pátek 19. dubna, 04:03 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Psi, zubní kámen a jiné problémy

Datum: 13.01.2009 13:06
 

Přišel mi dnes dotaz do SZ a protože si myslím, že by mohl zajímat víc lidí, dávám ho i sem:

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem si
> všimla, že často odpovídáte na dotazy a máte i
> stránky o pejscích. Chtěla bych se zeptat, jestli
> byste mi neporadila při čištění zubů u pejska. Ten
> náš začal mít zarudlé dásně a veterinářka nám
> poradila, ať nejdřív zkusíme zuby čistit, jestli
> se to zlepší. Mám malý karáček na nasazení na prst
> a pastu s drůbeží příchutí. Zatím s tím ale já i
> pejsek zápasíme, jsem schopná nějak vyčistit
> přední zoubky, ale ne zezadu. Nebo třeba k zadním
> stoličkám se vůbec nedostanu..Neměla byste nějakou
> radu?
> Předem moc děkuji Libka

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.01.2009 08:54
     

    Do plácaček tuším taky OTIVET, nakapat, promnout ucho, vyčistit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Saů

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 03.02.2009 19:08
     

    Brouzdám dneska po internetu a hledám něco o zubním kameni u pejsků...vím toho dost, ale přeci jenom ne všechnowinking smiley ...Mám jorka(7r.)...před rokem a něco jsme byli na odstranění kamene u veterináře, ale do té doby s tím nebyl žádný problém...už je to tedy rok co jsme tam byli a kamen se znovu vytvořil a docela dost. Takže nám nezbývá nic jiného, než-li jít znovu na odstranění. Jako prevenci kupujeme nejrůznější tyčinky, kostičky z bůvolí kůže a také čistím pastou a kartáčkem a mám též problém dostat se kartáčkem jinam než na přední zoubkysad smiley . Kartáček máme se speciální uzkou hlavicí, aby se lépe dostal do méně přístupných míst, ale stejně...Před chvilkou jsem našla něco co by mohlo vyřešit můj a určitě i váš problém. Je to nějaký spray do ústní dutiny psa a působí jako prevence smiling smiley ...moc prosí, pokud máte s tímto výrobkem nějaké zkušenosti poradte...

     
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 07.08.2009 09:06
     

    Máme dvouletou labradorku a dnes ráno po venčení, které proběhlo naprosto normálně, si lehla pod stůl a za chvíli jsme si všimli, že se nemůže postavit na nohy. Vypadalo to, jako by ochrnula. Prostě hrabala všemi čtyřmi, slinila a nakonec se i pokadila. Přitom nebylo znát, že by ji něco bolelo, vrtěla ocasem a nekňůčela. Zalarmovali jsme veterináře, který by se měl za ní stavit odpoledne. Za půl hodiny jakoby nic se postavila, byla veselá a běhala. Tak si to nějak neumím vysvětlit. Už jste se někdo s tím setkal a napadá vás příčina?

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 07.08.2009 12:48
     

    Anavi: prípravok na čistenie uší sa volá Otifree (ale zdravých).Len sa nakape do uší ,nevytiera sa žiadnými tamponami.Uvolňuje maz.

    V prípade zánětu je potrebné navštíviť veta.

    Benji: Já by som mala podozrenie na epileptický záchvat. Mohlo ísť o ojedinělý jav,ale pokial sa bude opakovať,mala by si taktiež kontaktovať veta.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 07.08.2009 18:20
     

    Benja, mohla by to být ta epilepsie, nemo malá mozková příhoda. Budeš muset hlídat, zda se to nebude opakovat. Nejhůře se určuje diagnoza, když psík má nějaké záchvaty jen občassad smiley . Nebyla moc uhřátá? Nelítala na té procházce nějak více na slunci?

    Napiš, co poví vet!

     
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 07.08.2009 20:27
     


    Tak to nejspíš i podle veterináře epilepsie bude. No, to je nadělení.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ester

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 30.01.2010 13:24
     

    Já mám 7-mi měsíčního boloňáka a na těch velikých stoličkách se mu už taky začíná dělat zubní kámen:-(. DOstává všechny možný tyčinky a kostičky na čištění zubů, ale je to nanic. Teď jsem mu tedy začla dávat i ten suchej chleba, ale má to hned v sobě, chutná mu to víc než granulegrinning smileya zdá se mi, že to kouše jenom předníma zubama.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ester

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 30.01.2010 15:25
     

    jo ještě bych dodala, že mu zuby tak 3X týdně čistím tím kartáčkem jak se navlíká na prst. normálně si všechny zuby nechá vyčistit, ale stejně se mu zubní kámen dělá

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 30.01.2010 16:20
     

    Ester, koukni se na toto - [www.krmivo-platinum.cz]

    postup - [www.krmivo-platinum.cz]

     

    já to zatím nemám vyzkoušené, ale kamarádka to používá asi 4 měsíce a 7letá čuba má perfektní zuby. Přitom dříve jí nechávala 2x ročně zuby čistit ultrazvukem. Nejprve to dělala asi měsíc denně, nyní to aplikuje asi každý pátý den.thumbs down

     
  • Autor: lenina
    Status: nováček

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 30.06.2010 17:59
     

    Chtěla jsem se ale zeptat, jestli nemáte zkušenost s doplňakma stravy pro pejsky. Našemu Ronovi bude letos na podzim 8 let a postupně se z něj stává senior. Je to kříženec labradora a nějaké pouliční směsky. Mám strach, že když má v sobě labradoří předky, bude mít problémy s klouby, proto jsem na netu hledala nějaké doplňky stravy. Nejvíc se mi líbí Alavis. Nemáte s něčím zkušenosti? Myslíte si, že je to vůbec potřeba?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 30.06.2010 18:41
     

    Potřeba u psů typu labradora to potřeba jistě je. mám také velké psy (dobrmana a ovčandu), alavis užívají od svých sedmi let stále eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (30.06.2010 18:41)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    yksvohal

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 12.08.2010 11:36
     

    dobry den mam malej dotaz muj pes uz je starsi je to chivava ma strasne kameny na zoubkach mam je nechat vytrhnout od veterinare nebo je mam nechat prirozenou cestou vypadnout pac pritelkyne si mysli ze ji to asi moc boli.

     

    dekuji lahovsky

     
  • Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 12.08.2010 11:47
     

    Mám taky maličkou pejsku, kámen jí očistili u veterináře a moc pěkně, dva zoubky jí u toho vyndali. Akorát, že je to v narkoze a člověk u toho zažije spoustu strachu....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 12.08.2010 12:17
     


    yksvohal napsal(a):

    dobry den mam malej dotaz muj pes uz je starsi je to chivava ma strasne kameny na zoubkach mam je nechat vytrhnout od veterinare nebo je mam nechat prirozenou cestou vypadnout pac pritelkyne si mysli ze ji to asi moc boli.

     

    dekuji lahovsky

    Jak, přirozeně vypadnout? Nechte si taky své zuby přirozeně vypadnout a bez prášků, jo! Co to je za blbost? Kdyby ten pes žil divoce, tak by se

    1.) nedožil vyššího věku

    nebo

    2.) opět nedožil vyššího věku, kdyby neměl zuby v pořádku

    nebo

    3.) neměl by zubní kámen, protože by nejedl lidskou stravu

    Chce to veterináře a nechat to na něm.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Martina&Sonny

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 12.10.2010 18:55
     

    Skvělá informace, od zítřka aplikujeme tvrdý chléb! Na roce a půl má docela zubní kámen:-( díky za radu
    thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.