čtvrtek 25. dubna, 15:29 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 19
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 20:35
     

    A nemulcujes uz vubec, takze je videt hlina?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 20:44
     

    Nemulčuju vůbec, tiplice by se zase nastěhovaly. Co jsem úpřestala mulčovat a na podzim asi před třemi lety vyhrabala všechna jejich klubka, nebo jak to nazvat situace se rapidně zlepšila. Tady je to i s fotkami asi v polovině stránky.

    [www.week.cz]

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 12:33
     
    HanaK napsal(a):

    tady je jich víc, přečti si i akustický plašič, zvuk výstřelu a ryk zranněé zvěře by byl teda mezi barákama fakt bomba grinning smiley

    [web.quick.cz]

    Dá se použít tzv. pachový ohradník, Hukinol nebo něco podobného.

    Ëxistují ultrazvukové plašiče, netuším co lidi a domácí zvířata. Vyhledávač najde hlavně ty na auta, ale kdysi kdesi jsem viděla reklamu na podobné na půdu proti kunám, proti myším a myslím, že i proti zvěři tam něco bylo.

    Lesnicky využívané repelentní přípravky jsou obtížně využitelné na zahradu, protože asi nebudeš chtít mít všechno zapatlané bíle nebo namodrale.

    Dále se dají využít individuální ochrany, čili drátěné oplůtky, tubusy apod. Spolehlivé, nepříliš estetické. [www.interforst.cz] I když třeba drátěný plůtek nevypadá úplně blbě.Je možno oplotit si pár záhonů a zbytek poručit PB.

    Jediné 100% je oplocení zahrady, ale chápu, že to nechceš a je to drahé.

    Plus neposkytovat potravní nabídku, sbírat padaná jablka, nevyhazovat je na kompost a další opatření.

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 13:05
     

    Hani právě jsem viděla u silnic ty sloupy s "montážní" pěnou tak jsem se zajímala. Zkusím to, vše je drahé, ale ty růže taky nebyly zadarmo. Měla jsem kbelík toho modrého ale poslala jsem to dál, nevypadalo by to pěkně:-)

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 13:35
     

    Ty akustické plašiče nefungují, vyženou tak akorát obyvatele grinning smiley Já z jakýchkoliv přímo šílím, pak následuje migréna. Přestože píší, že jsou pro lidi neslyšitelné grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 13:52
     

    Co použít třeba toto [www.myslivecky-obchod.cz] nebo toto [www.myslivecky-obchod.cz]

    Tady [s.imedia.cz] nebo tady [s.imedia.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ivik11 (20.10.2016 14:09)
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 13:52
     

    Akusticky nic řešit nebudu, zkusím ty pachy:-)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 13:57
     

    Jájo, tady je to, cos viděla, ale ta cena eye rolling smiley [www.alexlov.cz] , jsou tam i jiné, asi, nezkoumala jsem podrobně stydlin smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 14:29
     

    U pachových ohradníků se při instalaci obleč do oděvu, který hodláš vyhodit, když si potřísníš oblečení, je to neskutečný puch.

    Venku ti to bude smrdět, když se příliš přiblížíš, něco mezi tady cosi chcíplo a tady se někdo potento, nedávej si to úplně blízko k posezení.

    A nejenom, že si oběhneš zahradu kolem dokola kolem, ale promysli si, odkud kam chodí a dej jim něco i do cesty, "nenápadně" i mimo Tvůj pozemek, někde být musí, odněkud někam je nutno je směrovat.

    Problémem je nejenom okus, ale i vytloukání parůžků (což přijde cca v květnu). Chce ti aspoň dát ke slabším stromkům kůl, ono jim to "překáží" a vyberou si osamělý proutek. Nebo obalit kmínek pletivem apod.

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 14:43
     

    Hani dík, za rady, je vidět, že jejich spády znáš opravdu dobře, teď sem chodí dvě srnys mladými a nebojí se ani auta, čuměly jakože proč je ruším když svačej. Je to romantika, to je mít zvěř takhle blizoučko, ale...... domluva s nimi není, to ne.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 15:04
     

    rafni je za krček a i když nejíš svíčkovou - takové medailonky nebo rostbíf --- mls smiley

    mně už by romanticky nepřipadaly , kdyby mi sežraly tolik růží . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 17:30
     

    Jájo taky bych to brala jako romantiku než jsem si přečetla tvoji anabázi. Nic víc než holky neporadím, s tímto vůbec zkušenosti nemám, jen držím palce winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 20:50
     



    kordula napsal(a):
    HanaK napsal(a):

    Např. Bofix, hledej "selektivní herbicid", ale dej pozor, aby selektoval dvouděložné a ne naopak.

    Nejsem si jistá, jestli už nneí pozdě ma aplikaci, končí vegetační doba.

    ......děkuji, zítra to omrknu na Floře, jestli tedy pojedu,... raději jsem si to napsala, ....kdybych to polila jen zelenou skalicí ta plevel nezničí , co ?.... celá zahrada by chtěla vertikutaci , plevel, nebo co to je má vrstvu až 6 cm, vypaná to jako tráva, ale není

    Kordulko, pokud ten plevel vypadá jako tráva, ale tráva není, žádný selektivní herbicid ti ho nezničí. Tam jediným herbicidem, který trochu vyhubí, je ten zcela pro přírodu neškodný, a to lidský pot (zakleknout a dloubat).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 20:53
     



    babkaela napsal(a):



    kordula napsal(a):
    HanaK napsal(a):

    Např. Bofix, hledej "selektivní herbicid", ale dej pozor, aby selektoval dvouděložné a ne naopak.

    Nejsem si jistá, jestli už nneí pozdě ma aplikaci, končí vegetační doba.

    ......děkuji, zítra to omrknu na Floře, jestli tedy pojedu,... raději jsem si to napsala, ....kdybych to polila jen zelenou skalicí ta plevel nezničí , co ?.... celá zahrada by chtěla vertikutaci , plevel, nebo co to je má vrstvu až 6 cm, vypaná to jako tráva, ale není

    Kordulko, pokud ten plevel vypadá jako tráva, ale tráva není, žádný selektivní herbicid ti ho nezničí. Tam jediným herbicidem, který trochu vyhubí, je ten zcela pro přírodu neškodný, a to lidský pot (zakleknout a dloubat).

    .......rozlejzá se to a drží jak mrcha, škubala jsem to rukama, má to snad tisíc kořínků thumbs up

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 20.10.2016 21:05
     

    Není to náhodou ježatka [www.obrazky.cz] , něco o plevelech v trávnících [rosmarinus-cz.blogspot.cz] , tak asi jsem kecala, prý snad postřik Puma, ale jak to dopadlo se mi dočítat opravdu nechce [www.zahrada.cz] . Trávníky (tam kde nesečeme pro králíky) bych nechala nejraději zarůst mechem. Zvuk sekačky mne přivádí témeř k šílenství stydlin smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.