čtvrtek 28. března, 09:28 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert
Klikni pro filtrování

Půjčky, úvěry a hypotéky

Datum: 14.11.2007 20:47
 
Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, když vidím v televizi ty spousty reklam ( jak lehce, levně a radostně nám bankovní domy půjčí hned a na cokoliv) bere mě děs kolik lidí jim podlehne.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 14.11.2007 20:50
     

    tak s tímhle na mě před spaním nechoď - auto na leasing, plus ještě dvě půjčky na další vybavení do domácnosti (Od Essoxu a GE Money), navíc ještě stavební spoření, paušál za telefon grinning smiley , ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 14.11.2007 21:28
     
    No mě osobně nadchla reakce jedněch poněkud jednodušších lidí, kteří si chtěli vzít hypotéku a byli velmi nemile překvapeni,k že budou muset něco splácet. Vždyť v televizi jim tvrdí, že hypotéku zkrátka dostanou grinning smileygrinning smileygrinning smiley
     
  • Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 14.11.2007 21:50
     

    Libi chápu, že to bez nějakého úvěru nejde, zajímá mě kolik přeplatíte ajak dlouho budete splácet?

    Děsí mě lidi co si to neumějí spočítat a pak jsou vyděšení když je zle. V minulém zaměstnání byla paní co splácela půjčky dalšími půjčkami ještě vyššími a vždycky si ještě něco nového koupila měla jsem moc práce jí vysvětlit kolik jí to stojí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 15.11.2007 08:35
     
    Jajo, přeplácení raději moc nezjišťuj nebo tě klepne. My si teď bereme hypotéku se zástavou baráku, ale bohužel americkou, protože potřebuju s ní umořit všechny ostatní úvvěry a aby mi zbylo na opravy, takže takzvanou konsolidační půjčku, ale můžu Ti říct, že z toho špatně spím a mám strach z budoucnosti - co když nebudou lidi na ubytování? Co když se nám něco stane a nebudeme moc platit? Zeťák nám vzkázal po holce, že ani náhodou pomoc od nich, i kdyby jsme jim barák připsali, jen kdyby jsme z baráku vypadli (asi pod most), tak by eventuálně..... Vyhlídky, co? sad smiley thumbs up Jo a to jí máme do sedmdesáti, protože nejsme nejmladší....
     
  • Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 15.11.2007 08:53
     
    Drahuš,chápu Tě to je právě to co mě zajímá.Jestli si troufnout, jaké riziko ještě stojí za zvážení. Já si teda nic brát nechci ani nemůžu, ale jsem srab a držím s při zdi, takže nikdy nic mít nebudu.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 15.11.2007 09:49
     

    Jak víte, já jsem si hypotéku vzala. Vzala jsem si jí na stavbu domu. Vím, že přeplatím hodně moc.

    Ale beru to jako investici do budoucna.

    Jiné půjčky, splátky atd. nemám.

    Nikdy bych si nevzala půjčku, úvěr na koupi nějakého předmětu a tak.

    Dům s pozemkem je nemovitost, jehož hodnota, doufám, klesat nebude. A pořád si říkám, se ujišťuji, že snad velkou chybu jsem neudělala. Uklidňuji se tím, že eventuelně dům se dá vždycky prodat a peníze tak vrátit. Ale to snad jen v případě, že bych měla chodit spásat trávu thumbs up

    Jsem zadlužená na 30 let dopředu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 15.11.2007 09:52
     
    Amee, my jsme si vzali "jen" úvěry od Lišky. Tam mě jen překvapilo, že oni tuším počítají úrok i z částky, kterou jste si tam naspořili vy, jestli si to nepamatuji špatně. Prostě naspoříte 120, vezmete si od nich 240 a úroky vám účtují z těch 240. Snad to nemotám!eye rolling smiley Pokud jo, omloiuvám se všem za matoucí info smiling smiley.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 17.11.2007 00:26
     
    Amee myslím, že žádná půjčka investovaná do domu není marná. Nemovitosti a pozemky jdou a ještě půjdou nahoru. Jeden známý před dvěma lety váhal zda koupit nebo nekoupit byt od podniku (za 170 000,--) a teď kmitá aby ho dostal za 380 000,-- než to ještě podraží. A to má jenom dvoupokoják. Tak se neboj. Problémy můžou přijít vždycky ale když něco máš tak můžeš pořešit - v opačném případě můžeš tak akorát h...o .
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 17.11.2007 10:40
     

    Zjistila jsem u sebe jednu základní věc. Když mám našetřit, dejme tomu 1000,- Kč měsíčně, po dobu 12 měsíců, nikdy ty prachy neušetřím.

    Když se upíšu k nějaké splátce, ať už stavební spoření pro děti, či splátku hypotéky není pro mě problém ty peníze vždycky v pořádku splácet.

    Asi protože jsem prostě nucená.

     
  • Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 17.11.2007 11:05
     
    Amee taková půčka má význam, neuznávám půjčky na dovolenou nebo na Vánoční dárky a děsně mě štve ta reklamní masáž v televizi.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 17.11.2007 11:19
     
    Máme na barák (ze stavebka) a na auto. Mám AURA kartu a už se těším, až ji splatím...ty úroky jsou děsný. eye rolling smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 17.11.2007 11:43
     
    No, my jsme právě všechno zlikvidovali a platíme jen tu na barák, ale obavy jsou stejně....
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 19.11.2007 03:50
     

    Já nemám vůbec ponětí co to obnáší...půjčky jsme neměli (kromě kdysi novomanželské) , ani nemáme...

    Také mi zůstává rozum stát nad půjčkama na vánoce a na dovolenou... Půjčka na bydlení...to se asi dnes nedá jinak řešit, ale je to dost nářez a na dlouhou dobu...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půjčky, úvěry a hypotéky

    Datum: 19.11.2007 10:32
     

    Dost jsem nechápala, když kdysi dávali tuším v pořadu Na vlastní oči, pořad o lidech, kteří naletěli na půjčky a už se vezli... Půjčili si na věci, bez kerých se podle mě člověk obejde - televize, hi-fi věž, drahé kolo a pak, aby to mohli splatit, vzali si zase další půjčku jinde... no a tak to narůstalo a narůstalo, no fakt nechápu eye popping smiley eye rolling smiley thumbs up

     

    Amee, to jsme na tom stejně winking smiley . Kdybych měla nějakou částku - třeba na spoření - dát jednou za rok, tak se prohnu, když mi to odečtou každý měsíc z účtu, tak to nějak nebolí smiling smiley.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.