čtvrtek 28. března, 14:57 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Adopce na dálku

Datum: 17.03.2009 21:17
 

Zapojil jste se někdo nebo znáte někoho ze svého okolí? Myslím si, že toto téma už tu někde zmínila SPIKE. Už delší dobu přemýšlím o tom, že bych se také přidala. Jde mi o to, jakou organizaci využít pro zprostředkování, aby penízky došly tam,kam opravdu mají, k těm, co je potřebují a byly využity na to, na co mají winking smiley

 

[www.charita-adopce.cz]

[www.humanisti.cz]

[www.pro-contact.cz]

[www.shp-ukrajina.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 17.03.2009 21:21
     

    Myslím oslov Sapho ta o tom něco bude vědět love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Adopce na dálku

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 17.03.2009 21:32
     

    Jáji, ale tu už jsem tu dost dlouho neviděla.

     
  • Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 17.03.2009 21:37
     

    Viděla jsem ji v NV

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 17.03.2009 21:43
     

    někde se tu mihla winking smiley , třeba napíše i SPIKE

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 13:02
     

    Jo jo, už se ozývám. Já jsem adoptovala přes [www.bwindiorphans.org], zástupci se objevili v nějakém pořadu v tv, ale neměli zrovna děti k adopci, tak jsem si počkala. Teď už mám jednu holčičku ve věku mé vnučky. Zdá se mi to dost přehledné a průhledné, na netu mají dost informací. Ještě se s nimi musím spojit, jestli mám dítě kontaktovat sama nebo čekat, až se mi nějak ozvou sami. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 13:05
     
    pic_ketulaabio.jpg

    Tady je fotka "mé" holčičky - Ketula Abio.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (30.10.2017 19:19)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 13:13
     

    Spike,takže si s ňou ešte nebola v kontakte? pochopila som to správne? Já sa už dlhšie pohrávam s myšlienkou ,tiež niekoho adoptovať. Len sa musím rozkývať. Možno ma nakopne práve táto dizkusia. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 13:42
     

    Ještě ne, jen jsem si ji vybrala a už jsem i zaplatila roční příspěvek. Zatím se mi z agentury neozývají, ale už je přesunutá do sekce adoptovaných. Oni dělají i setkání "rodičů" v Brně nebo v Praze. Budu muset vyvinout aktivitu sama. Věra

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 14:17
     

    Hezký den všemflower smiley

    Já mám adptovaného druhého chlapce pražskou charitu. [www.charita-adopce.cz]. První kluk z Ugandy se už vyučil a má práci, podporovala jsem ho 5 let a teď jsem si adoptovala 11 chlapce ze Zimbabwe.

    Chodily mi dopisy tak 5x za rok a výpisy vysvědčeníflower smiley

    Případné dotazy, ráda zodpovím, pokud budu vědět.winking smiley

    Mám ještě zprostředkovaně adoptované 2 děti, kdy jsem to domluvila s jednou moravskou základní školou flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil sapho (18.03.2009 14:18)
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 18.03.2009 14:21
     
    janek 1.jpg
    Další fotografie:

    První chlapec Yanusu a druhý Softflower smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 20.03.2009 20:25
     

    Spike ...tak třeba o této organizaci jsem vůbec nevěděla winking smiley

    Sapho a posílala jsi mu třeba i nějaké dárky - četla jsem něco o těch doporučených (aktovka, penál, švihadlo a tak), ale také, že to není tak úplně vhodné, některé ty organizace posílání dárků zrušily, že je lepší poslat peníze a za ty pak dotyční pracovníci nakoupí dárky, které jsou potřebné a vhodnější

     

    ... když jsem to takhle začala pročítat ty různé stránky tomutu se věnující, tak mě překvapilo, když jsem se seznámila třeba s pravidly o psaní dopisů - co psát, co raději nepsat, že na spoustu věcí, bych třeba nepřišla, že by mi přišlo normální je napsat a přitom bych mohla tomu dotyčnému dítěti spíše ublížit winking smiley

     

    ... já se spíše než, jestli bych adopci na dálku podpořila - to už rozhodnuta jsem, rozhoduju, kterou tu organizaci si vybrat winking smiley , docela bych byla pro tu Ukrajinu [www.shp-ukrajina.cz] , ale zase se mi nezdá, že jsou peníze vypláceny zákonným zástupcům, ale asi to mají nějak ochráněné, aby to nepropili ne? Více by se mi třeba líbilo, kdyby to posílali, jako jiné organizace třeba rovnou škole.

     

    Jak jsou peníze využívány?
    Využití příspěvku je strukturováno následujícím způsobem: rodina
    - 60% příspěvek dítěti, vyplácený proti podpisu jeho rodičům nebo zákonnému zástupci,
    - 30% příspěvek do společného fondu, z něhož se hradí sportovní, kulturní a jiné volnočasové aktivity všech dětí, ale také lékařská péče, příp. operace vážně nemocných dětí nebo pomoc dosud nezapojeným v projektu Adopce na dálku,
    - 10% režie SHP DCHOO.
    Příspěvek je využíván na:
    - pokrytí nákladů na vzdělání - školní pomůcky, strava ve školách, jízdné, oblečení, ubytování,
    - zdravotní péči - léky, zdravotní pomůcky, jiné léčebné náklady,
    - ubytování a strava v náhradních rodinách a domovech u dětí bez rodičů,
    - pokrytí základních životních potřeb - strava, náklady na bydlení.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 20.03.2009 21:03
     

    Sapho,aj mňa by zaujímalo,aké sú vaše kontakty. Či čiste formálne alebo ti píšu aj niečo osobného.A vobec,napíš niečo viac.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 20.03.2009 21:09
     

    Tak já už jsem si zjistila, jak probíhá kontakt s adoptovaným dítětem. Napíšu dopis a dám ho přeložit svým dětem a pošlu ho mailem do tamní školy. Dárky doporučují jen jeden na vánoce, ale posílat je máme během celého roku, aby je tam stihli dovézt. Pošta je prý nejistý způsob přepravy, vozí je tam zástupci organizace osobně. A další dárky sbírají hromadně a pak je tam dle potřeby rozdělují ve škole všem. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (23.06.2009 19:26)
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 20.03.2009 21:36
     

    Zdravím všechny flower smileyU nás to probíhá tak, že pošlu vyšší obnos, než je požadován.Peníze, které jsou navíc se použijí na nákup dárků i pro jiné děti, např.míče, moskytiéry, matrace, lana, nářadí...Dárky pro jedno dítě vyvolávají nevraživost i mezi ostatními dětmi i dospělými..ztíží se tak postavení dítěte.

    Děti vybírají místní lidé, pracovníci zastupující charitu, muži a ženy stejným poměrem...., aby se předešlo "protekci"

    Byla jsem na osobním setkání s Lenkou, která adopce rozjížděla, tak nám to popisovala...

    Yanusu mi psal tak 5x do roka, popisoval, co dělá, kde byli se školou, co ho baví a kreslil mi obrázky...Vysvědčení pak chodí 1 -2x do roka.

    Dítě za poslané peníze chodí do školy, má uniformu a školní potřeby, jídlo ve škole.

    Tyto děti se samozřejmě podílejí na provozu domácnosti, kde žijí, nosí vodu, starající se o sourozence a pomáhají, kde se to po nich žádá...

     

    Každá země má své odlišnosti, i když princip je v zásadě stejný.

     

    Přiznám se, že bych osobní návštěvu nezvládla...Pokud někdo bude mít zájem, mohu zapůjčit kazetu natočenou v Ugandě a knihu o stavbě nemocnice s porodnicí v Ugandě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil sapho (20.03.2009 21:43)
     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.