čtvrtek 25. dubna, 13:06 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Psi, zubní kámen a jiné problémy

Datum: 13.01.2009 13:06
 

Přišel mi dnes dotaz do SZ a protože si myslím, že by mohl zajímat víc lidí, dávám ho i sem:

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem si
> všimla, že často odpovídáte na dotazy a máte i
> stránky o pejscích. Chtěla bych se zeptat, jestli
> byste mi neporadila při čištění zubů u pejska. Ten
> náš začal mít zarudlé dásně a veterinářka nám
> poradila, ať nejdřív zkusíme zuby čistit, jestli
> se to zlepší. Mám malý karáček na nasazení na prst
> a pastu s drůbeží příchutí. Zatím s tím ale já i
> pejsek zápasíme, jsem schopná nějak vyčistit
> přední zoubky, ale ne zezadu. Nebo třeba k zadním
> stoličkám se vůbec nedostanu..Neměla byste nějakou
> radu?
> Předem moc děkuji Libka

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 12.10.2010 19:46
     

    máme čistokvervnou hrub.jezevčíka,jelikož jsme už 3.majitelé a minulý majitel ji chtěl nechat uspat a navíc nám nechtěl dát její papíry,tak jsem mu řekla ať si je nechá..máme ji už 7 let a je moc vděčná..bohužel nevíme přesně kolik jí je..na jaře ji začly zlobit zuby,hůř jedla a krvácela..bála jsem se tý narkózy,ale veterinář po poradě,že je starší,tak nám nabídl nějakou slabší narkózu,nevím,jak se jmenuje,připláceli jsme si navíc 500 Kč,ale dopadlo to dobře a moc ji to pomohlo...už jsme dřív dávali jednomu psovi taky narkózu a pak jsme museli jet od něj taxíkem,kdežto tenhle jezevčík po té slabší narkóze odešla od něj hned po výkonu sama

     
  • Autor: Reklama

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 15.03.2017 10:58
     

    Mám podezření na cukrovku u psa. Nevíte někdo, jak se to projevuje? Je to jezevčík, čtrnáct let. Začal hodně pít, miska s vodou je pořád prázná. U veterináře jsme samozřejmě byli, udělal mu test na papírek a řekl nám, že cukrovku nemá. Teď asi po třech týdnech už nepije tolik, ale pořád víc, než dříve. Jiné problémy nepozoruju, jen to pití.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 15.03.2017 12:48
     

    Evanko, nech mu udělat krevní testy. Pít hodně může i kvůli štítce. Cukrovku mu zjistí glukometrem, ale dlouhodobý cukr jen krevními testy.

    U obou nemocí by zřejmě hodně hubnul a byl stále unavený. U neléčené štítky může však i tloustnout. ale zase - může se ti zdát, že tloustne a ona to může být voda, která z něj neodchází, ale to by měl vet poznat i pouhým pohledem. každopádně bych trvala na krevních testech na lačno a pokud bys odchytila moč, bylo by to také dobré

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 15.03.2017 16:43
     

    Drahuško, děkuju za radu. Spoléhala jsem se na to, že se ozveš, protože vím, že víš winking smiley

    Zachovám se podle tvých rad, jsem za ně moc ráda. Co se týká psů jsem lajk, celkem nic o nich nevím, ale jedno vím jistě, že nechci nic zanedbat, protože si to ten pes nezaslouží. Náš veterda je hodnej, ale je dost laxní a připadá mi, že léčí způsobem jako za starých časů. Obklad na koleno, čaj z kopřiv, nebo pomazat mastí z kostivalu grinning smiley trochu modernejší metody asi neuznává. Když jsem u něj byla a říkala mu, že pes nepřiměřeně pije, tak mi řekl, že ho musím častěji venčit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 15.03.2017 17:14
     

    Jo, jo, takových vetů je hodně. také takového znám smiling smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.04.2017 16:42
     

    Drahuško, chci ti říct, jak to dopadlo, viz můj dotaz výše.

    Nechala jsem udělat všechna vyšetření, jak jsi mi poradila. Všechno bylo negativní. Už v době, kdy jsem se ptala, pes už tolik nepil. Během krátké doby se to srovnalo a pití je v normálu. Jsem pochopitelně ráda, ale pořád to sleduju. Je to divný, nevím, co bylo příčinou.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.04.2017 17:02
     

    Tak to je vůbec to nejlepší, jak to mohlo dopadnout. Snad to byla jen momentální indispozice. Jupííí thumbs down love smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 01.07.2017 08:34
     

    My využíváme tento ochranný zubní gel - [www.petpohoda.cz] na doporučení několika veterinářů a záněty jsou již minulostí, navíc i kryje zápach a chrání zuby. Takže ze své vlastní zkušenosti velice doporučuji!

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.