sobota 20. dubna, 13:55 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ifcanka
Status: nováček

Prosba o radu

Datum: 10.08.2010 11:24
 

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám ročního kocourka a chtěla bych si k němu pořídit štěně Jorkšírského teriéra. Nevim jak bude kocourek reagovat na nového člena rodiny. Máte někdo zkušenosti? Nerada bych, aby se kocourek cítil odstrčený nebo abych se musela rozhodovat mezi kocourem a psem. Myslím že pokud je mladý, tak by si mohl zvyknout, ale opravdu nemám zkušenost. Poraďteplease smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 11:46
     

    Ifcanko,já to měla před měsícem přímo na opak.Doma mám dva jorkšírské teriéry(jeden 4 roky,druhý 2 roky),a pořídila jsem si kocourka(venkovního,ne do baráku)..Když jsme pejsky pustili na dvorek za kocourkem,tak ta 2 letá fenka se ho naopak bála,zato 4 letá na něj strašlivě vrčela a štěkala,takže jsme museli kocourka zavřít do dílny a pomalu přivykat.Myslela jsem,že to prostě nepůjde,že budeme muset dát toho kocourka nakonec pryč,a jak hezky to dopadlo......Za týden se s ním obě fenky tak zkamarádili,že se s ním teď normálně sluní na sluníčku,hrají se s ním apod...Prostě musíte postupně přivykat,a já věřím,že to půjde.Když teď vezmu kocourka na zahradu,a pejsky nechám zavřené jen na dvorku,tak štěkají a chtějí jít s kocourkem skotačit na zelený trávníček na zahradu.Neboj se toho,chce to trpělivost,a věřím,že to dobře dopadne...Držím palečky,a pak se ozvi,jak to jdewinking smiley smiling smiley winking smiley smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Danysek (10.08.2010 11:49)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Prosba o radu

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 12:52
     

    Ifcanko, ono to půjde thumbs down . Takových spojení znám mnoho. Jen dej pozor, aby kocour štěněti drápkem nesekl do oka či čumáčku! Pokud máš kocourka jen doma (nechodí ven), tak mu můžeš i ostříhat špičičky drápků.

     
  • Autor: ifcanka
    Status: nováček

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 12:59
     

    Missi, drápky mu stříháme, ale jde to ztěžka.. většinou jsme vždycky všichni poškrábanígrinning smiley ale děkuju, potřebovala jsem se ujistit, že to půjde a děkuji i Danyscesmiling smiley takovýhle příběhy mám vždycky ráda, když se stanou kamarádi, tak snad to dopadne i u nás tak dobřesmiling smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 14:55
     

    Ifcanko držím palečkywinking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 15:58
     

    Ifcenko flower smiley , mám doma kocoura, kočku, starou fenu a asi měsíc nalezeného pejska (asi křížence pinče). Snáší se dobře, ten nalezenec zapadl do zvířecího kolektivu a cokonce se z kocourem kamarádí a občas si i spolu hrají. Myslím si, že jorkšír je podobná velikost kocoura, že by tam neměl být velký problém. Kocourek by neměl mít tak velký pocit ohrožení jako kdyby měl přijít velký pes.

    A poreferuj, jak to dopadá.

     
  • Autor: Pavlusa
    Status: začátečník

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 19:06
     

    taky myslím, že to bude bez problémů, ač se říká, že ne, tak psi se s kočkama celekm dobře snášejí. viděla jsem i zajímavější kombinace než je pes a kočka smiling smiley je pravda, že bude zazačátku, asi trochu žárlit, ale když uvidí, že je pejsek tady doma, tak si zvykne smiling smiley

     
  • Autor: ifcanka
    Status: nováček

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 19:54
     

    Dobře, tak já to risknusmiling smiley.. myslim že to dopadne dobřesmiling smiley děkuji všem

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 20:02
     

    Ifcanka..neděkuj,rádi poradíme.winking smiley ..Pak napiš,jak to dopadlo.Ještě jednou držím palečkythumbs down thumbs down thumbs down thumbs down winking smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 20:15
     

    No když to dopadlo u mě, tak to by v tom byl čert grinning smiley a to mám něm.ovčáka. Byly doby, kdy jsem zkoušela kočičky a chtě nechtě je musela vracet...pak doba kdy, se mi na prahu objevila "uťamťaná" slepice, kočka.....no a pak nějaká toulavka mi nechala na seníku pozdrav 5 kůťat a pane to byl mazec, hlava mu to nějak nebrala grinning smiley, pomalé zvykání a já jak policajt nad nima...zvykli si na sebe a jsou úžasní....a dnes je to on, kdo za nima dolejzá a žebroní grinning smiley

    A ještě jedna perlička, před rokem jsem dotáhla další dvě kůťata a vybalila na dvůr....absolutní trans...nějak to nemohl pobrat, koukal z jedné na druhou...jak kdyby si je přepočítával.....

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 20:41
     

    hmmm, tak u nás to neklaplo.... máme tři psí holky... dvě bíglice a jednu ovčandu. Dvě pětileté a jednu čtyřletou.... před rokem si k nám přivandroval asi dvouměsíční kocourek a nenechal si vymluvit, že u nás nemůže být. Zůstal, ale obýval pouze sklep, protože když jsem ho vzala do bytu, tak jsem z něho měla za chvilku kůlničku na dříví... prostě holky si nedaly říct, a to jsme to zkoušeli fakt skoro rok, prostě kocourek jim nedal spát.... dopadlo to tak, že letos v únoru, kdy byla krutá zima se najednou zničehonic ztratil... bydlíme na konci vesnice, za plotem už jenom pole a kousek dál les... a na poli plno dravců, kteří byli vyhládlí... asi se stal potravou nějaké poštolce... to pole totiž bylo jeho teritorium.

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 20:47
     

    Skrblice,tak to je mi lítosad smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 10.08.2010 20:56
     

    Ono to tak může být a nemusí Skrblice.....

    Já mám momentálně stejný problém...zmiznul mi kocour...na 14 dní....a jelikož jsem noc předtím slyšela z půdy kravál, osmutnila jsem si ho....vrátil se špinavý, hladový....

    No a teď ho mám pryč už pomalu měsíc...a tohle už se mi moc nelíbí....

    Ale o co jde...chodí sem k nám cizí kocour...kočky ho mají na háku, ale ti moji kocouří blbci z něj učurávají a vyklízí teritorium......

    Možná, že v tom je ten problém i u tebe...pesani si hájí svoje......se zimou se ti třeba vrátí, hlad ho donutí....

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 23.08.2014 11:57
     

    Já si jdu pro radu z úplně jiného soudku,

     

    Používáte někdo na chlupy z koček nebo na vytrousené stelivo ruční vysavač ?

    Jde mi o to, aby to sebralo třeba chlupy z gauče, s postele , a to stelivo .

    Je mi jasné, že na zemi se to nejlépe zamete , ale prostě tam, kde to nejde zamést, je potřeba vysát a vytahovat pokaždé vysavač je nepraktické , díky za radu.

     

    A BEZ REKLAM grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Prosba o radu

    Datum: 23.08.2014 13:06
     

    Daguško, na kočkolit je ideální thumbs down ale chlupy z gauče to nesebere angry smiley jo a ten kočkolit se z něj musí pokaždé hned vysypat, jinak to z něj lítá ven grinning smiley jsem ti poradila, viď ? winking smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.