čtvrtek 28. března, 10:25 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Psi, zubní kámen a jiné problémy

Datum: 13.01.2009 13:06
 

Přišel mi dnes dotaz do SZ a protože si myslím, že by mohl zajímat víc lidí, dávám ho i sem:

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem si
> všimla, že často odpovídáte na dotazy a máte i
> stránky o pejscích. Chtěla bych se zeptat, jestli
> byste mi neporadila při čištění zubů u pejska. Ten
> náš začal mít zarudlé dásně a veterinářka nám
> poradila, ať nejdřív zkusíme zuby čistit, jestli
> se to zlepší. Mám malý karáček na nasazení na prst
> a pastu s drůbeží příchutí. Zatím s tím ale já i
> pejsek zápasíme, jsem schopná nějak vyčistit
> přední zoubky, ale ne zezadu. Nebo třeba k zadním
> stoličkám se vůbec nedostanu..Neměla byste nějakou
> radu?
> Předem moc děkuji Libka

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 13:07
     

    Já nikdy psům zuby pastou nečistila. Je to problém a opravdu není moc naděje vyčistit i zadní zuby, hlavně ze stran, kde je nejčastější výskyt zubního kamene a s tím spojeného krvácení dásní nebo zarudnutí. Kdysi jsem od jednoho starého pejskaře dostala typ na předcházení zubníímu kameni a můžu říci, že s velkým úspěchem jej aplikuji dodnes a psi, kteří již patří mezi starší, mají zuby naprosto čisté, jen trošku obarvené špičáky, zřejmě od granulí.
    Prostě každý den ráno dostanou patku úplně vyschlého, tvrdého chleba. Je totiž ostrý a krásně zuby očistí. Jde jen o to, psa na něj zvyknout. Protože mám žravce, problém s přijímáním suchého chleba nemám.
    Takové ty různé tyčinky na vyčištění zubů - to nikdy nefungovalo. Psiska si je užijí, jako pamlsek (pořád lepší, než lidské pamlsky), není to pro ně kalorická bomba, ale k vyčištění zubů podle mne nejsou. Jinak vám asi neporadím. Jestli je pejsek starší a není příliž žravý, může se stát, že suchý chléb mu nebude chutnat. Dásničkám bude i při čištění zubů chlebem, chvíli trvat, než se upraví. Ale je to lepší řešení, než dávat psa do narkózy, aby mu byl odstraněn zubní kámen. Každá narkóza silně zatěžuje játra a ledviny.
    Jestli můžu poprosit, dejte mi vědět, jak jste dopadla. Děkuji

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (13.01.2009 13:10)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 13:18
     

    Drahu, mně ten tvrdý chleba připadá tak ostrý, že se bojím, aby mu to naopak tu dáseň nějak neporanilo. Ale vrhá se po těch patkách nebo jakémkoli tvrdém pečivu, jako divý. On tedy ostatně po všem eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 13:39
     

    Anavi, tak to se opravdu nemusíš bát. smiling smiley A je skvělý, jak si tvůj pes umí sám pečovat o zuby thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 13:48
     

    Houska může být též nebo bílé pečivo raději ne?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:05
     

    Bílé pečivo zásadně ne.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:05
     

    > No nas byvaly pejsek se dozil 13 roku a taky jsme
    > mu nikdy zuby necistili, to je fakt. tady ten novy
    > ma 2 roky a vylozene se mi nelibi barva dasni, u
    > prednich malych zoubku je ma do tmave fialova a
    > jinde vic zarudly nez mival. Ale zoubky jako
    > takovy ma belounky jak perlicky. ja se prave
    > bojim, aby to nebyl pocatek nejakeho zanetu dasni
    > a aby se mu to nerozlizalo. Takze jsem se na radu
    > veterinarky uchylila k tomu cisteni, jestli to
    > zmizne. Jinak s tema tycinkama na cisteni zubu mam
    > taky spis horsi zkusenost, protoze pejsek vsechno
    > sporada sotva se otocim a podle me nema ani sanci
    > si zuby vycistit. ten tvrdy chleba to zere hodne
    > pravidelne, deda ho porad nosi po kapsach a
    > pejskovi dava, takze u toho zustavame. hlavne ho
    > to bavi a vydrzi mu opravdu dyl nez ty tycinky.
    > takze ja budu pokracovat v zapasech a snad se nam
    > podari, jak pisou v letacku, ze se na cisteni zubu
    > budeme za chvili oba tesit a budou to nase
    > prijemne spolecne chvilky, cha cha:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:05
     

    Počemu? Když už tu vedeš ten odborný seminář winking smiley...

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:08
     
    S tym zubnym kamenom je to asi nie u kazdeho psika rovnake..Nasa Bibka bude mat 9r. a zatial fakt ma len malinko nieco na spicakoch..Pritom Nelka, ktora bude mat len 3r. ho ma podstatne viac..a pritom ich krmim rovnako...Asi to bude ale dane tym, ze Bibke sa tvori urcite menej plaku ako Nelke, lebo jej nikdy ani nebolo "citit" z pusy, pritom Nelka uz ked prisla, zrovna vonavy dych nemala...ale neviem ci sa to ciastocne aj u nej neupravilo,alebo som si na to uz trochu zvykla, lebo sa mi to zda podstatne menej zapacha...winking smiley
    U nas tie zuvacie kosti na cistenie zubkov tiez vobec "neidu", Bibka o nich od zaciatku nemala zaujem a Nelly sa opici po nej, takze ked vidi ze Bibka nie, tak ani ona...
    Nooooo....u nas su akoze prostriedok na "cistenie" sluzia "len" granule( tie si davaju ako zakusok po veceri) a raz za cas nejaka normalna kosticka ...ale zase toto su miniaturne psiky, takze jednu granulku chrustaju asi na 5x..
    S tym odstaranovanim zubneho kamena u veterinara sme zazili velmi nemilu skusenost..Nasmu predchadzajucemu psikovi - malemu pudlikovi pichli tak nestastne injekciu, ze mu ochrnula nozicka..
    Hm...robil to manzelov kolega na veter. nemocnici - moc dobry kamarat ( manzel sa dost vyhybal osetrovat nasho psika, lebo hovoril ze na to su lepsi odbornici- on bol porodnik... ale ked bolo velmi zle, tak samozrejme sa o psika dokazal nalezite postarat love smiley- ) ..Z toho ochrnutia sa psik nakoniec po mesiaci dostal, ale robili sme pre neho vsetko mozne...chodili aj na akupunkturu, ja som s nim pravidelne cvicila a masirovala mu nozicku...pichali sa mu injekcie..
    Teraz chcem poslat mladych, nech idu s Nelkou - lebo ma este stale kusok mliecneho spicaka ...a zaroven dat aj vycistit tie zubky..Hm, ja sa do toho pustat nechcem... eye rolling smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:10
     

    Už vidím psa, jak se těší, až se mu bude někdo hrabat v tlamě. Je příliž mladý na zubní kámen.

    Jak dlouho tenhle problém má? A co je to za rasu nebo alespoň velikost? Nemohlo se stát, že při žvýkání třeba klacku si něco do dásní (mezi krčky a dáseň) zastrčil? To se totiž stalo jednou mně a poznala jsem to až po několika dnech, kdy se mi začal vyvíjet zánět dásně.... Před tím jsem neměla žádné potíže (dostalo se mi tam kousek párátka a ne mezi zuby, ale zepředu podélně před zuby do dásně).....


    Taky si vzpomínám, že měla tenhle problém jednou i některá má čubina a že to byl nedostatek nějakého vitamínu, či minerálu a tak jsem jí začala dávat denně Roboran H. Nevím, zda to bylo dobře, ale každopádně neublíží a tmavá barva dásní odezněla....
    Jestli je to střední nebo větší pes, tak mu suchý chleba z kapsy asi nebude stačit. Chce to větší kousek. Já vždycky ráno na psy zavolám, že si budou čistit zuby a oni přiběhnou , seberou svůj podíl chleba a pádí si ho sežrat smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:11
     

    drahuš, kolik jim toho chleba denně asi dáváš? Jeden krajíc?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:12
     


    Anavi napsal(a):

    Počemu? Když už tu vedeš ten odborný seminář winking smiley...

    Protože se po bílém pečivu tloustne a nemá takové čistící schopnosti. Rychle díky slinám změkne a ztrácí smysl, pro který byl určen

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:17
     
    Drahus, je to chivava winking smiley...Tie ocne zubky jej fakt nevypadli - mladi sa na to vybodli, lebo sa to malo dat vytrhnut..jeden sa uz sam nejak stratil, ale druhy je zlomeny ( vraj u tychto malych sa to obcas stava..)
    Ten kamen sa jej zacal tvorit prave medzi tymi dvoma zubkami- starym a novym , lebo sa jej prirodzene "necistili"....Teraz ked chodim s Bibkou na antibiotika, tak som sa uz dohodla s lekarkou, ze sa pozrie aj na Nelku...
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:17
     

    Anavi: Protože počítáme s tím, že psi chleba dostávají, kupuji ho víc a nedávám krajíce, ale chleba krájím na špalíky. Kolik ho dostanou? Nevím, asi každý patku

     

    Keria ani se ti nedivím, že nechceš jít. Ono je uspání ošemetné všeobecně a když se takhle potento, tak si to člověk pamatuje stále...... thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 15:31
     

    Keria, to že psovi zůstanou mlíčňáky a dorostou druhé zuby se stávvá poměrně často a chtělo by to vytrhnout. Myslím, že Anny má taky stejný problém se štěnětem, že mu nevypadly mléčné zuby a narostly už druhé. Já bych třeba s JS dobrouše udržela, aby mu je vytrhli, - slovně i silou, ale těžko se nám shání vet, který by se nebál mu bez narkózy šáhnout do huby.....

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.