pátek 19. dubna, 06:28 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: situma
Status: nováček

prokousané listy

Datum: 01.05.2007 10:52
 
nemáte, prosím, někdo zkušenost s prokousanými listy. konkrétně vloni mi všechny listy na zahrádce prokousala nějaká potvora. dělala malé dírky, až vůbec nic z některých kytek, které mu chutnaly, nezbylo. letos už zase začíná děrovat. angry smiley ale žádného škůdce nenacházím. simca
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: prokousané listy

    Datum: 02.05.2007 22:48
     
    nemáš foto, jak to vypadá?
     
  • Autor: Reklama

    Re: prokousané listy

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: prokousané listy

    Datum: 03.05.2007 06:40
     
    Já jen tipuju, nemohla by to být larva takovýho toho nosat ýho brouka? grinning smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (03.05.2007 06:40)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: prokousané listy

    Datum: 03.05.2007 07:49
     
    Taky mám. Ale já jsem objevila dřepčíky...malé černé brouky, kteří ,,skáčou´´. No a u další rostliny, kterou mám podobně děrovanou, mám mraveniště...tak nevím, jestli je možné, aby to způsobili mravenci.
     
  • Autor: situma
    Status: nováček

    Re: prokousané listy

    Datum: 03.05.2007 22:01
     
    jo, našla jsem takovýho šedivýho brouka, jestli nosatýho to navím. ale má žlutý proužky a takový černý tečky, no zkusím ho po ráno přes víkend vyfotit. jinak fakt nevím. ale je jasné, že to zase sežere. zkusím zajít do zahrádkáře, jenomže tam většinou vědí ještě větší prd než já. no uvidím
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: prokousané listy

    Datum: 27.05.2007 10:40
     

    Situmo, nemáš mandelinku ?

    [images.google.com]

     
  • Autor: situma
    Status: nováček

    Re: prokousané listy

    Datum: 31.05.2007 22:18
     
    to ne, tu znám. tak jsem to přestala řešit, ale zase jsem pro změnu našla na spodku listů u muškátů zase nějaké ho jiného škůdce. nikdy jsem to neviděla. vypadeá to, jako by tam bylo něco nalepené, takové světlé ťupky nebo co. je fakt, že škůdci opravdu nejsou můj obor, musím si koupit nějakou knihu, ab ych byla chytřejší. jen jsem se zbavila mšic z růží, už mám zase tohle. to je marný boj čejenů.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: prokousané listy

    Datum: 01.06.2007 06:04
     
    Na muškáty použij postřik třeba Mospilan,postříkej dle návodu kvečeru,aby nepražilo sluníčko a nesmí být déšť,to by ti postřik smyl.Potvůrky nemají šanci,jen asi za týden zkontroluj,zda nebude nutné postřik opakovat.Co se týče okousaných listů na zahradě,včera večer jsem šla na zahradu,poněvadž mi zmizela sadba salátů a hrůza.Naprostá invaze slimáků všude na kytkách,skalničkách,přísadách,prostě vše okousané.Tak jsem udělala krátkou první pomoc,na každého slimáka trochu soli,vyšumí.Dnes je jdeme sbírat,pomsta bude pěkně sladká.Zkus také k večeru,kdy vylézají zkontrolovat zahradu.Třeba se podivíš i zhrozíš stejně jako já.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: prokousané listy

    Datum: 01.06.2007 07:25
     
    lenko...také bojuju. Večer jsem šla s baterkou mrknout na tu svou okousanou hostu...chtěla jsem vědět, jestli na ní hodují slimáci nebo lalokonosec. Fuj...těch slimáků!!angry smiley Takže sůl a jedéém. A dnes obsypu nejvíc poškozené rostliny pilinama...mám skoro sežrané ostrožky...to mně teda fakt namíchli. Člověk se s tím od semínka piplá, pak přileze hnus a hoduje.confused smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: prokousané listy

    Datum: 01.06.2007 07:26
     
    Jo a to, co objevila situma (zespod listů nalepené cosi), to mám na paprikách. Dnes bude postřik...Mospilan.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: prokousané listy

    Datum: 04.06.2007 16:17
     

    Ja som dnes objavila dierkovane listy na muskate v truhliku...pred par rokmi sa mi to uz stalo, ze kym som sa spamatala, tak zostali len palicky a kopec obrovskych zelenych husenicangry smiley ...ale dnes som zatial objavila len jednu malicku ( ktora uz nieeeeeeeee jeeeeeee)smoking smiley..

    ..pred chvilou som sypala Ferdu proti ferdom.., tych je tiez UF, dokonca som jedneho nasla aj v kuchyni na stole, ale asi som si ho doniesla z terasy, kde som pila kavu...

    ...a este dnes dosypem kavu okolo jedineho tagetes co ostal v zahone pri plote a tiez okolo novej pansovanej salvii...

    UF, zahradkarky a zahradkari, proti msiciam, husenicam, mracom, slimakom ...spojte sa!!!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.