pátek 29. března, 15:25 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vzkazy pro adminy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vzkazy pro adminy
Diskutujte! Chcete na weeku něco změnit nebo vylepšit?
 
 
 
 
Autor: admin
Status: admin
Výsledné hodnocení: 5

Příspěvky pod heslem

Datum: 21.07.2008 09:59
 

Zdravím,

před nějakou dobou jsme se bavili o možnosti zavedení příspěvků, které budou dostupné pouze vybraným uživatelům (komu bude autor chtít).

Zatím jsem o tom pouze přemýšlel a napadá mě několik variant jak toto udělat:

- příspěvek by měl své speciální heslo (kombinace čísel/písmen). Výhoda je snadná distribuovatelnost, nevýhoda pak, že pokud se heslo někde zveřejní tak to ztrácí význam.

- přístup by byl jen pro vyjmenované uživatele. Nevýhoda je, že by se to muselo pokaždé vyklikávat.

- přístup by byl jen pro určitou uživatelskou skupinu (to by se muselo extra založit). Výhodou je snadná správa příspěvku, nevýhodou pak další administrace. (kdo je ve skupině by asi spravoval její autor, případně moderátoři serveru)

 

Další otázkou je, zda takový příspěvek má být úplně skryt a nebo se má zobrazovat jako ostatní, jen bez přístupu do detailu. Protože když bude úplně skryt, pak se ostatní nedozví, že existuje. Pokud by se zobrazoval, tak nový člověk může požádat moderátora o přístup..

 

co vy na to?

PS: shodou okolností to vyšlo do doby, kdy se řeší promázávání nevhodných příspěvků. Ale to je opravdu jen náhoda smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 10:14
     

    Ahoj admine, mám dotaz:

    A Ty budeš mít přístup i do těch "uzamčených" diskuzí?

    Jakože -teoreticky- kdyby byl adminem někdo neseriózní a chtěl by to, co se v uzavřené diskuzi píše, předat dál, tak může?

    (Neber si to osobně, to je jen náhoda, že se ptám zrovna teď smiling smiley)

     

    Jinak jsem pro všemi dvaceti.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příspěvky pod heslem

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 10:16
     

    Admine...druhý a třetí možnost se mi líbí. Jo, mělo by se v diskuzi objevit třeba jen ,,nový příspěvek od toho a toho´´...a ten, kdo by měl heslo by ho viděl.

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 10:42
     

    Kashiko, nad tím jsem neuvažoval. Ale asi ano smiling smiley

    Admin má přístup všude.. (už jen z toho důvodu,že mám přístup do databáze). Ale věř mi, že toho nijak nezneužívám..

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 10:43
     

    Je trochu nevýhoda, že člověk, který by nebyl vyvolený, by věděl, že je tady něco, co není pro jeho oči, a mohl by se cítit dotčen, ale jestli je to opravdový problém, to nějak nedokážu domyslet. confused smiley Ale bylo by to fajn, nemuseli bychom se utíkat do mailů s každým "prdem" grinning smiley.

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 11:28
     

    Lidičky zlatý, prosím Vás, neblbněte. Nevymýšlejte způsob komunikace, ke které nebudou mít všichni přístup, a která, jak už bylo zmíněno, bude viset zašifrována před zraky všech, ale určena jen pro vyvolené. K tomu tady slouží docela spolehlivě soukromé zprávy. Považuji tuto možnost za dostačující.

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 11:33
     

    Tak mně se to ani trochu nelíbí a dávám hlas proti.

    Ač to vypadá, že se tady lidi vyčleňují do jakýchsi skupin, je tady spousta lidí neutrálních, kteří si chtějí číst ve všech diskuzích.

    Nevím, jak vám, ale mně, jako neutrálovi, tedy kdybych jím byla, což po určitých incidentech nejsem, by bylo krajně nepříjemné, kdybych do nějaké diskuze nemohla vstoupit. A přímo potupné žádat někoho o povolení vstupu.

    Navíc - předpokládám, že tento diskuzní server by se měl rozvíjet. Jak chceš, admine, docílit nějakého rozvoje tím, že tu budou uzamčené skupiny?

    Nově příchozí se zařadí kam?

    Nejdřív bude proklepnut a poté dostane heslo do jedné skupiny?

    Nebo se mu bude, a priori, předem nedůvěřovat, a pak tedy nebude mít šanci se zapojit do diskuze?

    Pokud budou příspěvky v uzavřené skupině úplně skryté, nechápu důvod zřizování takových skupin, vždyť na to bezvadně fungují SZ.

    Pokud budou částečně odkryté, aby bylo vidět, kdo přispívá, půjde o exhibici jakýchsi vyvolených před nevyvolenými.

    A ti ostatní, kteří se nechtějí paktovat ani s jednou, ani s druhou stranou?

    Zkrátka - myslím si, že tento návrh je cesta, jak pohřbít slibně se rozbíhající web.

    Já bych žádnou svoji diskuzi nezamkla, protože určovat "vyvolené" je pod moji úroveň.

    Když něco píšu, píšu to pro všechny - proto píšu na veřejném serveru.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 11:47
     

    Hm...měla jsem na mysli třeba poslání fotky...ale kdyby to šlo v sz, je vlastně toto zbytečné, to je fakt.

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 11:48
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 12:06
     

    Tragídku, jak vidno, máme v tomto směru společnou myšlenku. Ty sis dala větší práci a oproti mě jsi ji více rozvinula. Souhlasím s tebou ve všech bodech a stejně jako ty odmítám tento způsob inovace.

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 12:57
     

    Hm.

    pravda je, že primárně jsem měl na mysli ty fotky. Do SZ přílohy nevím jestli půjdou, můžu to zkusit.

    (ono pak to vyjde na stejno, jestli je někde zaheslovaná diskuze, kterou ostatní nevidí a nebo probíhá diskuze přes SZ..)

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 13:05
     

    admine...to mám na mysli. Kdyby šlo nějak rozšířit funkce sz o vkládání fotek, bylo by to fajn. Jasně, že to jde přes maily...ale to občas dost zlobí...viz včerejší přeposílání fotek ze srazu.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 13:13
     

    Pane admine, mně se líbila ta alternativa nikoli diskriminačního přístupu, ale Vámi nabízené možnosti vytvořit si vlastní soukromou podstránku - ta by právě byla obohacena o diskuze/blogy/galerii, viditelnou pouze autorovi a osobám, které by byly autorem zadány jako osoby s přístupem do této sekce. (Klidně jednotlivě pro každý typ zvlášť - tj. příspěvek v galerii, jednotlivou diskuzi či blog - stránky a reakce by se zobrazovaly nickům, které by měly od autora zadán přístup. Ten by bylo možno natáhnout třeba nějak hromadně ze seznamu přátel s možností korekce jako v sz.)

    Jako nabídka mě to tedy skutečně oslovilo, technickou stránkou věci jsem se nijak detailně nezaobírala. Nutně to samozřejmě na weeku nepotřebuji smiling smiley, pořád je dost jiných komunikačních kanálů, šlo jen o zvážení atraktivnosti takové alternativy. thumbs down

    Nevím, čím by tyto soukromé stránky měly nezúčastněné rozčilovat či pohoršovat, neboť ti by je ani neviděli...

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 13:37
     

    Jo jo, umožnit prostě jednotlivým registrovaným možnost většího osobního prostoru. Máme své galerie roztahané po internetu, někteří máme blog nebo něco, co já vím, a protože jsme skalní obyvatelé Weeku, rádi bychom tohle pod jednou střechou, a pak už jen pro zvané, jak je dnes normální a bezpečné. Ale zamykat jednotlivé příspěvky nebo fotky a "ty smíš koukat a ty ne", to asi není ono. flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příspěvky pod heslem

    Datum: 21.07.2008 13:52
     

    Nebo nějaká galerie fotek, kam je možno si fotky na určité období uschovat (Picasa to myslím má) a umožnit vybraným lidem návštěvu.

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vzkazy pro adminy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.