pátek 19. dubna, 08:50 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 13:26
     

    Přísavníky se teď řešily v klematisech winking smiley

    Ale,pokud chcete ten přisávací (je ivpětilistý ovíjivý) tak potřebuje hrubý podklad (omítka,cihly,kůra stromů...),po hladké ploše se nepopne...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 13:42
     

    amazonko, já už si říkala,že někdo z clematisové party psychicky nevydržel a založil na to extra téma a vida- on to někdo nový!!! Je nás asi víc, co mají v přísavnících zmatek eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 13:44
     

    Ano, je fakt, že třeba sklo nedokáže. Pne se po dřevěném okenním rámu, to jo, ale na hladkém skle nebo plastu nemá šanci. Máme na zděné boudě popnuté okno, (nechceme, aby bylo do boudy vidět), ale přísavník pětilistý se pne jen po poškozených dřevěných rámech. Protože však má velké listy na dlouhých stonkách, je okno zakryté (v sezóně).

    Tříprsťák máme na domě a je to totéž. Na plastový rám okna se bohudík neumí přicucnout.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 13:48
     

    tříprsťák mám na hodně hladkém betonovém sloupu a tam se teda přisává nádherně. Ani mu nevadí, že to není hrubý podklad. Příjemně mě to překvapilo, bála jsem se, že sjede. Břečťan tam nemá šanci, musela jsem ho k tomu sloupu vždy přidrátovat, když povyrostl. Teď doufám, že se zaplete s tříprsťákem a vesele spolu porostou do výšky. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 13:50
     

    úplně jsem zapomněla, že už tu jednu diskuzi o přísavnících máme:

    [www.week.cz]

     
  • Status: nováček

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:03
     

    Děkuji Vám, děvčata, za příspěvky. Trošku mi pozměnili nadpis. Patří tam přísavník třícípý, ale to je detail. V textu dotazu to bylo. Stejně mám v tom pořád hokej. Takže sklo ne. Já bych tu stavební buňku chtěl obložit takovými venkovními plastovými "palubkami". Jsou hladké určitě méně jak sklo. Řešením by možná bylo celou plochu nějak zbrousit. Počkám na další názory, třeba má někdo zkušenost přímo s plastem. S pozdravem Jindraflower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:04
     

    V zahradnictví mi něco takového radili - že když bych to chtěla vyloženě k hladkému povrchu, chce to nějak zdrsnit nebo potáhnout nějakým nátěrem, který bude hrubší.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:15
     

    Určitě. Naa hladkém plastu to nezvládne. Třeba kouse ano, ale pak stačí d=šť nebo vítr a celé to spadne. O to jde. Nám spadl kus i z omítky teď, jak byly ty přívalové deště vyfotila jsem to a je to na této stránce: [www.week.cz]

     
  • Status: nováček

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:22
     

    Díky. Dám na Vás. Udělám to z plastu a budu zdrsňovat a zdrsňovat.winking smiley Jindra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:22
     

    Jindro, hlavně neprodřít!!! grinning smileywinking smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:30
     

    Na betonu,i hladkém to zvládne,on to nemusí být úplně vrásněný povrch,ale sklo i plast je problém...a to i drsný...snažil se vlézt na plastovou střechu,která už má něco za sebou,ale ani omylem...takže ani mechanické zdrsnění nezabere...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 14:39
     

    Hmmm, tak to je blbý sad smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 15:15
     

    Možná je to proto, že v omítce, betonu a podobných površích je pro něj i něco k jídlu a v plastu není nic jedlého confused smiley

    Možná taky kecám.....

    Je to jen úvaha....

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 15:16
     
    Další fotografie:

    Já mám přísavník tříprstý na boudě na zahradě, která má stěny z dřevotřísky potažené umělou hmotou. Naválečkovala jsem to fasádní barvou. Drží na tom jak židovská víra. Je tam jen jedna rostlina. Je tam asi 6 let

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.