středa 24. dubna, 06:10 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 12:29
     

    Taky jsem na chatě platila o 300,- víc.Zvedli nám zálohu na vodovodní řád.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 21:57
     

    Pinko, jsem na tom stejně. Plánovala jsem víkend brigádu, ráno už to nevypadalo dobře,tak jsem zavelela ať doma natahají co stihnou do baráku, jedno kam a jak jsem dorazila z práce, tak jsem se vřítila ven. Bohužel je brzy tma. Snad je z nejhoršího doma pod střechou většina ale nedá se pomalu projít.Tentokrát jsem to nevychyala.A už teď jsou dva pod nulou.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2022 10:13
     

    Česnek též budu teprve sázet, chystám se o víkendu. Loni jsem sázela až hodně pozdě, někdy v prosinci. Spoustě lidem, co sázeli brzo, tou dobou už byl 10 -15 cm venku.. což není ideální.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2022 11:31
     

    Česnek jsme sázeli před týdnem.Zbývá ještě porýt ve skleníku.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2022 11:59
     

    Taktéž, ještě foliák, ale hnůj v něm mám uz navezenej. Tak jen postupně vykydat,nastlat vrstvu slámy a hnoje a zpátky přikrejt hlínou a pořádně prolejt. To už se dělá v suchu, tak to můžu kdykoli.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2022 14:30
     
    img_20221123_133714.jpg

    Teprve včera jsem ostríhala hor. Anabellu, vyryla jiřiny, begonie jsou jsou jak houba, na vyhození. Hortenzie velkolisté, jak rozmražený špenat, pohled na ně je k pláči. Ještě jsem uklidila sudy a udělala pár dekorací. Dala sýkorkám a nastříhala

    jehličí, chci zkusit toho skřítka. Špinavá jsem byla jako čuně.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.11.2022 13:17
     
    20221126_103254.jpg
    Další fotografie:

    Zahradním vysavačem jsem vysál listy pod lískou a je z toho krásný materiál do kompostu. Vysavač ještě listy pěkně rozemele.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.11.2022 13:36
     

    ten vysavač máme několik roků .. ale jelikož sem tam bere i šutry - tak ho nepoužíváme . vnučka tanečnice ráda hrabe winking smiley a v kompostu máme kalifornské žížaly. nevím , jestli mají zuby / asi ne / , ale všechno zpracují . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.11.2022 21:31
     
    20221127_103351.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsme hrabali listí (3000 m2), mlha a 3 stupně. No a před tím jsem vyházel hlínu ze skleníku, navozil koňský hnůj a hlínu zpátky. Bolí Taka ručičky a zádička. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (27.11.2022 21:33)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 28.11.2022 00:36
     

    Já chtěla sadit kiwi, vyplela, pokopala. Ale jsou tam nějaké kořeny/pařezy od černého bezu a to už jsem nedokopala, takže hotovo nic. Aspoň jsem ještě sadila pár narcisů a tulipánů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 28.11.2022 07:48
     

    Tyto rozlohy jsou mi důvěrně známé... někdy to vypadá nekonečně. winking smiley A bolí mě celá Ivča, když se do toho pustíme. grinning smiley

    tak63 napsal(a):

    Dnes jsme hrabali listí (3000 m2), mlha a 3 stupně. No a před tím jsem vyházel hlínu ze skleníku, navozil koňský hnůj a hlínu zpátky. Bolí Taka ručičky a zádička. smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 28.11.2022 15:40
     

    Taku, neni to trochu nepomer - takova mini chaticka na takovem maxi pozemku..? grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 28.11.2022 18:20
     



    Betas napsal(a):

    Taku, neni to trochu nepomer - takova mini chaticka na takovem maxi pozemku..? grinning smiley

    Rozdělili jsme to na 2 poloviny. Na jedné by měla dcera stavět, ale zatím se staráme o celé a to máme doma ještě svých 800 m2.

    Chatička je tchýči. Teď, když se tam bude stavět, tak to nemůže být jako chata, ale musí se tomu říkat jinak - navrhoval jsem Perníková chaloupka winking smiley .... no, je to nakonec zahraní domek.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 28.11.2022 20:27
     



    tak63 napsal(a):

    Dnes jsme hrabali listí (3000 m2), mlha a 3 stupně. No a před tím jsem vyházel hlínu ze skleníku, navozil koňský hnůj a hlínu zpátky. Bolí Taka ručičky a zádička. smiling smiley

     

     

    Však on se doma najde někdo, kdo tě polituje a zádíčka pofouká. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.11.2022 20:42
     

    Dnes jsem konečně zasázela česnek. Na sousedním záhonku, kde byl česnek loni, rašily dva trsy, nějak jsme je při sklizni přehlídli. Ty jsem rozdělila na stroužky a zasadila taky.

    Zem je ale hodně mokrá, dělalo se to blbě, jenže už nebylo na co čekat. Čekali jsme jen, až se zklidní dopolední mrholení.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.