čtvrtek 25. dubna, 14:34 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 19
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 16:05
     

    Moc všem děkuji flower smiley. Postupně si projedu odkazy od Anavi, snad to do jara stihnu smiling smiley.

    Ta fotka s tím rododendronem (doufám, že to teda rododendron je) se mi moc líbí, jedná část záhonu je dost ve stínu velkého dubu, tam by se to mohlo podobně udělat. Já rododendrony moc v oblibě nemám, rodiče jich pár mají a jsou to takové vytahlé holé větve, takové řídké mi to přijde a moc se mi to nelíbí, ale ten na obrázku vypadá fakt hezky.

    A jutová tkanina také není špatný nápad. No nápadů mám díky vám plno, ale stejně se výsledku obávám grinning smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 16:35
     

    [www.stream.cz]

    Viděly jste tohle??? Tam je nápadů :-)

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 17:57
     

    Jáji, dobrýthumbs down

    Bez dovolení jsem si troufla odkaz hodit nahoru do adresářů, to aby se to dala snáž dohledat, když někdo se bude chtít kouknout.winking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 17:59
     

    jj už má zkouknuto 8 pokračování je to moc moc pěkné thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 18:00
     

    Peefko, tak místo rondáku, zkus zapřemýšlet nad hortenzií. Má podobné nároky, jen na zimu opadá.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (14.01.2011 18:00)
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 18:02
     

    A je mnohem hezčí :-)

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 21:37
     

    Jo jo hortenzii nebo spíš hortenzie určitě někam chci, moc se mi líbí. Loni jsem koupila h. serratu Bluebird, ale tu jsem zkusila dát k terase, na slunné místo, vím, že to pro ní není to pravé ořechové, ale zkusím, uvidím, pokud se jí tam nebude líbit, tak ji přesadím. No a chtěla bych i nějaké další.

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 21:45
     
    p8030023hhhhhh.jpg

    Pefko dej sem její fotku sííím, moje je takováhle :-)

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 22:06
     

    Jájo, tak ta je thumbs down, fakt moc pěkná. Ta moje je ještě malá, ani nekvetla. Koukala jsem na fotky a asi ji nafocenou nemám, nemohu žádnou najít. Vyfotím jí letos, pokud zdárně přečká zimu, třeba by letos už i mohla kvést.

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 22:08
     

    Tahle je třicetiletá :-) a asi před 6 lety přestěhovaná ke mě na zahradu.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 22:12
     

    Aha, jsem si říkala, že ji třeba brzy budu mít taky takovou velikou, ale to se teda načekám smiling smiley. Z fotky se mi zdá, že ji taky nemáš moc ve stínu, nebo se mýlím?

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 22:17
     

    Je úplně na sluníčku jen odpoledne na ni padne stín domu si kolem třetí hodiny.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 15.01.2011 19:41
     


    peefko napsal(a):

    Moc všem děkuji flower smiley. Postupně si projedu odkazy od Anavi, snad to do jara stihnu smiling smiley.

    Ta fotka s tím rododendronem (doufám, že to teda rododendron je) se mi moc líbí, jedná část záhonu je dost ve stínu velkého dubu, tam by se to mohlo podobně udělat. Já rododendrony moc v oblibě nemám, rodiče jich pár mají a jsou to takové vytahlé holé větve, takové řídké mi to přijde a moc se mi to nelíbí, ale ten na obrázku vypadá fakt hezky.

    A jutová tkanina také není špatný nápad. No nápadů mám díky vám plno, ale stejně se výsledku obávám grinning smiley.

    peefko, když jsou ronďáky nevzhledné, znamená to,ž e se jim nedaří. Projeď zdejší téma Rododendrony a zjistíš, že můžou být i krásné. Když dáš na rady Missi, budou přímo vzkvétat,žádné holé větve nono smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 15.01.2011 23:38
     


    jaja99 napsal(a):

    jj už má zkouknuto 8 pokračování je to moc moc pěkné thumbs down


    ta 9 love smiley thumbs down ...tak tam by se mi mooc líbilo. Jen by to chtělo mít k tomu dělníkawinking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 24.01.2011 16:34
     

    Tak jsem koukala na ty skalníky [www.zahrada-zizka.cz] líbil by se mi skalník zakrský Cotoneaster buxifolius 'Nanus' - ale ten má roční přírustek 5-12 cm,tak to asi nebude úplně vhodný, to bych se načekala. Tak potom asi Cotoneaster salicifolius 'Parkteppich' , ten myslím doporučovala Keria, roční přírustek 25-40 cm.

    Ještě mě napadla pokryvná růže, ta by myslíte u nás taky byla vhodná?

    A pak mě ještě zajímalo, pokud použiji netkanou textilii nebo jutovou tkaninu (která se mi moc líbí, ale je dost drahá), tak udělám otvor, zasadím tu pokryvnou rostlinu a pak co? Rostlina se sama uchytí nebo musím výhonkům dělat otvory ? confused smiley 

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (24.01.2011 16:35)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.