pátek 29. března, 17:00 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 19
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 09.12.2020 11:31
     

    Poslední podzimní práce už je za mnou, a to zasazení česneku. Stihla jsem to před mrazem a tím větrem. JInak už budu jen s rukama v kapsách winking smiley chodit kontrolovat a občas zalít kytky ve sklepě.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 09.12.2020 11:41
     

    Česnek jsem letos zkusila poprvé, když všude čtu, že je "jeho" doba. Ale zasadila jsem jen čtyři stroužky na zkoušku smiling smiley, protože jsem nikdy nepěstovala, nevím úplně, jak na to a nechtěla jsem teda přijít o pěkné palice česneku.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 09.12.2020 17:47
     

    Maliny mám v pruhu mezi ovocnými stromy. Jak pojede sekačka kolem, poseká, co bude mimo řadu. Nebo to vyreju. Zatím nemám tenhle problém, spíš se jich nemůžu dopěstovat. Letos jsem jich pár sadila, babičkovských i kupovaných.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 18:14
     

    Dneska jsem vyrývala jiřiny a jak píše vedle Alča, přijde mi, že hlízy dost narostly.

    Letničky jsem ještě nezrušila, pořád kvetou a je mi to líto. Ale sem tam něco ošmikám. Dneska jsem vzala hnědé květy latnatek a třapatky. Zrušila jsem Zuzanu v květináči.

    Až bude zima, tak budu nadávat, že jsem si toho tolik nechala. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 18:15
     

    Jo a ostříhala jsem tu ostružinu, nevím zda to příští rok zvládne. Vytahala cínie a krásenky, co vůbec nevykvetly.

    Líbí se mi, ale už je nechci. ( krásenky )

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 19:33
     

    Potřebovala bych rýt zahrádku a skoro není co. Mám tam hvozdíky, pórek, červenou řepu, narcisy nasazené od podzimu, chryzantémy. Zbývá vyrýt mečíky, tak tam bude volno a ještě jeden záhonek je volný, se tam ani neotočím.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 19:58
     

    Poraďte mi - je možné ještě vysít travní semeno nebo mám počkat na jaro?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 20:32
     

    Spike, setí je na hraně, záleží na počasí, jaký bude listopad, zda teplý a hlavně voda, místo, slunce....v nejhorším se bude opět sít na jaře...

    Dnes jsem se do zahrady taky odpoledne pustila. Beru to na čisto, vč. kvetoucích afrikánů, pak v zimě se mi nechce a kleju. On je říjen a už to moc neudělá, venku brzo tma i chlad navečer, afrikány lituju, kvetou....od čtvrtka má být ochlazení, snad i voda.....

    Gábi překvapuješ, tady mi krásenky stále kvetou, semení.... confused smiley

    Jo dnes jsem měla ohromnou radost, dostala jsem do pasti krtka, ale je jich tu více, vše podryté. Stále marný boj.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 20:47
     

    ALENKO, ONI ASI CHTĚJÍ HODNĚ SLUNÍČKA VIĎ? JÁ TO MÁM HLAVNĚ ZELENOU HMOTU, STONKY JAKO PALEC A NIC. SICE JSEM TEĎ PÁR POUPAT NA KONCI OBJEVILA, ALE MRÁZ JE STEJNĚ SPÁLIL. A UPŘÍMNĚ, KVETENÍ V LISTOPADU NENÍ TO, CO JSEM OD NICH OČEKÁVALA. eye rolling smiley

    Omlouvám se za caps lock, se mi to nechce přepisovat. Ale bytostně psaní velkými písmeny nesnáším. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.10.2021 21:16
     

    Gabčo, jj. slunce a myslím, že i ne moc hnojení, pak rostou do hmoty a málo kvetou..přesévají se dobře, zatím winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.10.2021 09:05
     

    Koukám, že jsem nedala report o německé kopě smiling smiley...

    Nakonec jsem tam dala okurky nakladačky, Hokaida a dýni a všechno rostlo parádně. Jen škoda, že se sklizní výrazně pomáhali slimáci. angry smiley thumbs up winking smiley

    Hodně to sedlo, tak jsem to letos "revitalizovala" . Po sklizni okurek a dýní jsem tam zase začala vršit posekanou trávu střídavě s listím. A na jaře tam zase něco šoupnu winking smiley.

    Anavi napsal(a):

    O víkendu jsem vyráběla na zahradě "německé kopy". Jsem zvědavá, jestli to přinese kýžený efekt.

    Na neúrodné jílovité půdě jsem udělala jámu na hloubku rýče, na dno dala špalky dřeva, obrátila na to vyryté drny kořenem nahoru, vysypala na to nějaké nashromážděné odpadky z kuchyně (slupky, skořápky, sáčky od čaje, logr, atd.), zasypala to dvěma pytli listí, zakryla kartony, aby neprorůstal plevel a na to jsem vršila střídavě hlínu, která opadala z drnů a hlínu z kompostu, potom zase listí a další vrstva hlíny. Vypadá to, jak když tam máme dva hroby... Ale pokud se to bude rajčatům líbit, na vzhled kašlu. Hlavně jsem tam "udala" spoustu materiálu z podzimního úklidu zahrady, včetně ořezaných větví všeho druhu... tak uvidíme. Je to takový můj pokus. Nasadila jsem tam dva kyblíky hnojních žížal, aby trochu pomohly urychlit proces rozkladu... v těchto podmínkách se velmi dobře množí, kompost je jich plný... rousnic málo, ale hnojačky tam bydlí nahusto. thumbs down thumbs down thumbs down

    Jen škoda, že jsem si to nedokumentovala... byla to velká dřina... vlastníma rukama jsem odvozila snad 50 koleček všeho možného. winking smiley Ale ten POCIT!!!! love smiley flower smiley coffe smiley Večer jsem vysílením padla na gauč a říkám chlapovi: Já jsem taková SPOKOJENÁ! Připadalo mi, že nějak nemohl pochopit,jak někdo může být šťastný z toho, že dva dny dře do úmoru, v zimě a větru... winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.10.2021 10:24)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.10.2021 09:08
     

    Gabčo, u mě krásenky kvetou pěkně, ale chtějí slunce.

     

    Před měsícem jsem u mamky rozházela zelené hnojení po bramborách a potom asi 14 dní hořčici po sklizni rajčat.

    Vše už vzešlo, bramborové pole mám zryté už. Budu tam ale místo toho dávat keříky a kůru, nemyslím si, že bychom zvládali ještě brambory a mamka určitě ne. confused smiley Udělám si malé políčko, kam je dám, ale ty velké objemy, to už nepůjde. sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.10.2021 09:20
     

    Anavi, podobně jsem dělala vyvýšené záhony na svahu, nebo terásky. Dospod větve a pak střídavě co přišlo pod ruku. Chtěla jsem tam mít ovocné keře, ale dvě ze čtyř ostružin chcíply, přezimovaly ale v květináči, tak možná proto. Jinak tam roste josta, jahody a přidám maliny. Já zakládám kompost všude po zahradě, abych to neměla daleko. Když přerývám, dospod dám vždycky větve a materiál, co se nerozložil (taky větve).

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.10.2021 17:47
     
    img_20211019_153115.jpg

    Dneska jsem konečně uklidila jiřiny, a posekala. Hned to na té zahradě vypadá líp. love smiley

    Jen mě mrzí, že mám ty kvetoucí astry vzadu na zahradě a nejsou tolik vidět. Přeci jen už člověk tolik času venku u kafe netráví.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.10.2021 19:39
     

    Já jsem s astřičkama lítala po zahradě a nakonec jsou, kde jsem je nechtěla. Ale objevila jsem další, i nějaké vysoké.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.