pátek 19. dubna, 08:38 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678910
    Aktuální stránka: 10 z 10
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 09.11.2014 20:32
     

    ... mám něco na zahradě, jede jen po opoře a je stálezelený, nemá nic , čím by se připnul, jméno si nevzpomenu, ale vyfotím,... možná zomolez

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (09.11.2014 20:41)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 09.11.2014 20:35
     

    A strhává okapy:-)

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 15.11.2014 23:38
     
    Další fotografie:

    ...přísavník je bezva věc, ale musí mít svoje místo. Mám ho na sloupu el.vedení co mám v zahradě a měl jsem ho i na zdi souseda, která je bez fasády a hnusná. Dvakrát za rok jsem lez do výšky 6-ti metrů, abych ho zarovnal a nelez sousedům po střeše thumbs up . Po pár letech zesílil, začal od zdi (mizerná neomítka) opadávat a musel jsem ho zlikvidovat, protože se na zdi neudržel a po dešti mi odpadával. Pokud je fasáda kvalitní, tak se udrží, ale hodně ji poškodí přísavkami.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (15.11.2014 23:40)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 16.11.2014 08:42
     

    Skoda,vypadal tam dobre. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 16.11.2014 08:58
     
    dscf0442mmm.jpg
    Další fotografie:

    Můj letošní pěticípý křovištní, je to ten s úponky. Je na holé zdi bez konstrukce. Občas tak jednou za dva tři roky, většinou v červnu po nějakém dešti a větru celý spadne. Takže ho u země ostříhám a on zase do podzimu doroste. Když měl oporu narostl gigantický a oporu strhl i se šrouby ze zdi.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 16.11.2014 09:52
     
    p9190061.jpg
    Další fotografie:

    Jájo paráda, flower smiley .. já ho letos domršila,jak mám nové kleště tak jedu , už byl až na štítu u okna na půdě, to by byla krásně zelená chatička thumbs down , ovšem ty škody, ze žlabů jde i s barvou thumbs up

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 16.11.2014 15:17
     

    Kordul neboj, příští rok ho tam máš znovu.Já ho nemilosrdně stříhám minimálně 2 x za sezonu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2015 06:31
     
    dsc_a002 (3).jpg

    Takovéto "záclonky" mi dělá přísavník ve vjezdu do garáže. Budu muset vylézt na schůdky a ostříhat to. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2015 07:58
     

    My ho vysadili k výměníku, který máme za zahradou. Je to pěkně hnusný barák s oprýskanou omítkou. Vyfotím, jak nádherně obrostl. Myslím, že mají už i uvnitř džungli, jak jim prorostl vysklenými okny dovnitř. grinning smiley

    Pokaždé, když přijedou z ČEZu s křovinořezem a likvidují okolo nálety, trneme strachy, aby nepodřízli i ty naše rostliny, tak pokud jsme my nebo sousedi doma, vždy je upozorníme, aby tam rostliny nechali a dali pozor winking smiley Snad je uhájíme. Je příjemné koukat do zeleného, než na barabiznu thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2015 12:45
     

    Já mám ten přísavník zasazený z boku garáže (ta je částečně zapuštěná v terénu, parcela tu jde do kopečka). Bok je už celý zarostlý, tak teď porostl i podhled nad vraty garáže a jede dál z druhého boku, ale to už je u sousedů. Minulý týden jsem prostříhala vchod ze strany dveřmi. V létě do garáže moc nejezdíme, tedy občas jezdíme, ale málo vcházíme těmi dveřmi, už to bylo jak u Šípkové Růženky.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2015 20:35
     
    p7210035.jpg

    přísavník a psí víno v jednom chumlu winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.09.2015 16:55
     



    drahus napsal(a):

    Ano, je fakt, že třeba sklo nedokáže. Pne se po dřevěném okenním rámu, to jo, ale na hladkém skle nebo plastu nemá šanci. Máme na zděné boudě popnuté okno, (nechceme, aby bylo do boudy vidět), ale přísavník pětilistý se pne jen po poškozených dřevěných rámech. Protože však má velké listy na dlouhých stonkách, je okno zakryté (v sezóně).

    Tříprsťák máme na domě a je to totéž. Na plastový rám okna se bohudík neumí přicucnout.

    Tak ti musím bohužel oponovat, na plastový rám okna se přicucne a to pěkně pevně. Mám ho na rámech dvou menších oken a bude to zas boj, než ho z nich orvu, abych je pořádně umyla. Za rok na nich bude zas.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.09.2015 17:04
     

    Spike, máš pravdu. Sice tříprsťák, ale už se také přicucl thumbs up angry smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.09.2015 18:36
     
    p9210222.jpg
    Další fotografie:

    Jestli se přísavník přisaje na sklo , to nevím, ale na hladký okap v pohodě...... a psí víno nejen na plotě winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.