čtvrtek 28. března, 10:26 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 19
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2021 17:34
     

    Já vám nevím, ten mahon se mi nelíbí. Asi, že ho mám spojený s vazbou na hroby. Kdysi jsem ho taky dávala do zimních truhlíků, ale teď bych ho tam nedala. Nevím proč, třeba zase časem změním názor. winking smiley

     

    Irisko, já myslím, že tyhle koule chryzantémy moc nepřezimují. Nevím proč.

    Já kdysi od někoho dostala trvalky, jsou vyšší a o hodně ridší. Ale spolehlivě každý rok vykvetou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2021 19:44
     

    Tak diky

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2021 20:06
     

    Já jsem nějakou kupovala v malém květináči mezi trvalkami, vzhledná tou dobou nebyla. Další jsem dostala od sousedky, ty rostou nejlíp. Šlechtěné koule podle mě mráz nevydrží.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.10.2021 21:34
     



    iriska napsal(a):

    Jdu ma radu. Každý rok si kupuji kateřinky a nikdy je nepřechovam přes zimu. Už bych jima měla zaplněnou zahradu. Povedla se mi jen bílá a ta má skoro metr

    Irčo, málokdy se podařilo ..... spíš se nadaří .... padařilo jen v případku, že jsem použila jako řízkovance, což v tomhle období je taky docela problém ... hrnkované přezijí tak max.jeden rok ... loni jsem od Ivika dosatala kráááááááááásné, na jaře se tvářily, že jsou živoucí, do týdne byly thumbs up . Katřinky kupovat buď hodně brzy před dušičkama skoro nenakvetlé v zahradnictví jako trvalky nebo v pozdnějším jaru ... málokteré zahradnictví tohle má ... kouknout, která sousedka co má a vyptat odkopek ... tohle je jediná správná volba (jen tyhle mi přežívají roky).

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.10.2021 09:14
     

    Irisko, to je nákupem v květináči. Mají je ošetřené, aby kompaktně kvetly. Ale někdy prodávají zahradnictví, taky v květináčích ale podle kultivarů. Ty pak rostou dobře. To je případ té mojí jediné.Ta byla tuším u Starkla. Jsou to krásný kytky ale stále bojuju s místem.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.10.2021 20:41
     
    24.10..jpg
    Další fotografie:

    Tak dneska jsme si mákli. Jehličnany dostaly zabrat , furt jsem musela být ve střehu. Oni ti mladí by všecko skáceli. Anav, to jsi musela škytat..záhonky by rozhrabali... eye rolling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (24.10.2021 21:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2021 10:03
     

    nelíbí se Ti v zahradě nebo kde?

    Máme ho pod stromem, tam nevadí, ale do těch vazeb se mi právě líbí moc, dost dlouho vydrží, nevadne, neztrácí barvu. thumbs down

    gabca napsal(a):

    Já vám nevím, ten mahon se mi nelíbí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2021 10:07
     

    irisko, mám stejný problém. Teď zkouším namnožil listopadku od tchyně, která je na jednom místě mnoho let a pak v jednom kuse kvete. Mamka měla takovou jednu "na umření" pod stromy, tak jsem ji přesadila a už za těch 14 dní po změně místa vypadá , že se vzpamatovala a žije. thumbs down Tak snad stihne zakořenit a bude na jaře pěkná. love smiley flower smiley

    iriska napsal(a):

    Jdu ma radu. Každý rok si kupuji kateřinky a nikdy je nepřechovam přes zimu. Už bych jima měla zaplněnou zahradu. Povedla se mi jen bílá a ta má skoro metr

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.10.2021 16:12
     
    dsc00770.jpg



    Anavi napsal(a):

    nelíbí se Ti v zahradě nebo kde?

    Máme ho pod stromem, tam nevadí, ale do těch vazeb se mi právě líbí moc, dost dlouho vydrží, nevadne, neztrácí barvu. thumbs down

    gabca napsal(a):

    Já vám nevím, ten mahon se mi nelíbí.

    Nelíbí se mi, je pro mě takovej moc " hřbitovní. Jako do vazby na dušičky OK, ale třeba do truhlíků na okno už ho nějaký pátek nedávám. Ale dávala jsem....

    V zahradě mi nevadí. Hlavně na jaře hezky žlutě kvete.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 07:54
     

    Aha, tak já ho právě dávám i na ta okna... winking smileyTak se zamyslím. Možná ho teda dám jen do vazeb na hřbitov. Ale mně se v těch truhlících líbil, že narozdíl od větví jehličnanů má jinou texturu.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 09:31
     

    Já ho na okna letos dám. Mně dřív přišly i macešky hřbitovní, a teď tu mám dva truhlíky a v květináčích... Dej si, co se ti líbí. Mahonii jsem před pár lety vykopala, neúspěšně, a teď jsem ráda, že ze země vyrazila. Ono se to mění. K ledovkám jsem se teda ještě neodhodlala, ty dává mamka taky na hrob. Ale když je tu vidím, jsou hezké a nikomu bych to nehaněla. Hřbitovní kvítí znamená, že vydrží bez každodenní péče.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 09:33
     

    U mě se zase myšlenkově reinkarnovaly afrikány. winking smiley grinning smiley Nelíbily se mi, smrděly mi. Ale když vidím, že doposud neúnavně kvetou bez jakékoliv péče, stávají se pro mě číslem jedna. winking smiley A ještě likvidují háďátka v půdě. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.10.2021 10:32)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 10:11
     

    Došla jsem konečně k názoru, že všechno jednou končí. Práce na zahradě je tolik, že ani za pomoci, / eye rolling smiley no pomoci... mladých to nejde zvládnout. Jen toho kapradí , bohyšek, nekonečná práce s úklidem.....Příští tyden si jedu lehnout do Pardubic na kapačky, to je jak kdybych jela na dovolenou grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 10:51
     

    Kordulko, nekončí, jen se restartuješ winking smiley ... a pomoc mladejch, no coment .... kdyby mne raději nechali v klídku, zvládnu bez nervů, jenom ať mne nechají žít .... samo, Kaaj už pomoc trochu potřebuje ... občas si říkám, stojí to za nervy nono smiley confused smiley

    Na straně druhé ... navaříš, vypereš, uklidíš, aby děda a kočky nááááááááááááhodou nestrádali, na "rekondiční pobyt" dorazíš úúplně schvácená ... celou dobu budeš myslet na to, zda oni zvládnou ........ tyhle pobyty mám předepsané mnohokrát, nedala jsem už v předstihu ... děs běs (pro mne, co se děje doma - mám odzkoušeno z mladších let, a pobyt byl nezbytný) a návraty .. pro mne ještě horší ........ asi tak jak když si vezmou synátorové dovču ... tisíc telefonátů během (musí se stejně vyřešit akutní, neumí vypnout mobit a kašlat na to), po návratu ze "zotavené" (berou si dovču na práci doma) se z toho mohou po..at.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.10.2021 17:12
     
    Další fotografie:

    4 x do popelnice, 4 hodiny jsem ještě pálila větve a to, s čím už se mě nechtělo k popelnicím, ořezala - skácela jehličnan,na který stačilo jen najít tu správnou pilku .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (26.10.2021 17:27)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.