čtvrtek 25. dubna, 16:25 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Půdopokryvné rostliny

Datum: 21.04.2007 20:48
 

Rozhodla jsem se, že mezi živý a skutečný plot dám barvínek, abychom nemuseli pořád na úzkém prostoru sekat trávu. Navíc, až se živý plot rozroste, tak se za něj nikdo se sekačkou nedostane.

Jen teď nevím, když teď zasadím sazeničky barvínku cca 20 cm od sebe, jestli po čase,a ž se rozrostou do sebe, udusej tu stávající trávu.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 04.03.2008 13:50
     
    hespo, ten mám na zahradě na záhonu, co poroste nad rámec, hodlám vyškubnout a dosadit za ten plot.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Půdopokryvné rostliny

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 04.03.2008 14:04
     

    Rozec je naozaj riadne invazivny druh...hihi, ja moj minitrs pestujem v zapustenej plastovej krabicke bez dna, aby sa nerozliezal...a este ho k tomu pravidelne zastrihavam - po odkvitnuti a skoro na jar...

    Na ohranicenych vacsich plochach - napr. na nasej ulici ho maju vysadeny medzi plotom a chodnikom - alebo som ho videla spusteny z kamenneho murika - tak je to naozaj parada - biely kvitnuci vodopad..thumbs down

    Anavi, barvinek mozes teraz kludne ostrihat - nielen odstranis stare suche listie, ale aj sa trs pekne zahusti a vyzera to dobre..
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (04.03.2008 14:06)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 04.03.2008 14:14
     

    Keria, takže ten rožec můžu teďka sestřihnout nad zemí? Nebo jak asi moc? Je fakt,že v něm jsou hnědá, asi zaschlá místa a to se mi moc nelíbí - obrazí to? Mám ho teprve první rok, tak nevím, jak se "chová" smiling smiley.

    Je pravda, že u nás mají jedny lidi rožec taky spuštěný po betonové zídce dolů a je to paráda thumbs down

    Barvínek tedy zastřihnu, děkuji.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 04.03.2008 15:02
     
    Rozec striham - lebo inak sa od stredu moze skarede vyholit ..Ja osobne moj striham dost "nakratko"..lenze ja ho nechcem mat vela.
    Ak ale ty chces nim zaplnit vacsiu plochu, tak nemusis vsetko strihat..
    Ked si obzries tie "uschle vyhonky", na niektorych su pekne zive puciky - aspon moje uz maju asi 1-2mm listocky...ale cast vetviciek je suchych a holych a len na konci su zive listky...
    Tie s pucikmi listockov by som trochu skratila podla potreby.... a tie hole by som ostrihala a pripadne pouzila na mnozenie - 3-4 vetvicky pichla do hliny.
    Druhe riesenie je ak chces na tom mieste mat vacsi trs, tak kludne mozes tieto suche vetvicky pri materskej rastlinke len "ponorit"- a nechat vonku trcat tie konce..a takto si zvacsis trs...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 04.03.2008 15:08
     
    Keria,přesně tento záměr jsem měla - že ty ošklivé zasypu zeminou a budu čekat, jak se to vyvrbí winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 25.06.2008 23:14
     

    půdopokryvné trvalky na slunná místa:

    [www.profizahrada.cz]

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 25.06.2008 23:26
     

    měla jsem návtěvu a řešili jsme co nasadit na uzounký záhon a taky zakrylo nízkou zítku,

    radila mi brslen je pěkný listem a dá se zastřihávat tam kde překáží

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 25.06.2008 23:28
     

    anebo jeden druh zimolezu by šel použít, zítra nafotím!

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 09:00
     

    Lonicera nitida,je v různých kultivarech a barvách,poléhavý s jemnými lístky...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 15:22
     

    nemáte někdo čistec vlnatý? Skutečně je tak expanzivní? To by se mi hodilo winking smiley . A myslíte si, že by mu to slušelo v sousedství levandule?

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 19:28
     

    Anavi, čistec je opravdu velmi invazivní. To spojení s levandulí by se ale mně nelíbilo, čistec kvete růžově, levandule, tedy poku neplánuješ bílou, má květ do fialova. Nelíbily by se ti s levandulí půdopokryvné růže? Levandule s bílými růžemi by mohly vypadat noblesně. A rozrůstají se rychle. Obojí má rádo slunce a růže můžeš zalít samostatně a ještě ti na ně díky levanduli nepůjdou mšice.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 19:32
     
    p1060331x.jpg

    janinko, tak růže bych brala všema deseti! Ale nechci do toho moc investovat, protože tam, kam to plánuji sázet, my to tak úplně neříká pane a za druhé se obávám,že v té písčité hlíně se šutrama, kde se to bude zalívat tak jednou za dva až tři měsíce, by se růžím moc nelíbilo confused smiley . Nebo ty půdopokryvné víc vydrží?

    Docela by se mi líbilo tu levanduli podsázet mateřídouškou, ta sice také kvete růžově, ale rušivé mi to nepřipadá. (jen si nejsem jistá, zda mateřídouška vydrží také chudou suchou půdu).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 19:40
     
    p1110083.jpg

    tak možná jich pár zkusím: [www.floranazahrade.cz], třeba by přežily, když je dám někde do polostínu, kde by tolik nevysychaly, asi by to fakt s těmi bílými vypadalo v kombinaci s modrou moc hezky.

    A taky uvažuji o spojení kopretin a levandule. KDyž to vypadá hezky na balkoně, proč ne na záhoně, že jo.winking smiley

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 19:59
     

    Anavi, to nemáš na svoji zahradu? Tak to bych ti doporučila rožec, to je plevel, který jsem teď na skalce rázně zredukovala. A s mateřídouškou by to bylo nejlepší, Keria mi potvrdí, že je i s bílým květenstvím, ta by k levanduli pasovala a sucho jí nevadí.

    A ještě k růžím, já jsem všude pro růže, díky špatné zemině, vyhloubila jámy, do kterých jsem navozila zeminu smíchanou s jílovitou z pole. Růžím se v ní daří navzdory všem doporučením a ani nemusím často zalívat, no a mám taky zamulčováno, to mi taky pomáhá udržet vlhkost zeminy. A ty půdopokryvky jsou fakt méně náročné.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 26.06.2008 20:17
     

    mateřídouška je i bílá??? TAk to by se mi líbilo. Myslím, že jsem někde viděla i krásnou světle modrou, ale nevoněla, tak jsem ji nekoupila a od té doby, jak když po ní zem slehne sad smiley.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.