pátek 19. dubna, 17:57 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 19
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 10:39
     

    Jarko máš recht. eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 11:41
     

    Hano, to je u prošlapované normální, ta udusaná hlína vlhkost stahuje (je to trochu princip odvodnění). U vyvýšených záhonů to tak nefunguje smiling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 11:58
     

    jasně flower smiley , spíš jsem myslela, že ty prostřední jsou u mých 140 cm šířky úplně v pohodě, že argument o neprospívání středových rostlin se mně nezdá. (ovšem hospodaří jinde, možná v podnebí, kde žije, to je jinak)

    Tento styl zahradničení se mně líbí (jenom nemám lidi na výstavbu ohrádek), to tlení organické hmoty asi dodá trochu tepla plus drží vláhu. U užších záhonů se líp obdělává střed.

    Odhadovala bych (bez vyzkoušení), že poměr 50 cm cestička a 120 cm záhon by mohl fungovat a líp by se využila plocha zahrady.

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 12:03
     

    120 už je moc, tam lidi jako já na střed nedosáhnou. Já moje květinové záhony udělala s podobnou filozofí, abych do nich nemusela lézt a ošetřila je zvenčí. Mám je metr.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 12:10
     

    Nevím, jak dělal bednění ten pán, ještě jsem neměla čas to důkladně pročíst, spíš jsem omrkla obrázky. Taťka jen položil prkno a z obou stran přitloukl takové kolíčky, které tomu prknu nedovolily se pohnout smiling smiley. Neumím popsat, případně nafotím. Kolíčky jsou ze dřeva, takže konkrétně letos budeme muset dát všechny nové, protože samo uhnívají. confused smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.03.2013 12:14
     

    aha, tak pokud to má vyzkoušeno, tak to asi bude akorát

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 18.04.2014 13:41
     

    Hledala jsem, jak se množí levandule a našla docela zajímavé stránky s otázkami a odpověďmi:

    [www.marigreen.cz]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 19.04.2014 05:31
     



    lanimka napsal(a):

    Hledala jsem, jak se množí levandule a našla docela zajímavé stránky s otázkami a odpověďmi:

    [www.marigreen.cz]

    ....... DOBRÝ thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 04.05.2014 01:44
     

    Arturko,hledam nejake rady k upravam zahrad a docela vtipne me to hodilo na muj vlastni odkaz :-) :-) :-) . A objevila jsem tim padem tohle zapadle tema. Nejak jste s tou "plackou" :-) pokrocili?

    Arturka napsal(a):

    Fotka nešla vložit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 09:23
     
    Další fotografie:

    zuzko, nechci zaplňovat růžové téma,tak jdu sem... Líbí se mi třeba něco takového... Kdybych měla větší zahradu, tak bych se inspirovala třetím obrázkem. U nich to za tím domkem už končí, já bych tam dala nižší plot třeba ze zimostrázu nebo nechala něčím popnout dřevěné mříže a za tím udělala tu zeleninovou zahradu. winking smiley

    Líbí se mi, když z posezení není vidět na konec zahrady ... že člověka láká se tam zajít podívat winking smiley

     

    Zdroj: [www.rrzahrada.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2014 09:39)
     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 10:29
     

    Obrázky, to už je nejvyšší zahradnická thumbs down.

    Jsem taky zastáncem zákoutí a skoro izolovaných posezeníček nebo postáníček s jednotilými pohledy. Nemusíte vidět všechno najednou. Zuzko, dělej, jak ti hlavně srdce káže, má se dlouho dumat a vymýšlet a teprve pak konat. Hlavně se mi zdá, že tam bude šílený pečák.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 10:32
     

    Anavi, překopíruj sem prosím ještě ten plánek úpravy úzké dlouhé zahrady, to cik cak řešení je hodně zajímavé. Třeba někoho inspiruje. Díky.

     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 10:38
     

    To já mám zahradu ještě větší nudli. 16 x 50m. Ale podle těch dlouhých plotů se krásně vysazují clematisy. Zahradní architekt by měl proti takovému uspořádání námitky. Ale nám to vyhovuje. A stejně nám nic jiného nezbývá. Parcely byly nějak zakresleny, stejně jako dnes, když se parcelují restituovaná pole.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 10:43
     

    Alenko, přidávám hodně nápadů pro dlouhé úzké nudle smiling smiley winking smiley Ale clematisy jsou nádherné, tak věřím, že ti ty dlouhé ploty vyhovují love smiley

    [www.garden-design-it-yourself.com]

     

    Jednoduché a přitom to ve výsledku má skutečný efekt thumbs down Nebaví mě, jak jsou dnešní zahrady navržené rádobyarchitekty na jedno brdo, bez nápadu confused smiley přitom stačí otevřít časopisy, kouknout na weby a nápady se jen hrnou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2014 10:44)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 10:59
     
    narrow.jpg
    Další fotografie:

    winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.