středa 24. dubna, 23:24 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 19
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 17:38
     
    312984950_2672661426203618_212256088748780348_n.jpg

    přehled housenek // z fb .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 15.11.2022 08:34
     

    No měla jsem nějaké brebery na ostružinách, něco na jabloni a švestce. Poptala jsem tady čím postříkat, (už mám koupeno na jarní ošetření). Ela mi doporučila postříkat všechno mospilanem.. Má to logiku, než se něco stačí zazimovat, tak to zdechne.

    Je fakt, že jediné co občas použiju je právě mospilan, když se náhodou ukážou mandelinky. Určitě se tam něco vyskytuje, páč slípky byly věčně na jabloni a stále tam něco zobaly, ostružiny tak též.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 15.11.2022 08:45
     

    taky jsem vždy preferovala Mospilan - byl vždy účinný . myslím , že před zimou je to vhodné . nestihnou se zazimovat a scípnou .. thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 15.11.2022 16:04
     

    Dneska mi bolavá záda dovolila winking smiley jet na zahradu a konečně jsem ostrihala a uklidila do chaty fuchsie. Práce by bylo víc, ale bála jsem se, že budu večer skučet. Musím to dávkovat winking smiley, jen aby mi do toho nenapadl sníh grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (15.11.2022 16:05)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 15.11.2022 17:03
     

    Larvy lalokáče mám většinou v květinači s fuchsií.

    Jinak mám venku ještě begónie a jiřiny. Od zítra má pršet tak nevím jak to dopadne ,auto nemám a pěšky nedojdu

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 16.11.2022 16:41
     

    Tak jsem dnes dodělala co šlo, vylila sudy a zbytky v kubiteru. Akorát jsem nestihla nasadit česnek, to dáváme kousek, jinak sázíme jarní. Půda je ale připravená. Jen jsem poklidila, začalo slabě pršet. smiling smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 16.11.2022 17:46
     

    Dnes jsem zabalila skleník na lepší udržení teploty v zimě, a přenesla do něj další květináče s fíky, už jen palmy a oleandry a bude zazimováno.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 07:26
     

    Mám vykopaných 10 děr na nové stromky a první fuchsie doma, 4 jsem zapomněla za barákem, ale jsou 2 stupně, asi dobrý. A hotový 1m okrasný u vstupu s prvními cibulkami. Takže už jenom dobrabat, dorýt,dovozit kompost po zahradě, nasázet tulipány a česnek, skácet dvě staré švestky a vyřezat nechtěné javory kolem plotu... A pak budu moct pokračovat s kamennou zídkou.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 08:05
     

    Mančo, no uff, práce máš ještě dost před sebou. Hlavně to nepřežeň, zdraví je nejdůležitější.

     

    Mně teda taky chybí ještě úklid zahrady, zasázení česneku. uklizení kytek do sklepa, ale holt musím pomalu, nestíhám.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 09:11
     

    Ja uz mam tez vse podstatne hotove, tak mam radost! Bylo toho snad nejvic, co kdy. Podle fotek ani zpetne neverim, co vsechno jsme od zari zvladli. Na jare to tak bude skoro uplne nova zahrada, tak se moc tesim. Dokonce jsem se jeste za pekneho pocasi stihla stavit v lese a nahrabat 8 pytlu listi, ze ktereho jsem udelala perinky nove vytvorenym zahonum grinning smiley Musela jsem se smat - lidi to vyhazuji, mijela jsem technicke sluzby nakladajici hromady listi a ja si pro nej dobrovolne jela do lesa grinning smiley No jo, tak kdyz nemam sveho dostatek! spinning smiley sticking its tongue out
    Uz zbyva na horach jen svazat stromy a kere pred zimou a tady dole zazimovat balkon a kvetinacove hortenzie, ale to uz je v pohode, az bude chut a cas.. Jsem zvedava, jaka ta zima letos bude a jak to zase ty nase hortenziove krasky preckaji. Letos mi kvetly o hodne min, nez loni, takze doufam, ze by to zas mohlo vyjit, kdyz hlasi mirnou zimu...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 09:46
     

    já už teda ani ven nelezu - u nás sněží . ještě bych měla uklidit hortenzku Candy v květníku za dveřmi . ale loni jsm na ni zapomněla---- a krásně vypučela.. takže asi nezmrzne. . confused smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 10:02
     

    My jsme včera dopoledne ostříhali muškáty,uklidili do dílny,přenesli citrusy na chodbu.Odpoledne zasázeli česnek.Moc se mi sice odpoledne nechtělo-byla zima,ale jsem ráda,že jsme to udělali,dnes od rána prší.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 11:04
     

    Betas, tak si chlapům u technických řekni, ať ti jednu fůru vyklopí u domu grinning smiley nebo si nahrabej, budou rádi, že to uděláš za ně

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 11:11
     

    Jo, totálně nestíhám. Ale zas hrabání a kácení může počkat do jara. Jediné, co je fakt potřeba, jsou ty cibule do země. A to jde během jednoho odpoledne. Nemám toho jako Betas, nebo kdo to sázel ty stovky, na které se tu už všechny těšíme, až nám na jaře vyfotí flower smiley No až přijdou ty stromky, to taky bude. Česnek jsem jednou sázela na tři krále a taky vyrostl, dávala jsem paní, co chodila s koledníky a divila se.

    Kika napsal(a):

    Mančo, no uff, práce máš ještě dost před sebou.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2022 12:18
     

    Ten mráz mě docela zaskočil, brigádníky smiling smileymám až na víkend, tak se loučím s kytičkama, co to nezvládnou. Ale bohužel, já sotva vyvenčím Megi. Sepsala jsem seznam, aby se na něco nezapomnělo winking smiley Taky přišlo vyúčtování za vodu na zahradě, dost pršelo, tak jsem si myslela... ale nakonec o 200 kč víc než loni eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.