čtvrtek 25. dubna, 23:27 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Francie
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Francie
Založte si eDeníček! Na výlet k našim blízkým i vzdáleným sousedům
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Výsledné hodnocení: 5

Provance - AVIGNON

Autor: carlos - expert
https://eu.zone..
Datum: 06.06.2013 21:49
 

Poslední, rozlučkové, zastavení. Krásný den, ale vál ten den mistrál, pro toto město naprosto typický. Pro neznalé, mistrál je vítr jak prase. Nebyl studený, ale protivný. Vářil všemožně prach, a ba co víc, především pyly všeho kvetoucího. Bylo to město kýchalů. Kýchal kde kdo, bez rozdílu jazyka, vyznání i pohlaví. Občasný štěkot kýchajích, byl všudypřítomný grinning smiley. Ale historické město opravdu překrásné. Aby ne když svého času zde pobývalo cca 70 let papežský dvůr. Papežský palác je viditelný z velké dálky. A je to mohutná impozantní stavba. Měli jsem štěstí že v té době byla otevřena papežská zahrada, která je za normálních okolností zavřená. Pro svoji slovutnost, byl Avignon obšancován už celkem velkými davy turistů. To je něco na mě !!!! eye rolling smiley Bohužel před nimi se člověk nikam neschová. Ale když jsme zašli poněkud bokem ode všech lákadel, stánků, obchůdků, našla se i místa kde prošlo sotva pár lidí. A za menší obolus nám zapózoval i zdejší heligonový producent ..... A taky jsme zde nakoupili plnou tašku sýrů. Lidi ten smrad byl děsný, ale ta lahodná chuť mls smiley. Povinně jsme je museli dávat do zavazadlového prostoru, a řidiči si to ohlídali aby neproklouzl ani drobeček. grinning smiley


 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
182. avignon - městské hradby.jpg 159. avignon - palais des papes.jpg 162. avignon - eglise saint peirre.jpg 163. avignon - palais des papes.jpg 164. avignon - rue peyrollene.jpg 166. avignon - vereger urbain v (palais des papes).jpg 169. avignon - papes garden.jpg 170. avignon - papes garden.jpg 171. avignon - rue des escallers saint-anne.jpg 172. avignon - pont de avignon (chapelle saint-bénézet).jpg 174b. avignon - pont de avignon (chapelle saint-bénézet).jpg 175. avignon - fort saint-andré.jpg 176. avignon - notre-dame des doms.jpg 177. avignon - place du palais.jpg 181. avignon - notre-dame des doms.jpg 179. avignon.jpg
 

Komentáře a názory

 
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: Didi - expert
    Datum: 06.06.2013 23:29
     

    Nadarmo se nezpiva: Avignon tam je shon....... winking smiley

    Diky za pekne fotky. thumbs down Kdyz uz tam clovek nema cas jet, tak aspon takhle.

     

    Jsem zapomnela na hvezdicky a ony tu nejak nejsou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (06.06.2013 23:35)
     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 08.06.2013 00:25
    Hodnocení příspěvku "Provance - AVIGNON": 5
     

    Didule,jsi prd hvězdář smoking smiley

    Mě fascinuje,že carlos má na všech fotkách nádhernou oblohu eye popping smiley

     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 08.06.2013 20:01
     

    Nic zázračného Evčo, je to jen polarizační filtr, nasazený před objektivem, který modrou zvýrazňuje, resp. ztmavuje. Je to dáno principem polarizace světla, které filtr otočí o 90 stupňů. Díky filtru jsou i oblaka prokreslenější. Filtr má tendenci ale krom polarizace světla, podávat obrázky v červenějších tónech. Pokud jsou nežádoucí, musí se korigovat ve foťáku barevné posuny. Sám polarizační filtr však není všelék. Jak se zatáhne, je ti na hov.. Já jej ale nesundávám vůbec, prostě by mě to zabralo moc času s ukládáním a zase vybalováním, nehledě na možné poškození při manipulaci. On totiž není levná záležitost. A že mám mraky na obloze ? No pokud si můžu vybrat, tak chodím fotit po dešti, nebo naopak před deštěm. Mraky budou stoprocentně. Ale ty nadýchané zásadně po bouřce či po dešti. Mám to vyzkoušený winking smiley

     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 11.06.2013 10:56
    Hodnocení příspěvku "Provance - AVIGNON": 5
     

    thumbs down

     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: hespa - expert
    Datum: 13.06.2013 07:22
     

    Carlosi připomněl jsi mé zážitky. thumbs down Díky! flower smiley

    Byla jsem tam před 6 lety.

    Koukám, to u toho mostu zrušili ty sloupy nebo jsi se stihl postavit tak aby tam nebyly?

    Dám sem jednu hodně špatnou fotku sálu, kde se nesmělo fotit. Byl ohromný, až to bralo dech.


     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    imgp0288 avignonsky most st. benézet( bez těch sloupů to nešlo).jpg imgp0276  tajné foto cestou na wc.jpg
     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 16.06.2013 18:06
     

    Ale Hespo, bez sloupů to šlo taky, byly tam, nikam se neztratily, jen jsem zvolil jiné stanoviště a použil ohnisko 18 mm winking smiley, toť vše smoking smiley

     
  • Re: Provance - AVIGNON

    Autor: tak63 - expert
    Datum: 24.12.2013 11:56
    Hodnocení příspěvku "Provance - AVIGNON": 5
     

    thumbs down thumbs down thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Francie (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.