sobota 20. dubna, 06:17 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: ulitka
Status: nováček

PRO STEAM 3000

Datum: 31.08.2007 14:25
 

Ahoj!

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touhle žehličkou? Měla jsem starší typ Ariete Professional a pak Pro Steam a byla jsem s nima maximálně spokojená. Jde o parní žehličky, mohla jsem vše žehlit jednou sílou páry a nic se nespálilo (dokud mi ji tatínek neopravoval a já ji pak nic netušíc nechala ležet na koberci, který mi připálila grinning smiley ), můžu žehlit vertikálně, má parní šok (hodně silný), ale pokaždé mi žehlička vydržela tak 3 roky a pak se začala zanášet vodním kamenem, utíkat pára a prokapávat. Po tatínkových opravách ještě chvíli vydržela, ale teď už se mi ani nenahřívá. Tak nevím, jestli do ní jít znovu nebo radši zkusit napařovací žehličku. Jak vám žehlička vydrží dlouho?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ančavi

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 25.02.2009 18:10
     

    Nevím, zda jste ji již koupila, ale má zkušenost je - neeee!!!

    Po mých doporučení si PRO STEAM chtěly koupit další známé a příbuzné, jelikož tu původní jich mnoho v rodině už má a já mám již druhou této řady, ovšm tato nově označená 3000 - se nějak nevyvedla a funguje úplně jinak a tak ji neteř a dcera sestřenice zatím bezúspěšně reklamují. Připaluje jim prádlo, při žehlení se rozštělovává jelikož to kolečko je přímo na madle a jiné a jiné zlé zkušenosti - je to jen náš názor, ale máme ho takový:-(. Při dotazu výrobce nám sami řekli, že funguje úplně jiným systémem, jiným než ta původní a že se chstají na novou řadu, ale bude to něco mezi. Takže asi máme smůlu. Taky jsem si na ni zvykla :-). Dobré rozhodování. Výrobce ať mi promine.

    I. Dvořáková

     
  • Autor: Reklama

    Re: PRO STEAM 3000

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 25.02.2009 18:33
     

    Moc tedy nechápu to dohadování o rozdílu parní a napařovací žehličky. Já myslela, že je to totéž, ale asi rozdíl bude. Ovšem já používám už mnoho let žehličku s parním generátorem. Jsem velmi spokojená. U žehličky je velký podstavec, do něhož se nalije asi 1 litr vody a pak už jen žehlím a žehlím..., dokud nepadnu grinning smiley . Prádlo může být přeschlé, s faldíky, vše se rozžehlí. Mám Tefalku (dnes je asi za 2 500), ale snacha má nějakou prapodivnou značku za cca 1500 a už s ní žehlí víc než 5 let a taky je spokojená. Nejdřív se jí bála a nechtěla ji, ale když jí ta její obyčejná napařovačka kiksla, tak si ode mě půjčila tohle a už jinou nechtěla. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 09:48
     

    SPIKE, rozdíl je a velký!!!

    Přišla mi nová Tefalka Power Jeans a velké zklamání. Jak jsem byla zvyklá na Prosteamku, tak jsem hned při prvním žehlení spálila jednu utěrku a nádavkem ještě manželovy džíny stydlin smiley sad smiley angry smiley. U té parní jsem se prostě mohla bez problémů začučet na telku winking smiley a i kdyby žehlička zůstala stát na silonu, tak nic sad smiley. Pod touhle hned zůstal hnědý flek thumbs up. Parní ráz jsem si představovala jako nějaký konstatní, párvteřin trvající, výstup páry. No leda houby. Jen to plivne a konec sad smiley. Třeba kapsáčové kalhoty jsem "žehlila" jen pomocí té páry. Že jsem na ně seshora zapářila a bylo vše narovnané. To s touhle "plivačkou" rozhodně fungovat nebude sad smiley.

    Navíc - plnění vody zezadu mi taky nepřijde jako zrovna nejlepší varianta - ale to jsem si v době nákupu nějak neuvědomila. Člověk potřebuje dvě ruce - jednou držet žehličku nakloněnou dopředu, druhou lije vodu. U Prosteamky se lila voda seshora, takže stačí jedna ruka.

    Možná se to s ní naučím, ale zatím teda nechápu tolik kladných ohlasů na tuto žehličku v internetových diskuzích. U mě by měla tak za 3 angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 13:58
     

    Tak to vypadá, že parní žehlička bude podobná věc, jako ta moje s parním generátorem. Rozdíl vidím v tom, že voda se u mě nelije do žehličky, ale do podstavce, tudíž není těžká a zásoba vody je celý litr, tak to vydrží na opravdu vrchoatý koš prádla. Já ani tak dlouho žehlit nevydržím, potřebuji pauzu dřív než dojde pára.. coffe smiley A taky žehlím vše bez rozdílu a hlavně párou. Už tohle používám dlouho, tak se nebudu vracet k "obyčejným" žehličkám. Jsem opravdu spokojená. Teď potřebuji jednu do mého penzionu a koupím určitě zas stejnou. Kdysi jsem si užila s napařovačkou, do níž byl nadlidský výkon dostat miniaturním otvorem tu decku vody. Když dosloužila, tak jsem si řekla : už nikdy víc, a hledala jsem něco jiného. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 14:01
     

    Věro, to je další věc. Na tu parní jsem vyžehlila fakt kupu prádla a to ta pára z toho vycházela skutečně po celou dobu žehlení. Teď vyžehlím pár kousků a musím jít doplnit vodu.

    Můžeš mi dát odkaz na tu tvou žehličku? please smiley

    Ale tam je to cenově od čtyř tisíc výše, ne? Taky jsem na ně totiž koukala... ale přišlo mi to jako dost velké zařízení smiling smiley, tak jsem od toho upustila sad smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 15:34
     

    Zadej si do vyhledavače na netu "žehlička tefal" a něco určitě najdeš. A leckde se pak objeví výběr z možností žehlička x parní generátor. Našla jsem asi trochu novější typ než mám já GV 5120 EO. Cenově to je asi od 2500 do 3500. Jsou samozřejmě i za 6000 a více, ale to už je zbytečné. V makru mají tuším ETU za 3500 a pak ještě jinou značku (nevzpomenu si jakouwinking smiley ) za stejnou cenu. Asi ji koupím tam. Tu levnější, co má moje snacha, jsme objednali z katalogu (asi Quelle neboi Neckermann) a byla asi za 1400. A nějak velké to není. Je pravda, že mám na žehlení dost prostoru, tudíž to neuklízím, ale prkno zůstává stále v pohotovosti a žehlička na něm. A ještě poznámka - tuhle žehličku jsem dala před pár lety k vánocům mé mamince. Nejdřív nadávala, že jí z toho teče voda a že jí nevydrží ani na málo prádla - ale pak jsme zjistili, že na staré žehličce měla určitou polohu kolečka pro nastavení teploty, tak tady to nastavila stejně (a to byla tato žehlička vlastně vypnutágrinning smiley ), "závadu" jsme odstranili a maminka ji vzala na milost a je spokojená. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 15:44
     

    [www.domacitechnika.cz]

     

    něco takového?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 17:53
     

    Já mám asi tuhle tefal.elektrosvet.cz /tefal-pressing-compact-28101200+dp25219/

    Už si ale nepamtuji, kolik jsem za ni kdysi platila, mám dojem, že míň, než je tady, ceny holt rostou.

    Věra

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 26.02.2009 23:08
     

    Anavi, teda ze by byl takovy rozdil mezi Tefalkou a Braunem??? Ja vim, ze to neni stara dobra parni zehlicka, ale u te moji Braunky je staly prikon pary, zehlim vlastne jen na to a fakt tam neni takovy velky rozdil mezi starou Ariete a tou Braunkou...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 27.02.2009 09:43
     

    Adule, třeba s ní ještě neumím pořádně zacházet winking smiley, uvidíme. No rozhodně ji už nevyhodím, že jo. Tak mi nezbyde, než se s tím smířit.

     
  • Autor: JanaF

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 27.02.2009 18:22
     
    p2270002.jpg

    V roce 1995 jsem si koupila napařovací Tefalku ULTRAGLISS 40 v té době byla dost drahá stála 2500Kč, žehlí i v současné době bez poruchy, leju do ní vodu z kohoutku a žádný problém, voda nevytéká. Letos jsem dostala pod stromek parní generátor TEFAL GV 7150 , žehlení je o dost rychlejší, žehlím pouze z jedné strany a prádlo je pěkně vyžehlené

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    svandulka

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 12.03.2009 00:13
     

    Ahoj!!!

    Také uvažuji o nové žehličce, má Philipska po 8 letech dosluhuje a na [www.elme.cz] jsem objevila od Brauna žehličku s parním generátorem BRAUN SI 9500 za krásných 2.803,- Kč. Rozhoduji se mezi touto parní a "klasickou" napařovačkou od Tefalu za 2.200,- Kč. Tak koukám, že asi nemám co řešit a půjdu do té parní. Sice je tu vychválena žehlička Ariette (neznám sad smiley), ale myslím, že po vašich zkušenostech bude pro naši čtyřčlennou domácnost parní žehlička to pravé. Hlavně proto, že má zásobník na 1 litr a vyžehlí se najednou opravdu velká hromada. A asi tedy s menší námahou než s klasickou = byť tedy podle internetu úžasnou = napařovačkou. Jen mě u té Braunky odrazuje design a to, kam umístím tu nádobu na vodu... nemáte někdo zkušenosti? Je tam ten kabel dostatečně dlouhý, že bych to nechala ležet na zemi ??? Jsem ráda, že jsem tuto diskuzi objevila, moc mi to v mém rozhodování pomohlo. Až něco koupím, určitě dám vědět, jak jsem pořídila spinning smiley sticking its tongue out.


    Všem přeji hezký den !

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 12.03.2009 07:22
     

    Svandulko, já už jsem to tady psala, že jsem s žehličkou s parním generátorem spokojená a jinou už bych nechtěla. Na zem tedy asi postavit nejde, to by kabel nedosáhnul, ale nemám s tím problém. Většinou se mi vejde na žehlicí prkno i se žehleným prádlem. Když žehlím něco velkého (cíchy ap.), tak dám tu nádobu s vodou až na ten kovový rošt, kam se odkládá obyčejná žehlička. Tak ať se ti žehlí dobře, Věra

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    svandulka

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 12.03.2009 09:20
     

    Věrko, díky moc za radu. A není ta nádoba těžká? Když do ní dám ten litr vody, tak aby to ten kovový držák na konci udržel... no snad jo, prkno mám to větší, tak jo já do ní asi půjdu. Takže díky a přeji hezký den ! Zlatka thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: JanaF

    Re: PRO STEAM 3000

    Datum: 12.03.2009 09:44
     

    Svandulko, já nechávám parní generátor postavený bez problemu na zemi, kabel dosáhne

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.