čtvrtek 28. března, 20:16 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Půdopokryvné rostliny

Datum: 21.04.2007 20:48
 

Rozhodla jsem se, že mezi živý a skutečný plot dám barvínek, abychom nemuseli pořád na úzkém prostoru sekat trávu. Navíc, až se živý plot rozroste, tak se za něj nikdo se sekačkou nedostane.

Jen teď nevím, když teď zasadím sazeničky barvínku cca 20 cm od sebe, jestli po čase,a ž se rozrostou do sebe, udusej tu stávající trávu.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 21.04.2007 20:56
     
     
  • Autor: Reklama

    Re: Půdopokryvné rostliny

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 22.04.2007 08:16
     
    Pár rostlin mám také, docela pěkně se rozrostly. A teď: jak to množit? Kus urejpnout a zasadit? Nezničím ten původní trs? Nebo nějak složitě řízkovat?
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 22.04.2007 08:33
     

    Barvinek vyhana "poplazy" a bude sa ti mnozit a rozrastat aj sam( dost rychlo)..Najlahsie sa potom da "mnozit" tak ako napr. jahodysmiling smiley , presadzat tie male zakorenene sadenicky na konci vyhonkov..

    Ked sa ale chce udrzat kompaktny trs, tak sa skoro na jar ma zostrihat, aj tak rychlo obrazi a bohate kvitne..

    Vynikajucou podokryvnou rastlinou je campanula poscharskyana , ta sa da pouzit ako podrast aj na velmi suchych miestach pod ihlicnanmi a tiez pekne kvitne modro..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 22.04.2007 08:45
     

    Keria...aha, díky.

    Já mám ještě nějakou půdokryvnou okrasnou jahodu. winking smiley

     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 23.04.2007 03:46
     
    Barvinek se opravdu dost rychle rozrusta a tak Ti zakryje opravdu velkou plochu. Jediny problem je ho pak udrzet tam, kde ho opravdu chces mit. Existuje jeste bila a fialova varianta.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 23.04.2007 07:34
     

    Včera jsem rušila záhon tam, kde jsem si myslela, že by mohl být pěkný (nebyl) a byrvínky přesadila. Fakt měl šlahouny a na nich nově zakořeněné rostlinky, jako u jahod.

    Pokud se rozroste moc, může zahubit rostliny, pod kterými roste?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 23.04.2007 07:42
     

    Podla mna je to idealna rastlinka pod stromy a kriky... myslim, ze tym v ziadnom pripade neublizi..

    Proti prilisnemu rozrastaniu pomaha to strihanie skoro na jar - chytim trs aj s poplazmi do ruky a cvaknem tak na 3-4cm, pripadne vytrham okolo co sa za rok nzakorenilo...Mam pod ruzou uz roky jeden mensi trs a da sa udrzat ...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 23.04.2007 07:52
     
    Keria...díky. Já ho měla na bývalém bydlišti...ale tam skutečně nic jiného nerostlo...grinning smiley Byl to hustý porost. Teď ho mám v záhonu, kde je rododendron a azalky, tak mám obavu, aby mi je barvínek nezlikvidoval. No budu ho regulovat.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 23.04.2007 15:44
     
    p1040072x.jpg

    Holky, já ho chci mezi pletivový plot a živý plot, aby se ta plocha nemusela sekat, jak už jsem psala. Jenže, než se rozroste ten živý plot, tak bude barvínek nechráněný, tedy na plném slunci a tchyně mi včera říkala, že se mu to moc nelíbí sad smiley, že mu slunce nevyhovuje a daří se mu spíš ve stínu... Tak nevím, jestli tam nebude živořit.

    Za tímplotem je mi jedno, jak moc se rozroste. Trávník za živým plotem se bude normálně stříhat, takže buď se to poseká i s barvínkem nebo to může klidně barvínek porůst celé, na obecním je mi to fuk, hlavně,ž e to bude nějak udržovaná a dobře vypadající plocha.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 25.04.2007 12:16
     
    Moni, myslíš, že pod sebou zadusí časem tu trávu nebo bude tráva prorůstat??? To nevím, jak bych to pak řešila, plet barvínek by e mi teda nechtělo sad smiley. A snese i sluníčko?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 25.04.2007 12:59
     
    Anavi...jestli zruší trávník, to nevím. Ale my ho měli na tom bývalém bydlišti pod šeříkem a tam byl jen barvínek a nic víc. Tráva neměla šanci. winking smiley Jo a bylo to na sluníčku...tedy vlastně to byl bloudivý stín od toho šeříku.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 03.03.2008 15:11
     

    Barvínek po zimě nevypadá nic moc thumbs up . Obrazí? Mám to staré listí nějak odstřihnout?

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 03.03.2008 20:07
     

    Anavi, jestli je ten prostor na slunci a je tam sušeji, což tam dát toto:

    Cerasium biebersteini - Rožec bielberseinův

    Silně invazivní, polštářovitá, výrazně stříbřitá, 20 - 30 cm vysoká trvalka. Kvete v V-VII drobnými bílými kvítky. Množí se velmi snadno dělením trsů.

    Snáší suchá a slunná stanoviště s propustnou až štěrkovitou půdou. Velmi dobře se rozrůstá a snadno pokrývá terén i větší kameny, je zvláště vhodná na větší plochy.

    Cerastium tomentosum - Rožec plstnatý

    Drobná, hustě polštářovitá, 10 - 15 cm vysoká, sytě stříbřitá trvalka bochníkovitého charakteru. Snáší slunečná stanoviště se suchou a propustnou půdou - nesnáší zimní zamokření. Množí se snadno dělením trsů. Kvete drobnými bílými kvítky v V-VII.

    Pokud by prolezl kam nemá,tak se dá osekat sekačkou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (03.03.2008 20:25)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Půdopokryvné rostliny

    Datum: 03.03.2008 20:27
     

    [images.google.cz]

    www1.lf1.cuni.cz]" width="143" border="0" />

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.