čtvrtek 28. března, 15:03 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 19
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.11.2020 13:42
     

    Díky všem za tipy... smiling smiley, v klidu to prostuduji... to jsem nečekala takových ohlasů.

    Babčo, ten šroubovák s nástavci vypadá dobře. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.11.2020 13:46
     

    Na zahradnickém fóru nejlépe vyšly hrábě Solid L od Fiskars... a cenově je to přijatelné (teď na několika e-shopech v akci).

    Napíšu Ježíškovi víc typů a uvidíme. winking smiley Záleží, kudy zrovna poletí, že jo.

    Večer jsem znovu NENÁPADNĚ připomínala synům, že si dám za okno přání pro Ježíška a prej: No, to Ti asi bude prd platný, když je všude zavřeno.

    Vítej v realitě, matko! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Snažila jsem se zmínit, že e-shopy přece fungují!!!

    No nic.. radši nebudu mít velká očekávání... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.11.2020 13:47)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.11.2020 19:35
     

    můžu potvrdit spokojenost s hráběmi Fiskars. Máme je spousty let bez poškození plastu. Typ nevím, ale na násadu se dají použít a nasadit 3 druhy, široké na listí, uzší a klasické univerzální. Od té doby co je máme, ostatní hrábNůžky PowerGearě pouze visí v kůlně. Pak ještě rýč, ten vysouvací, pilky zasouvací, ty jsou taky super.Zahradnické nůžky prodloužené univerzální PowerGear , ty jsou taky stále v pernamenci, velký pomocník v zahradě. Ruční nůžky pouze Bahco, ty jsou funkční snad 30leté, další předloni nové pod stromeček winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2020 11:32
     

    Alenko, děkuji.

    Už jsem kvalitním nářadím vybavená poměrně slušně, jen tohle jsem nějak za ty roky nevychytala. Asi hlavně nebylo nikdy takové mokro, tak se to dalo pohrabat čímkoliv.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2020 17:42
     

    Dnes ukončena zahradní sezóna, kompostér plný grinning smiley , sudy na vodu vylité a prázdné, zasazena renkloda Althanova, ještě má přijít po neděli růžička, ale je pro ní připraveno, pouze chybí chvojí na borůvkách, to nebylo nastříháno, ani už síla, může mrznout a sněžit. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2020 18:35
     

    flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (20.11.2020 18:42)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 21.11.2020 18:01
     
    img_20201121_110632.jpg

    Dneska jsme vylili sudy, uklidili poslední květináče, lavičky. Já jsem shrabala listí zpod růží a nějaké hromádky listí, co jsem nestihla sebrat. Na velkokvětý hortenzie jsem nasypala vrstvu listí z lípy. Ještě mě čeká svazování travin a nakopčení růží.

    A jestli bude ještě počasí, potřebuju jednu růži přesadit.

     

    Venku zůstala přes noc na stole pod pergolou tahle poslední kytička ve džbánku. flower smiley

    Pěkně omrzlou, s ledem místo vody jsem si ji dala domů na stůl. Jsem ráda, že džbánek neprasknul, to by mě mrzelo.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 12:53
     

    U nas to nejnutnejsi udelano tento vikend. Jeste jsem presazovala nejske cibuloviny, budeme muset pro dceru stavet plosinu, ktera zabere kus soucasne predzahradky, tak jsem musela presadit, co tam bylo, na zadni zahradu.

    A dnes s muzem poklizime zahradu na chalupe. Vidim milion veci, ktere by potrebovaly udelat, ale nezvladame, tak bude jen to nejnutnejsi.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 13:06
     

    Kiko, zahrada, i když je to naše nej, přežije chvíli (vím i pár let) bez naší stálé péče ... a dokonce bude dělat radost a vytáhne nás i z těch nejhorších splínů (zkušenost na vlastní kůži) ... Tobě, i Tvé rodině, přeju teď .... mnoho sil a pevné nervy ... ať se, pokud je to jen trošičku možné, vrátí vše do normálu (nevím, co se u vás přihodilo, ale asi nic úplně OK) nebo .... ať se s tím naučíte žít love smiley love smiley love smiley love smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 13:46
     
    img_20201121_182355.jpg



    gabca napsal(a):

    Dneska jsme vylili sudy, uklidili poslední květináče, lavičky. Já jsem shrabala listí zpod růží a nějaké hromádky listí, co jsem nestihla sebrat. Na velkokvětý hortenzie jsem nasypala vrstvu listí z lípy. Ještě mě čeká svazování travin a nakopčení růží.

    A jestli bude ještě počasí, potřebuju jednu růži přesadit.

     

    Venku zůstala přes noc na stole pod pergolou tahle poslední kytička ve džbánku. flower smiley

    Pěkně omrzlou, s ledem místo vody jsem si ji dala domů na stůl. Jsem ráda, že džbánek neprasknul, to by mě mrzelo.

    Poslední kytí z té chrymy za 8,-

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 14:03
     

    Elo, dekuju, uz se s tim ucime zit.

    Uz jsem schopna to i tady pojmenovat.

    Nejstarsi dcera (14 let) nam v unoru ochrnula od pasu dolu, behem jedne hodiny. Do dnes se neprokazal duvod, lekari odhaduji, ze doslo k misni ischemii, ale co a kde se stalo, nevedi. Zlepseni vyloucili, pravda je, ze se za tu dobu u ni nic nezmenilo. Tak se s tim cela rodina ucime zit a musime udelat hoooodne zmen doma i na zahrade, aby to pro ni bylo pristupne.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 14:48
     

    Kiko - hodně sil celé rodině a hlavně víru , že bude líp .. love smiley please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 15:27
     

    Kiko, to mě je moc lito

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 22.11.2020 18:55
     

    Kiko, co není hotovo, doženeš příští rok. Já vloni jen koukala na zahradní spoušť a nešlo to, závěrem se to neposr....Chvíli bude určitě trvat než se s novou situací sžijete, nadarmo se neříká, že si člověk zvykne i na šibenici. A jsem přesvědčená, že to určitě jako rodina dáte. flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.