čtvrtek 25. dubna, 08:36 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 12:30
     



    HanaK napsal(a):

    tady je jich víc, přečti si i akustický plašič, zvuk výstřelu a ryk zranněé zvěře by byl teda mezi barákama fakt bomba grinning smiley

    [web.quick.cz]

    ......třeba by stačilo, když by vyšla před barák a zvesela zazpívala winking smiley

    ......Hančo, co je na dvoudomé plevele. Už jsem to psala někde vedle. Když by se trochu vybralo, postříkala bych trávník, přez zimu by to udajně vyhnilo a na jaře bych rozhodila trávu please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 12:38
     

    Kordulko, do obilí se stříká Mustang [www.zbozi.cz]

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 12:42
     

    Např. Bofix, hledej "selektivní herbicid", ale dej pozor, aby selektoval dvouděložné a ne naopak.

    Nejsem si jistá, jestli už nneí pozdě ma aplikaci, končí vegetační doba.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (19.10.2016 12:46)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 12:57
     



    HanaK napsal(a):

    Např. Bofix, hledej "selektivní herbicid", ale dej pozor, aby selektoval dvouděložné a ne naopak.

    Nejsem si jistá, jestli už nneí pozdě ma aplikaci, končí vegetační doba.

    ......děkuji, zítra to omrknu na Floře, jestli tedy pojedu,... raději jsem si to napsala, ....kdybych to polila jen zelenou skalicí ta plevel nezničí , co ?.... celá zahrada by chtěla vertikutaci , plevel, nebo co to je má vrstvu až 6 cm, vypaná to jako tráva, ale není

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 13:34
     

    Na dvouděložné je toho více, ale už je opravdu pozdě. Nechej to na jaro, krátce po rašení, teplota by měla být tuším nad 15 st, ale to se u každého postřiku dočteš. Působí v době růstu. Teď sice nějaké plevele také rostou, ale na jaře je to opravdu lepší

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 14:00
     

    taky mám někde Bofix.. ale zapomněla jsem na něho...nakonec - když je v trávníku třeba jetelíček , tak se mnohem líp seká .ale pampelišky mi vadí . sedmikrásky ani tak ne . je to na jaře hezké .. musím se smát - sousedův mladý taky kdysi stříkal Bofixem . no a ted´ seče tou sekačkou jako vrtule - bez pohonu . každý týden . má to ted´ sice hezké , ale sedmikrásky i plevel si tou mašinou na jaře rozšmelcuje a vyseje .nesbírá to . no jo - jemu se nesmí nic radit - je ing .

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 14:41
     

    grinning smiley grinning smiley ..abych pravdu řekla, v těhle suchopárech posledních let jsem ráda, že je to vůbec zelené..jestli torchu jetele nebo sedmikrásek. Anglický trávník mít nikdy nebudu, stačilo by mi, kdyby šly pořádně anglické růže

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 14:44
     

    Já mám už přes půl zahrady mech, jsem nadšená, je zelený a nemusí se sekat, mělo by ho být víc:-) thumbs down Škoda že z něj sem tam čumí tráva:-(

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 15:00
     

    Kordulko, Tobě ta Čapkova zahrada dala. grinning smiley ale nemá tam anglický trávník....

    kordula napsal(a):



    HanaK napsal(a):

    Např. Bofix, hledej "selektivní herbicid", ale dej pozor, aby selektoval dvouděložné a ne naopak.

    Nejsem si jistá, jestli už nneí pozdě ma aplikaci, končí vegetační doba.

    ......děkuji, zítra to omrknu na Floře, jestli tedy pojedu,... raději jsem si to napsala, ....kdybych to polila jen zelenou skalicí ta plevel nezničí , co ?.... celá zahrada by chtěla vertikutaci , plevel, nebo co to je má vrstvu až 6 cm, vypaná to jako tráva, ale není

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 15:09
     

    jetelíček by mě nevadil, tohle je nějaký plazivý prevít a drží jak přilepený. Sekačka ho nevezme a tak se vesele rozrůstá a dusí trávu angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 18:17
     



    jaja99 napsal(a):

    Já mám už přes půl zahrady mech, jsem nadšená, je zelený a nemusí se sekat, mělo by ho být víc:-) thumbs down Škoda že z něj sem tam čumí tráva:-(

    jajo, já ho sice tolik nemám, ale vůbec mi nevadí. To soused pořád sype nějaký antimech. Vždyt´ je to jedno, co tam roste, hlavně že je to zelený winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 18:19
     

    taky mám třeba pod magnolií i pod jabloní mech . nepřijde tam tolik slunko - takže je to přirozené .. a taky mi to nevadí . smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 18:50
     

    Ten mech je super a ještě mi v něm rostly kozáci. thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 19:53
     

    Po tom, co jsem zjistila, ze pod mechem mam spoustu larev lalokonoscu, ho taky nechci thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.10.2016 20:03
     

    Takhle jsem málem dojela na mulčování trávou a larvy tiplice, to byl masakr. Co nemulčuju tak se stav radikálně zlepšil a larvy nacházím jen vzácně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.