čtvrtek 28. března, 23:14 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 19
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 20:18
     

    Kiko, zahrada to zvládne. Přeju Vám všem v rodině hodně štěstí a sil, hlavně taky na slušné a osvícené doktory, ona medicína jde strašně dopředu, naději a víru, že bude líp, moc moc přeji. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 21:42
     

    Děkuji všem, první měsíce byla noční můra, teď už si trochu zvykáme. A ano, pořád se snažíme si uchovat alespoň jiskřičku naději, je ještě mladá a medicína se opravdu vyvíjí rychle, tak třeba jednou...

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.11.2020 00:51
     

    Kiko, život je někdy strašně těžkej a složitej. Moc Vám celé rodině přeju, abyste všechno zvládli co nejlíp a medicína jde vpřed mílovými kroky, tak snad i Vám přinese brzy něco dobrého. Držím palce flower smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.11.2020 11:06
     

    Kiko, myslím na vás, držte se, přeji mnoho sil novou situaci zvládnout... Zázraky se dějí, tak nepřestávejte doufat.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.11.2020 17:28
     

    Kiko, přeji hodně sil k zvládnutí nelehké životní situace. Zázraky se dějí a v medicíně také.

    Musíte být silní hlavně pro ni, určitě to pro ni taky není lehké. Držte se. flower smiley

     
  • Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 23.11.2020 19:58
     

    Kiko sad smiley , držte se a přeji vám všem hodně sil flower smiley .

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2020 12:18
     

    Děkuju.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.11.2020 19:51
     

    letos , ale už ani loni jsem růže nekopčila . musí si poradit jinak jdou do jejich nebe. .- spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (26.11.2020 07:36)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 30.11.2020 17:12
     

    Dneska jsem ještě ostříhala nějaké mumie a šípky na růžích, zbytek na jaře. Zasadila jsem od kámošky chryzantémy, co mi ráno nechala za dveřma. Tak snad se chytnou. Jsou pěkné, bordó.

    Růže jsem nakopčila, krom těch obr keřů, na ty prdím.

    A těch jablek, co je ještě na stromech. eye popping smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 30.11.2020 19:23
     

    Gabčo, budou se mít ptáčkové dobře winking smiley , u nás zapomenuté jablíčka všechny rozklované, ať si dopřejí winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.12.2020 16:36
     
    img_20201205_163416.jpg
    Další fotografie:

    Jedny z mála zazimovaných macrophyl

    Šutry, dárek který potěší

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 07.12.2020 11:23
     

    O víkendu jsem vyráběla na zahradě "německé kopy". Jsem zvědavá, jestli to přinese kýžený efekt.

    Na neúrodné jílovité půdě jsem udělala jámu na hloubku rýče, na dno dala špalky dřeva, obrátila na to vyryté drny kořenem nahoru, vysypala na to nějaké nashromážděné odpadky z kuchyně (slupky, skořápky, sáčky od čaje, logr, atd.), zasypala to dvěma pytli listí, zakryla kartony, aby neprorůstal plevel a na to jsem vršila střídavě hlínu, která opadala z drnů a hlínu z kompostu, potom zase listí a další vrstva hlíny. Vypadá to, jak když tam máme dva hroby... Ale pokud se to bude rajčatům líbit, na vzhled kašlu. Hlavně jsem tam "udala" spoustu materiálu z podzimního úklidu zahrady, včetně ořezaných větví všeho druhu... tak uvidíme. Je to takový můj pokus. Nasadila jsem tam dva kyblíky hnojních žížal, aby trochu pomohly urychlit proces rozkladu... v těchto podmínkách se velmi dobře množí, kompost je jich plný... rousnic málo, ale hnojačky tam bydlí nahusto. thumbs down thumbs down thumbs down

    Jen škoda, že jsem si to nedokumentovala... byla to velká dřina... vlastníma rukama jsem odvozila snad 50 koleček všeho možného. winking smiley Ale ten POCIT!!!! love smiley flower smiley coffe smiley Večer jsem vysílením padla na gauč a říkám chlapovi: Já jsem taková SPOKOJENÁ! Připadalo mi, že nějak nemohl pochopit,jak někdo může být šťastný z toho, že dva dny dře do úmoru, v zimě a větru... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 07.12.2020 12:04
     

    Chápu Tvoje úsilí a spokojenost z vykonané práce thumbs down

    Anavi napsal(a):

    O víkendu jsem vyráběla na zahradě "německé kopy". Jsem zvědavá, jestli to přinese kýžený efekt.

    Na neúrodné jílovité půdě jsem udělala jámu na hloubku rýče, na dno dala špalky dřeva, obrátila na to vyryté drny kořenem nahoru, vysypala na to nějaké nashromážděné odpadky z kuchyně (slupky, skořápky, sáčky od čaje, logr, atd.), zasypala to dvěma pytli listí, zakryla kartony, aby neprorůstal plevel a na to jsem vršila střídavě hlínu, která opadala z drnů a hlínu z kompostu, potom zase listí a další vrstva hlíny. Vypadá to, jak když tam máme dva hroby... Ale pokud se to bude rajčatům líbit, na vzhled kašlu. Hlavně jsem tam "udala" spoustu materiálu z podzimního úklidu zahrady, včetně ořezaných větví všeho druhu... tak uvidíme. Je to takový můj pokus. Nasadila jsem tam dva kyblíky hnojních žížal, aby trochu pomohly urychlit proces rozkladu... v těchto podmínkách se velmi dobře množí, kompost je jich plný... rousnic málo, ale hnojačky tam bydlí nahusto. thumbs down thumbs down thumbs down

    Jen škoda, že jsem si to nedokumentovala... byla to velká dřina... vlastníma rukama jsem odvozila snad 50 koleček všeho možného. winking smiley Ale ten POCIT!!!! love smiley flower smiley coffe smiley Večer jsem vysílením padla na gauč a říkám chlapovi: Já jsem taková SPOKOJENÁ! Připadalo mi, že nějak nemohl pochopit,jak někdo může být šťastný z toho, že dva dny dře do úmoru, v zimě a větru... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.12.2020 23:38
     

    Anavi, naprosto rozumím. Když se člověk do něčeho pustí, zapomene na jídlo, natož fotit. Začala jsem dělat kamennou zídku - vyvýšený záhon na ostružiny (potřebovala bych poradit, které jsou dobré). Už mám skoro základ a první dva kameny (a borůvku na palci, jak jsem je přirazila k sobě thumbs up). Vykopanou hlínou zmírňuju svah vedle.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 09.12.2020 10:38
     

    Taky plánuji do jednoho místa vysadit ostružiny a maliny, ale nejdřív to tam musím patřičně ohradit, aby nebyly po celé zahradě... Poptávej beztrné druhy, dnes je hodně možností. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.