středa 24. dubna, 16:33 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 19
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 08:10
     

    Kiko, jak to popisovala Berda, pochopila jsem to tak, že je může líznout mrazík. Listy. Něco jako jiřiny. Tady už byly některé hodně dlouhé, vyvazovat se mi je už nechtělo, tak jsem je trochu sestříhala a vedou si velice dobře. Hlavně bych asi hlídala, aby se neuklízely hodně promočené.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 08:10
     

    ještě zbytek - ale jak nikde nic- tady prší eye popping smiley ... snad se vyčasí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 10:05
     

    venku šeredně, ale jsem nějaká nastydlá, tak mě to nevadí... doufám, že ze ke konci týdne vyčasí

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 11:37
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kiko, jak to popisovala Berda, pochopila jsem to tak, že je může líznout mrazík. Listy. Něco jako jiřiny. Tady už byly některé hodně dlouhé, vyvazovat se mi je už nechtělo, tak jsem je trochu sestříhala a vedou si velice dobře. Hlavně bych asi hlídala, aby se neuklízely hodně promočené.

    Begonkám nechat před sklizní vyschnnout substrát(to mám od strýce zahradníka). Taky jsem je kdysi mívala.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 17:45
     
    dscn4024.jpg

    - jsem odpoledne sedla k Nevadě a dorazila stříhání . zase vrchovatý velký koš. dědek s brbláním vysypal do kontejneru .

    před chvíli volala vnučka Vendy , že jsou prázdniny a nepoteče jim voda. že jako přijde na oběd a pomůže na zahradě.. tak jsem ráda. ještě jsem servala dvoumetrový hustý a suchý klematis Spirit . ten musí zítra V. odnést taky do kontíku . je to lehké , ale já mám problém s chúzí i s chodítkem , taky jsem někde sypla hnojivo k cibulovinám - ale ještě ne ke všem . překvapil mně klemík W.Niké a ještě jeden vedle. byly střihlé půl metru od země, ale začaly růst a kvetou . sice ne moc , ale ted´ se počítá každý květ. krásně kvetou chryzantémy . dvoje - bílé a prázdné rezavě oranžové .

    f- Nevada.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (26.10.2022 19:04)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 22:03
     

    Přeházel jsem kompost. Dva roky a ta hlína je Tak pěkná, že by se dala jíst. winking smiley skoro.

    V pátek namixuji další, kde namíchám trávu z letošního roku, zbytky z kuchyně, lógr, hlínu z rajčat a možná zbyde i koňský hnůj ...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2022 17:53
     

    Tak je pracovitý člověk thumbs down thumbs down thumbs down .můj kompost nevím kdo vyveze. ten se nepřehazuje, jsou tam kaliforńanky. ale musí se odházet horní vrstva. letos už asi ne - snad na jaře .

    dnes bylo venku parádně- přišla Vendy a dost udělala. ani jsem si nevzpomněla, že za barákem asi opadalo listí z magnolie . a to teda dost .. Vendy sice zacpala uši sluchátkama, ale všechno vyhrabala a odnosila do kontejneru . ještě sypla hnojivo k ronďákům , azalkám a cibulovinám . . zítra přijde zas a ještě i Marek - ten ale musí být na oběd doma.. vaří macecha. spinning smiley sticking its tongue out jenže oni jak jsou pohromadě, tak budou dělat blbiny.. potřebovala bych posekat ten břeh a ostříhat květy z hortenzií .. no uvidím .. eye rolling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.10.2022 17:29
     

    dnes teda pokračování na zahradě. Vendy ostříhala dvoumetrové a i menší astřičky, květy od hortenzií na břehu . , zametla a postříkala Rondupem chodník . vynesla asi 5 košů bince do kontejneru . všimla si totiž šikulka , že vyvezli už dnes- místo zítra .. / svátek/ já jsem vsedě na místě kde pokvetou na jaře talovíny, vysekala strunovkou plevel a trávu .

    no ale srdeční tlak mám 115 - kuš už !!!! v pondělí tlakový Holtr - spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 14:04
     

    Na zahradu jsem už 10 dní nesáhla, protože můj problém se zády trvá. Bolest v boku a noze hodně pomalu přestává, ale bojím se každého pohybu. Takže jsem dnes nahnala brigádníky = syn+děti 16 a 12 let. Je shrabáno, zrýpaný záhon na česnek a co bylo pod střechou potřeba zalít. thumbs down Ale je pořád mokro, i když tak neprší, měli jsme všichni pěkně zadělaný boty.

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 19:25
     

    Pinko, co máš se zády? Mě letos otravujou taky dost. angry smiley Ještě jsem s tím nikam nešla. Občas to něčím namažu a nosím bederní pás. Ale práce jde pomaleji.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 20:28
     

    Mám v háji obratle L3 až S1, taky výrustky a hlásilo se mi to už v létě, to jen bolelo v kříži a postupovalo to do boku a pak do nohy a to už se nedalo. Strašná bolest do třísla a stehna. Tak obstřik a prášky. Megi jsem venčila jak po.....a sebrat bobek téměř nemožné.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 20:51
     

    To znám a soucítím s Tebou

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 21:51
     
    received_1173570046573604.jpeg

    Pomocník nepřišel, tak jsem ostříhala kus plotu , nejdříve jsem nemohla trefit rovinu ,ale nakonec dobrý. Soused pálil rošti, tak jsem to spálila také, ne všechno, dvě ohromné tašky jsem vezla domů. Konečně jsem zasadila hortenzii, ale asi to není to pravé místo a zasadila jsem ten včerejsí úlovek - rozchodník z konťasu. Utahaná jsem jak pes , práce nikde není vidět a našmajdala jsem skoro 6 km.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (29.10.2022 21:57)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 21:54
     

    Přerývala jsem kompost, pokračování zas někdy. Chtěla jsem stihnout ještě vykopat pár děr na objednané stromky, ale manžel chtěl taky něco dělat, tak už jsem měla smůlu. Jo a na kompost dávám vždycky pár větví, aby mi ho sousedovic slepice nerozhrabaly. Tak se to teď dělá úplně skvěle.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2022 22:04
     

    Odpoledne bylo na práci fajn počasí. Nějak mi to ale neodbývá. Ale přesuny s hortenzií jsem taky zvládla a hlavně už nemám nic v květináčích, vše zasazené v zemi. Ještě nám chybí vybrat mrkev, za týden už má být chladněji tak do té doby....afrikány ještě kvetou jak o život, tak je lituju, ale musím být tvdá, v zimě se nebude chtít.. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.