čtvrtek 25. dubna, 04:21 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: piedra
Status: nováček

První boticky - vaše zkušenosti?

Datum: 01.09.2007 21:32
 

Tak se nám Eliška (9,5 měsíce) staví v postýlce i u gauče. Dneska jsme jí chtěli koupit nejaké první botičky, ale známá nám to rozmluvila, že prý se pak dětem deformuje noha. Já si zase myslela, že právě by se jim v botách měla zpevnit. Můžu se zeptat, kdy jste kupovali(y) první boty a případně na zkušenosti s obchody (Baťa, Deichman, boty Essi atd.) Děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 01.09.2007 22:55
     
    No já ti teda neporadím...,ale botičky jsem dětem dávala od chvíle co pevně stály na nohách...Ven teda určitě,občas bylo potřeba je třeba v krámě postavit na zem.A na kole na sedátku mi taky přišlo divný,aby byly v ponožkách...Žádnej problém s nohama neměly a nemaj...První boty měl kotníčkové, šněrovací... No a v deseti měsících už běhaly jak draci...
     
  • Autor: Reklama

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 02.09.2007 07:45
     
    piedro...mám to nedávno, takže ještě v živé paměti. První boty měl kluk kotníčkové, kupovala jsem v malém obchůdku. Nevím přesně značku, ale byl to český výrobce, bota byla kvalitní, gumová podrážka, pevný kotník. Stály kolem 500Kč. Jo a bylo to také kolem třičtvrtě roku. winking smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 02.09.2007 07:56
     

    Muj mel taky kotníckové, takové mekounké od firmy Elefant, ted je i u Deichmana. Ale tato znacka je dost drahá, na to, ze z nich bleskem vyroste. Urcite se dají sehnat take kvalitní, ale ceské.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 02.09.2007 08:58
     
    Taky myslím, že kotníčkové a nejen první - dokud dítě nestojí opravdu pevně "v kramflecích", ale je fakt, že to vydrží málokterá maminka, protože botičky nejsou tak hezké, ale máš výhodu - léto pryč a na podzim a v zimě se vysoké boty před ostatníma maminkama obhájí snadno.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (02.09.2007 09:29)
     
  • Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 02.09.2007 19:57
     
    Viděla jsem pěkné v lékárně, náš malý běhal bos a pak měl sandálky ale kotníčkové bylo horko a potí se mu nožičky...to jsme ale co?
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (03.09.2007 06:48)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 02.09.2007 23:46
     

    Neviem ci si babicky este pamataju co nosili nase deti..prve boticky boli "capacky"- take makke kozene bez pevnej podrazky, to mali deticky kym nezacali chodit..potom zasadne sa nosili kotnikove snurovacie topanky..Dnes len "ziram" ake su uz pre malicke deticky nadherne topanocky ( hm...aj cennove...)

    Mam "pekny" zazitok so synom - vtedy 1,5r. na navsteve u mojej babicky nesikovne spadol a podvrtol si clenok..Lekar nas ukludnil, ze to nic nie je, ze staci par dni trochu kludu...Lenze moj syn aj potom krival - isla som za znamou ortopedkou aby ho vysetrila..Prva vec bola, ze mi kazala mu vyzut topanocky a nech chodi bosy po ordinacii - a on nekrival...Vzala centimeter a odmerala mu chodidlo a..potom topanocky( kupene len nedavno - na vtedajsiu dobu nadherne kombinovane bielo-modre..)..a problem bol vyriesenystydlin smiley - mal male topanky!!!.Ono ma totiz ako neskusenu mamicku nikto neupozornil ako sa meria velkost chodidla pri kupovani topanociek , ze nestaci prilozit nozicku na podrazku....Hihi, moj syn odvtedy nosil vzdy "velke" topanky, aby nedajboze zase nemal male..Chudacik, vyzeralo to dost cudne - mal totiz velmi uzku, ale na svoj vek velmi dlhu nozicku...Este na nieco som si davala pozor- na pevnu patu topanok a ortopedicke vlozky - ma totiz ploche nohy a naslapoval "dovnutra"..(tiez tie ploch nohy "musel" zdedit po mne...lenze nielen on, ale obidvaja moji "velki" vnucikovia...a ci aj ten trnajmensi , co ma prave dnes mesiac , to sa len uvidi)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 11:01
     
    našim dětem jsem kupovala boty až ve chvíli, kdy samy ušly pár kroků, do té doby se jim údajně lépe udržuje rovnováha, když jsou bosky
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 18:25
     
    a já už si to vůbec nepamatuju, je to 30 letthumbs up ale ty úplně první byly takový měkkoučký, bez pevné podrážky, jen do kočáru, ale jaký byly potom, to už fakt nevím,winking smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 19:00
     

    Andora - vidis, ja si tie boticky pamatujem az moc...hihi, ani necudo po takom nezabudnutelnom zazitku ( a veru je to aj o par rockov viac ako 30)..

    Dokonca sa pamatujem, ze islo naozaj o krasne topanocky - tyrkysovomodre kombinovane s bielym - uplna "novinka" na vtedajsom trhu...Dokonale mu "ladili" s rovnako kombinovanym oblecenimlove smiley ...

    Pamatam si aj dcerine prve poltopanocky, co dostala ako 2,5r..boli tmavohnede semisky ( ona mala k tomu v tom istom odtieni minisuknicku na traky a vagansku bielu upletovu kosielku s kacickami z MLR a slameny klobucik....Bolo to v r.79 - Tie topancoky stali asi 27Sk...za par mesiaov tie iste stali 3x tolko ...to bol vtedajsi dar vlady CSSR detom - v Roku dietata ..

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 19:07
     
    Já už mám fakt asi sklerozu, prostě si takový věci nepamatujuthumbs up
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 19:19
     
    Andoraspinning smiley sticking its tongue out , tu sklerozu mam skor ja... sice toto si pamatujem ( na oblecenie som bola vzdy zatazena), ale kde som pred 15 min. strcila mobil to uz nie...este stastie, ze si mozem vytocit cislo z pevnej linky aby sa mi ozvalstydlin smiley
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 05.09.2007 19:36
     
    Jo, to taky znám. grinning smiley Hlavně, když čekám nějakej důležitej hovor a ten mobil nosím sebou po bytě. To abych pak vyhlásila celostátní pátrání, i v ledničce jsem ho našla.
     
  • Autor: natys.p
    Status: nováček

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 14.02.2009 22:15
     

    my jsme kupovaly dnes boticky male ma 8 mesicu a uz chodi a boticky se maji davat aby se jim nozicky neznicily to nam rekla nase lekarka thumbs down

     
  • Autor: Alfik
    Status:

    Re: První boticky - vaše zkušenosti?

    Datum: 12.05.2009 10:25
     

    My jsme dávali kotníčkové boty, ale až když děti chodily,ne lezly! Dokud děti více lezou, nemají se jim pevné boty dávat, špatně se jim leze, potřebují při lezení stáčet nožičku a to jim v botě fakt nejde. Takže můj názor je - bota, až když dítě opravdu chodí a né se jen staví a jinak více leze.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.