pátek 29. března, 08:31 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Aktivity a volný čas
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Aktivity a volný čas
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: maruska
Status: nováček

program

Datum: 11.02.2007 18:09
 
Dobrý den. O víkendu ke mně přijedou tři děti na návštěvu (7, 8, 10). Chtěla bych pro ně vymyslet nějaký program aby se nenudily a užili si to.....nemáte nějaké nápady?
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: program

    Datum: 11.02.2007 18:36
     
    marusko...od všeho trochu...trocha sportu, trocha kultury, trocha tvoření, hodně her. Nevím, odkud jsi a jestli jsou u vás zrovna nějaké akce. winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: program

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: program

    Datum: 12.02.2007 21:55
     

    Kluci nebo holky? Nevím kolik času s nimi budeš trávit, ale takhle bych to udělala já. Co kdybys zkusila pospojovat různé krátké hry dohromady? Já bych to viděla na víkendové hledání pokladu. Po příjezdu bych jim dala dopis od nějakého piráta (vymysli nějaké legrační jméno - Pirát Kej´Hák, Pirát Párátko apod.), který jim sdělí, že je někde v domě nebo na dvoře (dle tvých možností) je ukryt poklad (Já velectěný pirát Kej´hák, jsem před dávnými a dávnými časy, žil na stejném místě jako bydlí vaše kamarádka/sestřenice (podle toho, co pro děti jsi) Maruška a zapomněl jsem zde svůj poklad. Jestliže během víkendu prokážete svoji odvahu a ukážete, že něco umíte, prozradím vám, kde poklad naleznete, ...) . Jako pokladnici využij nějakou krabičku, kterou polepíš, pomaluješ, jako poklad třeba čokolády, Kinder vajíčka, ... Dopis můžeš mít daný v obálce nadepsané jmény těch dětí, můžeš ho mít srolovaný jako listinu, opálený, převázaný provázkem a zapečetěný, jak si s tím vyhraješ. Na konci dopisu dej zmíňku o tom, že třeba na záchodě se nachází další dopis s úkolem. Když budeš mít čas na přípravu udělej si tabulku- do jednotlivých očíslovaných okének vepiš popis, kde se bude poklad nacházet, jednu si nech, druhou rozstříhej), dětem za jednotlivé splněné hry a úkoly dávej písmenka (A1, J17 ,...)  které je dovedou na konci víkendu k pokladu. Hlavně jim dávej písmenka tak, aby za dvě hodiny už neseděly u pokladu grinning smiley . Druhý dopis můžeš mít klidně zašifrovaný - stačí jim ho napsat pozpátku - to už by mělo i sedmileté dítě umět přečíst a když ne, tak podpoříš kolegialitu a přečtou mu ho ty starší. Ve druhém dopise můžeš dát za úkol např. Já pirát Kej´Hák jsem hrozně zvědavý, jak si mě vy pozemská stvoření vůbec představujete. Poproste Marušku o pomůcky na kreslení a pokuste se mě nakreslit - dej jim čtvrtku (teď nevím formát, prostě tu jednu z největších) a ať si zkusí piráta namalovat - místo jeho rukou můžou třeba otisknout ty svoje, vlasy z něčeho nalepit - nemusí jen malovat, ať se výtvarně vyřádí. I další úkoly jim dávej formou dopisů - jako když jim je zadává sám pirát  a vždy si k nim vymysli krátkou legendu (stačí i dvě věty) Jednou nebylo koho okrást, tak jsem se hrozně nudil a rád bych si něco přečetl - vymyslet příběh o pirátovi na daná slova (pirát, poklad, citron, záchod, Křemílek, vařečka, ....), v jednom boji jsem byl zraněn a neviděl jsem několik dní - nakrájej jablka na malé dílky, posaď děti naproti sobě (zavaž oči - oběma, ať nemůže krmený ani pohybem pomáhat tomu druhému strefit se do jeho pusy - vyzkoušeno i s jogurtem, ale potom je větší svinčík než po jablkách, ale je to o to zábavnější) a ať se navzájem nakrmí - máš tři děti  tři, čtvrté budeš ty, o to víc je to bude bavit, když se zapojíš také, klidně si role krmeného a krmícího můžete prostřídat, jednoho dne se mi do lodě dostala voda a musel jsem ji pracně vylévat, aby se mi loď nepotopila - závody v plnění kelímku vodou přenášenou na lžicce, možno i přenášení vody pomocí brčka (nasát, popojít, vypustit atd.), jednou jsem se dostal do kraje, kde bylo opravdu zima - dej jim několik minut, ať na sebe navléknou co nejvíce kousků oblečení, i v době, kdy jsem byl ještě čilým pirátem jsme uzavírali jako piráti sázky na všechno možné - rozdělte se do dvojic - sepiš úkoly už předem a uzavírejte sázky mezi sebou (písemně, ať je můžete po skončení sázek porovnat, která dvojice se jak strefila), kolikrát se třeba ta dvojice trefí kolíčkem na prádlo do hrnce, kolik udělá ta dvojice za minutu uzlů na provázku, kdo z té dvojice vyhraje v pexesu, kdo dřív složí rozstříhaný pohled, kdo udělá kolik dřepů za minutu, kdo napíše za minutu nejvíc slov začínajících na P - úkolů si napiš, kolik budeš chtít, i já pirát jsem chodil do školy a musel jsem se učit, jsem docela zvědavý na to, co všechno víte vy a tak vám dám takový jednoduchý test  - sepiš si kolik chceš otázek a zkoušej je (Kdo vždy překazí zlé plány Trautenberkovi, jaké je hlavní město Slovenska, ...), i já jsem byl jednou hrozně zamilovaný, ta moje se jmenovala XY a i v pohádkách najdeme dvojice, které k sobě patří - nastříhej si na kartičkách jména pohádkových postav a ať se je pokusí, co nejrychleji poskládat k sobě, jak patří (víla Amálka, motýl Emanuel, Nastěnka a Ivánek, ...),  také se mi stávalo po velkých bojích, že jsem byl velmi unaven a škoda, že tenkrát nebyly televize, to bych se také na nějaký ten film podíval, ale jelikož vy  už ji máte - tak se teď za odměnu za vaši celodenní dřinu můžete na nějaký ten film podívat - nevím, jestli máš televizi, třeba to jsou děcka, které TV nebaví, ale zkus i běžné činnosti, i když to nebude zrovna žádná hra  začlenit do příběhu, i piráti jsou jenom lidé a potřebují spánek, aby nabrali síly do dalšího dne - tak alou na kutě, takto by se dalo pokračovat pořád dál - i menší hry se takhle dají zakomponovat v ucelenější celek. Třeba jsi měla jinou představu, ale takto by se to líbilo mě. Ozvi se, co jsi pro ně nakonec připravila a ať vás o víkendu neohrozí chřipka winking smiley .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: program

    Datum: 13.02.2007 00:25
     

    Libi,ty si proste úžastná thumbs down  thumbs down  thumbs down

    dostala som chuť pripraviť nejaké hladanie pokladu pre synovcov v lete,keď budú u nás na prázdninách.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: program

    Datum: 13.02.2007 12:24
     

    Libi smiling smiley)), to je učiněná nádhera, to bych snad klidně hrála taky! grinning smiley (Teda já si našla zalíbení zejména v úkolu I piráti jsou jen lidé a musí se náležitě posilnit spánkem, ale nic! to nemění na tom, že jsem unešená a pobavená. Ještě tak aby výsledný poklad byl něco kalorického k jídlu, a je to ideál!)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (13.02.2007 12:26)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    maruška

    Re: program

    Datum: 18.02.2007 13:50
     
    teda tohle je fakt bomba. Určitě to vyzkouším i na nějakám táboře...
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: program

    Datum: 18.02.2007 14:04
     

    Někdo rozumí skvělě kytičkám, já zase už nějaký ten rok pořádám tábory pro děcka winking smiley , každý z nás holt umí něco jiného

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    edita

    Re: program

    Datum: 30.06.2009 17:45
     

    dobrý den budu slavit oslavu narozeni holky kluci 11-14 let potřbuju poradit nějaké hry

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    brenda11

    Re: program

    Datum: 01.07.2009 21:15
     

    Dobrý den, já osobně se snažím vymyslet vždy něco na co jen tak nezapomenou...hodně mi pomohla tato stránka:[www.zlutaraketa.cz].. sjsou tam báječný nápady a není to jen pro děti, takže to můžete využít pro kohokoliv, kdo zrovna slaví narozeniny atd..smiling smiley 

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ypsilon.pise.cz

    :-D

    Datum: 14.11.2009 23:02
     

    Dobrá je hra na otázky - sedíme v kruhu. Jednoho z nás pošleme za dveře. My ostatní si domluvíme nějaký systém, podle kterého budeme odpovídat na otázky (První písmeno odpovědi podle abecedy a,b,c..., opakujeme h,ch,k,r,d,t,n, v každé odpovědi musí být číslovka...). poté, cose domluvíme, přijde ten, co byl za dveřmi a ptá se nás na různé otázky.. (Jak se máš? Oblíbení číslo? Kdo snědl mojí ponožku? Kdo byl prvním prezidentem?) A my odpovídáme podle našeho systému. Ten, kdo byl za dveřmi, má uhádnout, podle čeho mu odpovídáme.

     

    Hra je opravdu zábavná, u nás byly perličkami například... grinning smiley

    Nosíš spoďáry? Měním si je desetkrát denně. *smích* (V každé odpovědi číslovka)

    Co Ti u nás nejvíc chutnalo? Hranolky. (podle abecedy) (Na oné oslavě totiž vůbec hranolky nebyly.... :-D thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: program

    Datum: 15.11.2009 13:05
     

    Libiflower smiley tak to je pěkná hra. Doufám, že ji taky někdy použiju, až mi vnoučata povyrostou. winking smiley

    Teď hlavně, abych do té doby byla natolik fit a vzpomněla si, že tu ta hra je.grinning smiley grinning smiley grinning smiley 

    Nemáteplease smiley please smiley please smiley někdo odkazy na stránky, na nějakou činnost s dětmi 2 -4 roky? Nějak mi při hlídání vnoučat už dochází inspirace sad smiley .

    Díky moooocflower smiley flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Aktivity a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.