čtvrtek 28. března, 23:17 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

První pomoc

Datum: 08.11.2007 21:43
 
Kdopak víte, jak je to teď nejnověji, když teče krev z nosu - zaklání se hlava dozadu, dopředu, kam se dává studený obklad? Nám při posledním školení říkali, že je to jedno, ale musí se dát hlavně studený obklad a je prý jedno jestli na zátylek nebo na kořen nosu (tam mi to ale přijde logičtější). Já měla teď úraz jednoho dítěte ve školce a hlavu jsem zaklonila a když jsem to pak říkala jedné známé, tak mi řekla, že to teď zakazují. Jak se v tom má ale člověk do pr...e vyznat, když se furt mění (to je jak s klíšťatama), no nic, holka je v pořádku, ale pro příště
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 08.11.2007 22:07
     
    Libi, tak poslední verze, kterou jsem slyšela já: studený obklad na zátylek a hlava mírně předklonit.
     
  • Autor: Reklama

    Re: První pomoc

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: První pomoc

    Datum: 08.11.2007 22:12
     
    takže jsem to udělala přesně obráceně stydlin smiley , ale krvácení jsem zastavila winking smiley
     
  • Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 08.11.2007 22:15
     
    Libi podle selského rozumu bude nejdůležitější to chlazení a myslím že chladit na obou místech je ok.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 08.11.2007 22:15
     

    Libi, ovšem to, co jsem slyšela, není vůbec směrodatné!!!

    Např. jsem si vždy myslela, že se má klíště zakápnout olejem, který ho udusí, nově jsem slyšela, že naopak vypustí pak do těla škodlivé látky, takže olejem NIKDY nezakapávat, pouze vyndat. A nikoli proti směru hodinových ručiček, jak nám to vždy říkali, nýbrž jen nějak vyjmout, nepochopila jsem doteď jak a děsím se, že bych snad klíště někdy chytla. Psovi je naštěstí vyndává kleštičkama manžel. To já fakt nesnáším!!!!angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 09.11.2007 14:18
     

    První pomoc:

    • Posadit postiženého s lehce předkloněnou hlavou.
    • Vyzvat postiženého, aby dýchal ústy a stiskl si krvácející nosní dírku kapesníkem namočeným ve studené vodě. Studený obklad položte postiženému na zátylek.
    • Nezastaví-li se krvácení do 10 minut je nutno postiženého odeslat k odbornému ošetření (ORL). Odborné ošetření vyhledáme rovnou i v případě u osob, které trpí poruchou krevní srážlivosti.
    • Po zastavení krvácení ponecháme postiženého v klidu.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 09.11.2007 14:19
     

    Libi, tyhle stránky by se ti mohly hodit winking smiley

    [www.kidsland.cz]

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 13:47
     
    tak jsi Anavi měla pravdu, včera jsem zastihla u našich ségru (má VOŠku zdravotní, rok dělala v LDNce a teď znovu studuje ošetřovatelství na VŠ, tak by to snad vědět měla smiling smiley ), hlava dopředu, aby prý krev netekla do žaludku, a tam nenapáchala ještě něco, gelaspon do nosu (ten stejně ve školce nemáme, ale chci ho tam), studený obklad na zátylek a zmáčknout kořen nosu (to jsem ale dělat u tohohle úrazu stejně neměla - holka mi nalítla kořenem nosu na záchodovou mísu a kdyby náhodou to měla přeražené, tak bych jí mohla ještě víc ublížit) - občas si říkám jestli není lepší stát někde u mašiny, tam člověk takovouhle zodpovědnost za svěřené dítě nemá confused smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 14:12
     

    S tymi kliestami ma to tiez zaujima, lebo tych rad ako na kliete som si vypocula az az...My sme chodievali velmi casto do prirody a tak tie klieste sa obcas nasli.... nielen na nas, detoch, ale aj na psoch..Priznam sa, ze dlho sme praktikovali prave ten olej..eye popping smiley , ale tiez som citala o tom vypustani vyluckov do tela obete..

    Takze posledne roky pouzivam metodu mrazenia .....Na postihnute miesto pritlacim kusok ladu, alebo nieco mrazeneconfused smiley.. a po chvilke potom kliesta odstranim kyvanim a tahom opatrne von......ale tiez nie som si ista...lebo rokmi som sa naucila, ze raz nas oblbuju "mudre hlavy" tym... a za chvilu uplne inym...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 14:22
     
    Nás zase vždy učili, že při epileptickém záchvatu se má postiženému dát něco do úst, aby si nepokousal jazyk. Teď prý se to nesmí, aby se neudusil. No, je to logické. A je vidět, že občas si člověk musí ,,zaktualizovat´´ i to, co si myslí, že ví. grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 17:51
     

    Libi...shoda náhod...právě je u nás záchranář (přítel dcery). Takže s tím krvácením z nosu - nezaklánět!!!! Předklonit, led může být i na zátylku i na čele. winking smiley

    S epilepsií bych taky nepochodila...prý se k člověku se záchvatem nyní nemá nikterak přistupovat blízko...nechat projít záchvat a pak až ošetřit.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 18:25
     

    Mono díky, tak jsem teda fakt ráda, že ta holka přežila i moje zaklonění hlavy stydlin smiley

     

    u epilepsie se prý mají pouze z dosahu dotyčné osoby odstranit předměty, o které by se mohla zranit, a teprve určitou dobu po skončení záchvatu posoudit, jestli je nutný převoz k lékaři, prý to u většiny záchvatů potřeba není, že potom už je dotyčný v pořádku confused smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 18:43
     

    Libi...jo, prý při tom zaklonění hlavy jde o to, že by mohla prasknout nějaká cévka v mozku. eye popping smiley

    S tou epilepsií jsme se kdysi učili úplně jiný postup...podle záchranáře nebezpečný nejen pro pacienta, ale i pro toho zachránce. confused smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 19:00
     
    prvni_pomoc.pdf

    o epilepsii, jsem si zjišťovala nové poznatky od ségry, když jsem měla na táboře holčinu, která má záchvaty poměrně často, ale naštěstí a bohudík ani na jedné akci, které se se mnou zúčastnila záchvat nenastal, ale hned na začátku akce jsem všechny dobrovolníky i děti poučila o základních pravidlech - odstranit nebezpečné předměty, nestrkat nic do pusy, ...

     

    ono to fakt chce, aby se člověk v téhle oblasti pořád vzdělával, kór když dělá s dětmi a lidmi

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První pomoc

    Datum: 10.11.2007 20:37
     
    libi, tu zodpovědnost opravdu nezávidím eye rolling smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.