sobota 28. ledna, 11:14 Svátek má Otýlie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání

Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 09:47

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 2 z 19
  • Autor: babkaela

Re: Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 13.10.2020 06:50

Aleno, jsi šikovná .... ale to já ne, začala si Jája winking smiley s povidlama .....

Dělala jsem pořádek v marmeládách, abych měla kam poklidit těch 70 skleniček letošních (já vím, říkala jsem, že letos žádnou) a hruškových povidel mám zásobu, ty letos ne ... k jablkovým jsem se ještě nedohrabala. Hrušek mám bednu zavařenou s jeřabinami, bednu jsem jich rozdala na jídlo ... není nad to, sníst ovoce čerstvné ... a bedna čeká na zavaření, ale až trochu "dojdou", dozrají uložením ... snad přestane pršet a budu moct vyrazit na šípky, stejně je PZťák od zítřka doma a nějak se budememuset trochu zabavit ... když nejsou jeřabiny, dávám do sklenice k hruškám kolečka oloupaného citronu (bez jader) a pár šípků ... vypadá to docela efektně a navíc i trocha šípkového céčka v zavařenině není k zahození.

A díky nejstaršímu synovi ... vykrájel, rozkrájel, nastrkal do sušičky ... je 4l sklenice hruškových křížal. Taky 2 kg, už čistá váha, je povařena a naložena na kondování ... ach, jo.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (13.10.2020 07:09)

• Autor: Reklama

• Autor: bosk

Datum: 13.10.2020 09:16

Eli,ty se fakt nenudíš, thumbs down

• Status: expert

Datum: 13.10.2020 09:42

Já navařila nějaká jabková povidla a trochu zavařeniny z ostružin, joo a švestková. Měla jsem si jet pro hrušky, ale v téhle epidemiologické situaci na to asi prdím.

Datum: 13.10.2020 12:14

Jájo, kašli na situaci .... předání hrušek a případné zaplacení či děkuji je tak cca na 15 min. ... jeď pro ně mls smiley .

PS semena z muškátové šalvěje jsou nachystaná, jenže .... napřed bylo moc teplo, potom moc mokro ... snad se příští týden zadaří a já se dokopu a pošlu i s pár letošními sazenicemi .... snad stydlin smiley .

Datum: 13.10.2020 14:12

Je to 80 km měl to být milý výlet na celý den a teď to počasí.....

Datum: 14.10.2020 19:32

Jájo, třeba se počasí umoudří a výlet výjde. Jsou potřeba i malé radosti .... a já říkám, že i hooodně práce winking smiley

• Autor: kordula

Datum: 14.10.2020 20:00

img_20201010_203134.jpg

V sobotu jsem něco málo udělala, pod dozorem souseda

• Autor: alenak

Datum: 14.10.2020 20:14

Elo, souhlas grinning smiley , není pak čas přemýšlet nad "blbostmi"......

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (14.10.2020 20:19)

• Autor: Anavi

Datum: 15.10.2020 09:24

Jájo, znáš klevelu, když jsi taková ta zavařovací osoba? smiling smiley

Já to neznala, ale byla jsem "obšťasněna" větším počtem švestek a netušila jsem, co s tím, protože mražák plný, zavařené mi moc nechutnají a povidel spotřebujeme sotva sklenici za rok... a tohle je výborné, narazila jsem na to úplně náhodou, když jsem hledala "co se švestkami" smiling smiley ... a teď to dávám do jogurtu nebo to používám jako pečený čaj nebo si prostě dám jen lžičku na chuť. Jde tím polejt palačinky nebo lívance, jsem z tohoto "objevu" velmi nadšená winking smiley mls smiley thumbs down .

jaja99 napsal(a):

Já navařila nějaká jabková povidla a trochu zavařeniny z ostružin, joo a švestková

• Autor: Anavi

Datum: 15.10.2020 09:26

[www.toprecepty.cz]

pro neznalé přidávám recept... kamarádka do toho ještě dává spařené, na plátky nakrájené mandle nebo rozinky... to už jsem ale to moje měla hotové, takže jsem nemohla vyzkoušet.

Do části klevely jsem dala dvě lžíce švestkových povidel, nechala zkaramelizovat cukr a povařila to celé dohromady... no a potom jsem tím polila bramborové šišky a posypala to mákem... to vám bylo neskutečně dobré musím říct!!! winking smiley thumbs down

Datum: 15.10.2020 11:22

Ivčo to by u mě neuspělo, potřebuju povidla do koláčů na prodej. Sama to nejím:-), znáš mě. Vyžraná jsem z masa a zeleniny , no kdo má být tlustý přibere i ze vzduchu:-)

• Autor: Manca
    Status:

Datum: 29.10.2020 12:34

img_20201029_083900.jpg

Překopáno, osázeno přebytky odjinud. Zas je to moc husté.

Datum: 29.10.2020 15:21

Mančo, až se hodně rozroste, daruješ dál. Lepší, než když je to dlouho prázdné smiling smiley

• Autor: Manca
    Status:

Datum: 29.10.2020 20:06

Nebo něco chcípne, sežerou slimáci.. Mimochodem ty mrchy furt/zase řádí. Viděla jsem takové malinké ožírat nové přízemní lístky agastache a budou asi všude. Ony se ty kytky pletly už na původních místech. Yzop se mi vysemenil loni v záhoně, tak jsem je vyrýpla a ejhle kam teď s pěti skoro keři. A tak je to se vším.

Datum: 29.10.2020 21:30

Mančo, dobrá práce thumbs down .

Slimáků a slimáčků a malinkatých hlemýžďů je opravdu stále mraky - uřízla jsem obr kapustu k obědu a sežraly ji celou slepice. Na první pokuk byla náádherná, ale uvnitř plná těch slizounů angry smiley . Nakonec byla žemlovka.

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.