sobota 20. dubna, 10:25 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.11.2021 11:51
     



    bosk napsal(a):

    Kordul,aspoň ses ohřála grinning smiley

    No jasně a oheň jsem uhasila nataženou hadicí ze sudu s vodou, našinec si poradí. Mimochodem ten soused, /odpírač očkování / je hasič. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2022 19:32
     

    Dneska se musím pochválit, jsem si mákla. Byly jsme s kámoškou moštovat jablka ( máme letos nadúrodu Nonet ). Tak jsem posbíraly 170 kg jablek, z toho máme asi 115 l moštu. Zítra budem zavařovat. Už jsem koštovala, je výborný.

    Odpoledne jsem posbírala do cca 20 kýblů další spadaný, i nahnilý a odnosili jsme je s klukem do kontejneru. Nám tady přistavili hned vedle našeho domu. thumbs down .

    A pak jsem hrabala a hrabala spadané listí pod lípama, bylo jich nespočet obr košů. Anavi nečti to. ( něco jsem si nechala na zazimování, kompostéry mám plný. )

    Řekla bych, že naše rodina ten kontejner naplní tak ze 3/4 grinning smiley Už jsem včera něco ostříhala, tak to tam šlo taky. Hromadu už jme měli připravenou delší dobu, padly tam i jiřiny. Ty musím zítra vydolovat ze země. Málem bych na ně zapomněla. spinning smiley sticking its tongue out

    No, prostě mi ten podzim u nás příjde neskutečně namáhavý. grinning smiley

    A to jsem ještě stála přes hodinu u plotny a pekla bramboráky. Měla jsem na ně chuť. mls smiley Teď se peče placka

    ( jak jinak než s jablky mls smiley ) grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2022 19:48
     

    Pochvala thumbs down winking smiley . Dělala jsem listí lipové v týdnu, ještě 3 kolečka mám na hromadě jako rezervu na případné přikrytí. Dopoledne pršelo a odpoledne přijela neohlášená návštěva, tak bylo po práci, ani mě to nemrzelo. grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2022 03:08
     

    U školy byl kontejner na listí pod lipou, skoro plný. Chvíli jsem se zasnila, mít to všechno na kompostu... grinning smiley

    Odtahala jsem šlahouny dýní a co mi přišlo pod ruku, taky hromádka roste. A ryju. Akorát uprostřed záhonků červená řepa, tymián, růže z řízku, plete se to.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2022 08:12
     

    u nás byly před domem na křižovatce dva velké na auta . celý týden . jeden byl vrchovatě naplněný . druhý skoro taky. odvezli je , což mně mrzelo , ale byla jsem překvapená , že je znovu přivezli vysypané eye popping smiley . v týdnu jsme tam s Markem něco naházeli, ale dnes by měl přijít zbytek rodiny- tak jsem zvědava.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2022 09:52
     

    My máme ještě na záhonech kořenovou zeleninu.Po neděli ji sklidíme a záhony poryju.Ostatní už porytý mám.

    Ještě pak zasázet česnek,ale na ten je zatím čas.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2022 14:04
     

    tak naši naklusali o půl 12 -poobědvali a hodinu makali . pohrabali listí , obrali jablka, setřihli výhony , co měly i tři metry. vytrhali shnilé , žluté listy bohyšek , sypli NPK k cibulovinám .. . a honem pryč spinning smiley sticking its tongue out mají telefonní konferenci --- no a jakou ?? ve státní volno jedou do Londýna. ještě s dalšími .. ani nevím kdo všechno krom našich . samo to organizuje Zuzana. - dědek ji říkal , že se má starat o rodiče - a ne pořád někde trajdat . nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2022 22:06
     

    Kaaj, o zahrádku se postarali. thumbs down A zatím, je to na zaťukání, se spíš s vařením stará dědek.Tak ať to ještě dlouho vydrží. Samozřejmě pobrblat si člověk musí. Nedávno jsem při jedné návštvě nějak neměla důvod a už si mysleli, jestli nejsem nemocná. grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 08:05
     

    Gabi, a co takhle napytlovat listi a pockat si na listovku? Ja bych brala listi hned. Mam ho zatim malo a naopak ho musim spis vysbiravat, protoze je vsemozne napadene, vetsinou padli, nebo houbovky. Nejvic i javor od souseda.

    Jinak mam velkou radost z toho soucasneho pocasi, vypada to, ze to snad na zahrade tez vsechno stihnu. Dala jsem si presevzeti dostat do zeme vse do konce rijna, tak snad to klapne. Az pak nastane uklid a priprava na zimu..

     

    Holky, mate zkusenosti s odstranovanim mechu pomoci Sava ve spreji? Jakoze na kamenech, dlazbe, plotech... Zkouseli jsme to, jde to skvele (odstranilo to i obrovsky cerny flek na zulovem kameni), ale co vegetace vedle? Manzel mi tvrdi, ze kdyz z toho po chvili ta ucinna latka vytěká, tak pak po oplachnuti vodou to uz nicemu nemuze ublizit... Je to tak? Zatim jsem to zkousela na odlehlem miste, ale potrebovala bych prave i v blizkosti rostlin...

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 09:18
     

    Betas s tím nemám zkušenosti.

    Já se chemii dost vyhýbám.

     

    Jinak já makala na zahradě celý víkend, vlastně už celý říjen. Příští rok chceme na zahradě začít budovat cestu pro dceru a musí být dostatečně široká, aby projel vozík. Takže jsem přesazovala spoustu růží a dalších rostlin a snažím se vše narvat na malý prostor vzadu na zahradě. Před pár lety jsme tam dělali novou opěrnou zeď a plot a neuhlídali řemeslníky, takže všudě v zemi spousta kamenů, cihel a jílu. Spolu s blátivou zeminou, jak teď pršelo, je to lahůdka. Bolí mě celý člověk. grinning smiley 

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 12:30
     

    Aspoň vám tam nevylili beton a nehodili kachličky 😉

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 13:02
     

    To je pravda, mohlo by být hůř winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 17:53
     

    dala jsem se do střihu Nevady. keřisko až nad střechu přístavku , z poloviny proschlá .. některé výhony 1,5 cm hrubé, ale pákovkami to docela šlo . seděla jsem na vozítku a u nohou velký koš. je plný - vyvezou snad zítra. velké kontejnery mi dopoledne odvezli . ještě asi čtvrtinu nastříhat na menší .. ale jsem sama se sebou spokojená .. ten keř mně už strašil .mohlo by být tak jako dnes - ještě mně čeká břeh a ostříhání denivek . aspoň na polovinu -aby nehnily. taky květy hortenzií - i když největší Annabell už je ostříhaná - .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.10.2022 18:56)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2022 18:00
     

    Káji,to jsi udělala kus práce. thumbs downJá jsem odpoledne dostříhala zbytek fuchsií.Zatím je mám ještě na dvoře ,naskládaný v pergolách,domů je dám až budou hlásit ochlazení.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2022 07:32
     

    Kájo, to jsi hodně udělala.

    Prosím, hubněte na mě, až budete uklízet begonie. U mne ještě slušně kvetou, tak se mi nechce je ještě stříhat a uklízet

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.