pátek 29. března, 07:04 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 01.10.2023 20:55
     
    img_20231001_175546.jpg

    Konečně jsem přasadila černý bez, na ten nový záhon jsem dala ty cibulky a pár travin. A darovala tu stromkovou hortenzii. Ostříhala pivoňky a pár kytek kolem. Nachodila jsem 3 km thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 01.10.2023 22:44
     

    Já jsem sundala trávu z kousku nového záhonku a trochu překopala. A budu čekat, kdy dorazí objednané pivoňky. Cibulky jsem chtěla sázet až potom. A vlastně jednu růži jsem tam chtěla přesadit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 02.10.2023 21:51
     

    Dnes jsem začala se sázením cibulovin. Bez rycích vidlí to nešlo, aby nebylo tak tvrdé, přidávám trochu kompostu. Ještě že toho nakoupeno tolik nemám, jsem se chválila. grinning smiley Voda snad v říjnu přijde, doufám. please smiley Díky upozornění od Reginy, jsem zakoupila dnes poslední 2 balení rohoviny, za 75 Kč. thumbs down Ještě jsem dostala růžičky v květníku, nevím kam s nimi, tak zatím tam zůstanou, už jsem nechtěla....čemeřice jsou připravené na sezonu, jo ještě rybíz zasadit- je od jara v kontejneru.....nic tak nehoří....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 02.10.2023 22:01
     

    Hoří, má panenko winking smiley .

    Ještě bych chtěla, a to docela dost, zajet někam pro jeden stromek meruňky, jeden nektarinky, jeden Nashi - jen nevím kam s nimi - mám nakontejnerované fíkovníky, nějaké růže, řebříček, třemdavu, nutně potřebuju statici tatarici (ze semínek se mi pěstovat nechce), taky stromek letní jablně, který má Manča ...

    Půjdu umýt nádobí a do rána se snad ze všech svých "chtíčů" vyspím.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 02.10.2023 22:42
     

    Správný zahradník - ce, má mít stále nějaké snění o nákupech. Patří to k životu a dodává životní energii. winking smiley

    Nám letos odešla broskev Cresthaven, i přes 3 postřiky prostě odcházela. Ale to necháme asi až na jaro. Jinak mám "zákaz" od rodiny kupovat stromky - naivové grinning smiley . Prý je všeho dost a hlavně, kdo to bude dělat. grinning smileyTak mám alespoň vyjednané rouby, jestli to vyjde... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 03.10.2023 08:24
     

    Aleno, zákazu stromků se n edivím. Je to lákavé, je spousta všelijakých druhů ale dost pracně. A obzvlášť u tebe, máš je ostříhané a pečované ve vzorném stavu.Bohužel, jak se zlepšílo ovzduší a přibyli škůdci a choroby, to bez poztřiků sloro nejde, pokud z toho má něco být.

    Ale nějaké plány a sny člověk musí mít. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.10.2023 08:54
     
    384535553_330322756157127_8673126278396777458_n.jpg

    ach jo - te´d volala Zuzka z Holandska, že mi koupila nějaké cibulky --- no potěš koště.. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.10.2023 09:12
     

    To bude nádhera na jaře. Já koupila v Lidlu asi čtvery tulipány, dvoje darovala, pak přikoupila hyacinty. Sazeno není nic, chystám záhon.

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.10.2023 16:28
     

    Kaaj, na podzim se nedá být v Holandsku a nekoupit aspoň pytlík cibulek něčeho. Nakonec je přece Holandsko země tulipánů. Zjara budeš nadšená až pokvetou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.10.2023 09:57
     

    Ještěže jsem se ovládla a koupila jen tři sáčky těch krokusů... pořád je mám v krabici, ještě jsem se nedostala k sázení, ale na to je naštěstí času dost, dokud zem nebude zmrzlá smiling smiley.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.10.2023 10:34
     

    Dneska díky ochlazení se chystám, že na zahradě konečně pohnu. Kromě zalévání mám v plánu vyčistit záhon na česnek, víc toho asi nedám winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.10.2023 22:31
     
    img_20231011_094657.jpg
    Další fotografie:

    Přirývám

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2023 13:44
     
    396492167_306487335481168_1820501338651179173_n.jpg
    Další fotografie:

    1. Vyvýšený záhonek vyprazdňuji a zeminu roznáším k rostlinkám po zahradě. Letos tu byly brambory a příští rok to bude sloužit jako kompost.

    Ale asi bych ho měla zlikvidovat úplně a koupit další plastový.

     

    2. Tenhle záhonek sloužil celé léto jako kompost (tedy zásobník bioodpadu ze zahrady a domácnosti).

    Teď je navrch trošku zeminy a ještě tam přijde koňský hnůj.

     

    3. Úhledný plastový vyvýšený záhonek. Je už připravený na jarní osázení (ještě ho určitě vylepšíme koňským hnojem.

     

    4. Tohle je volný záhonek. Letos tu byla mrkev. Vedle je ještě pár ředkviček. Až je sklidíme, přesuneme sem pařeniště.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.10.2023 17:40
     

    My dnes vykopali javůrek na kmínku a jednu uschlou vajgélii. sad smiley

    Ostříhala jsem hortenzie ( hnědé květy ), většinu phlox a hvězdnic, pivoňky, lilie, prostě, co mi přišlo pod ruku. Zrušila nějaké letničky. Kompost mám plnej, potřebovala bych ho přeházet přes přehazovačku a do něj dávat zase nový. Už to nemám kam dávat. A to jsme měli minulý víkend kontejner. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 02.11.2023 15:43
     
    img_20231102_144755.jpg

    Odstrašující příklad. Do dušiček má být zryto. Toto je původně zeleninová zahrádka, ze které postupně ukusují trvalky a dorazil to brutnák s měsíčkem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.