neřezat, jednak už pak má opravdu hodně šťavelanů

    a taky aby zesílila na další rok. Má ráda vydatné hnojení.

    Klidně čerstvým hnojem anebo si půjčit pejska od Hanky. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 14:10
     

    já mám jen krátký stonky, ale je u kompostu, a tam naroste obří. Peču koláč s nánosem drobenkymls smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 15:07
     

    Na žaludek mi nevadí a pár pochoutek v krátkém období roku mě dozajista nezahubí.

    Je zajímavé, že o škodlivosti rebarbory a šťavelanů ví každý, ale o škodlivosti jiných kyselin a solí v potravinách a nápojích, které někteří dávají například i dětem v období celého roku už se toho tolik neví a přitom se jich v některých rodinách spotřebuje veliké množství.

    Co víte třeba o kyselině trihydrogenfosforečné?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (03.05.2010 19:43)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 15:11
     

    No, víš, když po snědení koláče s tvarohem a rebarborou zvracíš krev a svíjíš se v bolestech. V lepším případě doma, tak tě předpokládám chuť přejde. Pokud nejsi masochista.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 15:39
     

    Proboha Drahuš, to nebylo nic proti tobě. A už vůbec nic proti lidem s žaludečními vředy. Jen konstatování, že mně rebarbora nevadí a tak si ji rád v nějaké pochutině dám, nic víc. Kdyby mi po ní bylo blbě, tak se jí také budu vyhýbat, neb sexuální úchylkou, jakou je masochismus, netrpím.

    A pak už jen povzdechnutí:

    To jak rebarbora škodí, ví snad každý, ale kolik jiných věcí škodí, tím že je jíme a pijeme mnohem častěji než dvakrát či třikrát do roka, jako já tu rebarboru, to už se tolika neví.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 17:48
     

    miluju rebarborový kompot.... vychlazený nemá chybu, ale protože rebarboru na zahradě nemám a v obchodech ji vidím opravdu sporadicky, tak jsem ho nejedla pěknou řádku let. A je fakt, že do sebe rveme spoustu jiných srágor a docela pravidelně a úplně bez zábran. Takže letos půjdu po rebarboře grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: REBARBORA

    Datum: 03.05.2010 18:03
     

    A nemáte někdo odkopek? please smiley Třeba srazovnice? please smiley Mně zašla...měla jsem ji na špatném místě... confused smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.