středa 24. dubna, 04:38 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 19
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 14:50
     

    Skleník se dá i později. Klidně až na jaře a dát jen kompost. Ale barborka se stříhá dneska!

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 16:20
     

    To jsem ráda, že nejsem sama grinning smiley, ono to u mě není jen kvůli počasí, ale syn dva víkendy marodil a třetí byli na welnesu a pak najednou tohle. Potřebovala jsem pomoct. No jo, teď se musí počkat ⁶ winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 20:31
     

    Mé dámy, ono se to zase nějak vymrví, letos jsem sázela česnek teprve začátkem února, bylo pěkné počasí a dřív to nějak nešlo, vyrostl docela pěkný. Košťáloviny na jaře - sadba - byla úúúžasná, plácala jsem se po rameni jak jsem dobrá - nic z nich, dřepčíci a molice a sucho (i když jsem fest zalévala) udělalo své, mrkev vypadala víc než dobře, dlouho už tak pěkná nebyla - drátovci prohlodali, no bylo aspoň pro králíky. Už se s tím nějak netrápím, zbytek paprik ve skleníku sklidil mráz, nemám poryto ... no a co. Děda naříká jak se nudí v lázních, máme štěňata, pozítří jde nejstarší syn na operaci s páteří, zítra je Mikulášská nadílka - Tonda asi dostane max. čokoládu, péct na vánoce letos asi nedám ... hlavně abychom do jara ve zdraví přežili.

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 22:05
     

    Eli, souhlas. Vždycky všechno nějak dopadne. Když ne dobře, tak špatně určitě.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 22:07
     
    received_883626003051813.jpeg

    Voliéra vydržela, zatim

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 10:46
     

    Eli , je to tak, já už se učím určité věci tak moc neřešit, stejně to nemůžu ovlivnit. Ale horší je , že to mám tak i se vším na zahradě, např. oleandry jsem sice dala do chajdy, ale ten mráz je nejspíš zničil, protože jindy jsem je ještě omotávala netkankou. No a já jsem si řekla- uvidím, kdyžtak si pořídím nové, nebo úplně něco jiného. Tak už se pomalu začínám lepšit grinning smiley stydlin smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 11:06
     

    Pinko, oleandry jsem uklízela až byly zasypány sněhem stydlin smiley , zrovna tak hořcový stroimek a liboru (lantanu), durmany netuším zda tohle dají. Kany jsou ještě venku, muškáty jsem už odepsala. Nejde o život, bohužel, těm kytkám jo ... ale letos přišla zima nějak dřív než minulé roky.

    Kordulko, máš z pekla štěstí thumbs down v Hlubocké ZOO voliery nevydržely, ulétlo sposta ptáků, škoda.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 13:03
     

    No dámy, oleandr je taky venku ve sněhu...bude příští týden obleva a dodělá se to,.... zmrzlé to pod sněhem není, neboť hromádky od krtka jsou vidět na čerstvém sněhu, zmetek angry smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 13:54
     



    babkaela napsal(a):

    Pinko, oleandry jsem uklízela až byly zasypány sněhem stydlin smiley , zrovna tak hořcový stroimek a liboru (lantanu), durmany netuším zda tohle dají. Kany jsou ještě venku, muškáty jsem už odepsala. Nejde o život, bohužel, těm kytkám jo ... ale letos přišla zima nějak dřív než minulé roky.

    Kordulko, máš z pekla štěstí thumbs down v Hlubocké ZOO voliery nevydržely, ulétlo sposta ptáků, škoda.

    ......Bab, no právě, když jsem to slyšela, tak jsem si řekla, do prdele práce, to zase byl Tomáš chytrej, nebo spíš liný ji rozdělat. To má zatím velkou, ale velkou kliku , ale zima teprve začíná.

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 16:27
     

    Aleno, máš teda aktivního krtka. Takovej byl i ten můj než byl uloven psí návštěvou. Nedělal moc krtin ale vždycky to byly velehory.

    Já mám tak nějak pocit, že člověk je prostě nedokonalý. eye rolling smiley Asi nad sebou potřebuje bič. grinning smiley Je pravda, že letos hodně nasněžilo ale skoro do posledních chvil bylo celkem příznivé počasí. A stejně jsou resty. Oleandry jsou nahoře ale co jsem se naposlouchala, že je to zbytečný, že snesou relativně zimu. Největší resty mám co se týče květníků a truhlíků. Válejí se všude.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2023 19:25
     

    Regino, už jsem si kolikrát říkala, zda není lepší nic nedělat a jít na procházku...neumím to....geny taky stojí za houby grinning smiley

    Zahrada je podrytá strašně, nic nepůsobí, mají u nás ráj bez psů a koček, i když koček je tu hodně, hlavně i kočičinců...

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 06.12.2023 07:52
     

    Aleno, nezkousela jsi ten karbid?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 07.12.2023 18:48
     

    Alčo zkus ty kočičince nacpat co nejdál do díry krtičince, .. z 50 mám nyní tak 3

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 07.12.2023 19:40
     

    Díky za rady. Uvidíme, až sleze ze zahrady sníh, co s tím. Muž má teorii, že pod kompostérama se drží krtkové (na dně je pletivo), mají tam ráj, určitě plno žížal, není to promrzlé, teď tam je nacpané hodně listí, ráj pro všechny....si je přitahujem...

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 07.12.2023 19:55
     

    Já mám kompostů se žížalami několik a krtinec tu není ani jeden. Zato koček mraky. Dřív tu občas krtek byl, pak se přemnožily kočky. Radši bych krtky nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.