pondělí 23. října, 06:25 Svátek má Teodor
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání

Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 68
  • Autor: Mona

Re: Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 12:04

Missi...letničky mi také ještě krásně kvetou, takže je tam nechávám. Záhony tedy budu čistit až s prvními mrazíky. Teď mám na starosti ořechy a sklizeň ovoce. Pak musím dosbírat zeleninu a přerýt záhony. Mezitím vytáhnout gladioly a jiřiny, kany...a zazimovat. Pohnojit záhony po zelenině. Přivézt z lesa chvojí na kytky. Shrabovat listí.  Cibuloviny už mám v zemi (asi brzo, že), ale ještě mám bedýnku obyčejných žlutých tulipánů a je mi líto je vyhodit. Takže někde musím zrýt díru a vysypat to tam.winking smiley

• Autor: Reklama

• Autor: Missi

Datum: 02.10.2006 17:24

Mono, tohle všechno mi čeká takythumbs up. A dvakrát, doma a na chatě. Jak to zvládnu, to teda nevimconfused smiley

Datum: 02.10.2006 17:44

Tak dnes jsem akorát vytáhla gladioly a sesbírala pár ořechů. Nic moc bilance.confused smiley

• Autor: hespa

Datum: 03.10.2006 11:27

Podzim je pro mne nejhorší období. NEMÁM ho ráda.thumbs up Vzlášť,když se tváří takhle. sad smileyDeštivo,blátivo,sluníčko v nedohlednu,brzo tma, pozdě světlo. Nějak mě to ubíjí. Ještě do toho, aby jeden makal za dva. To samé: sklizeň,konzervace, šušení, moštování, uklízet kytky letněný,balkónový, zahrabávat a zimovat resty,které člověk nestihl přes léto zasadit, připravovat zimování v garáži(kde není místa nazbyt)pro kytky ,které nemůžou nebo se nevejdou do bytu,Do toho si , blbec jeden(já), vymyslí a udělá jezírko,to nedomyslí,že to na zimu nebude mít kam uklidit. Mám pokračovat? Mám debku už jen z toho,že to tady prezentuju,a děsí mi to.thumbs upangry smileythumbs upangry smileythumbs upangry smiley

Ještě nebyla zima a já už chci JARO!!!!!!grinning smiley

Datum: 03.10.2006 12:10

Nejhorší je, že to člověk udělat musí...protože když to teď na podzim odfláknu, na jaře ta práce bude ještě horší a navíc nebudu zase stíhat...confused smiley Jdu rejt. Mezi jahodama...tam to totiž ani motyčka nebere.

Datum: 03.10.2006 16:52

Jahody zryty, přiryt další záhon a na ten přišly další jahody. Zakládám plantáž. grinning smiley Jo a sebrala jsem jich zas misku.thumbs down

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 07.10.2006 05:38

Tak já mám celkem hotovo, záhony zreju, nebo prohrábnu,klidně už v srpnu, za pěkného počasí...Už jenom zbytky, na to se chystám příští týden. Má být hezky, tak si vezmu podle počasí den volna a dodělám. Mám tam zbytek mrkve, nějaký zelí a kebluby,rajčata a papriky. Jahody mám nasázený na husto na jednom fleku a ty pak na záhony udělám na jaře.

• Autor: lenka01
    Status:

Datum: 10.10.2006 12:39

V naší oblasti zima přichází brzy a nečekaně,proto cibuloviny dávám nejpozději do konce října.Zrovna včera jsem obdržela zásilku z Lukonu,tak jsem běhala po zahradě a sadila.Sem tam se mi tedy podařilo něco starého vyrýt,mám totiž v trávníku mnoho druhů krokusů a vždy zapomenu,kam jsem je dala.Jinak z ostatních prací začnu brzy svazovat tůje,vloni jsem to nechala na poslední chvíli,napadl sníh a já se musela rozmrazovat grogemgrinning smiley

Datum: 10.10.2006 18:09

Lenko01, vítám tě tady. Já budu teprve také rozsazovat narcisky. Mám to v plánu zítra, jdu podle fotek, když kvetly, abych věděla kde jdou jaké....

Status:

Datum: 13.10.2006 08:18

Ahojky,tak jsem dosadila,uvidím,jak to bude vypadat na jaře.To počasí nádherně mate,je pořád krásně,moc se mi do těch podzimních prací nechce.Zase to budu dělat na poslední chvíli.A to máme ve skleníku kolem tří tisíc kaktusů,které budeme muset dát do bedýnek a zazimovat u nás v ložnici.To bude zase fofr.Laduš,pokud máš fotky ze zahrady,něco pošli.Balkonovky máš nádherný,ale nějak mi uniklo,že i zahradničíš.

Datum: 13.10.2006 11:26

Pomalu taky ,,zazimovávám´´ venkovní sezení. A bazén.

Status:

Datum: 13.10.2006 12:05

To venkovní sezení zatím zazimovávat nemůžu.Brácha si vymyslel velké kotlíkové vaření guláše na otevřeném ohni,tak nás to čeká zítra.Bude to zřejmě poslední akce,pak se zazimuji.Nadcházející období nemiluji.

Datum: 13.10.2006 12:11

Lenko...no však já ho také nezimuju úplně. V neděli se přihrnou příbuzní a budou chtít sedět venku. Taže zatím jsem sbalila různé deky, nafukovací blbinky do vody, pantofle a takové různě se povalující věci.winking smiley

Datum: 14.10.2006 05:35

melouny.jpg

Tak jsem zahradu dorazila, hlásím hotovo. Jen si musím dojet pro hnůj, ale taková projížďka s koněm a vozem hnoje není k zahození, udělám trochu rozruch po městě grinning smiley Takticky jsem část vyexpedovala ségře a holce a zbytek jsem nahrnula do mrazáku.

Byla jsem u kámošky,(zahradnice) ta začíná chystat druhé kolo...plné skleníky uklizených matečnic, mraky nařízkovaných kytek. Petrklíce už maj dva centimetry a venku plantáž nachystaných trvalek a to nemluvím o haldách dřeva, které chystaj na topení ve skleníkách...

Lenko, já mám zahradu jen užitkovou, v kolonii za sídlištěm, tak nic moc pro okogrinning smiley Leda nějakou zeleninu...Jo kytky mám, ale jen na záhonech, abych měla co do vázy...něco sem ale hodím, ať se máme na co těšit...

Podobné příspěvky
Diskuze: Co si kdo,kde objednává za k.. Jak jste objevili Week? dovolená

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi.   Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár vid

Autor: hespa - 03.01.2007 19:53
Rubrika: Zahradní povídání - Komentářů: 3295

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Ahojky, potřebovala bych inspiraci kam v létě na dovolenou, kam jedete vy? Hledám dovolenou kde se budu moct válet, ale když tam bude kulturní vložka

Autor: petrusa - 12.04.2014 19:39
Rubrika: Po Evropě - Komentářů: 51
Adresář: http://www.maxinzert.cz http://www.skoleni-kurzy.eu http://skalnickar.krasa-netr..

MAXINZERT - inzertní portál - inzerce zdarma MAXinzert - inzerce zdarma, inzertní portál pro soukromou a firemní inzerci. Možnost poslat SMS zda

Autor: netia - 28.07.2008 17:28
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 0

Na webu najdete seznam kurzů a školících firem. Obsahuje rekvalifikační kurzy a semináře z různých oborů od účetnictví přes mzdy nebo personalistiku a

Autor: radekm - 10.09.2008 12:28
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 0

Skalničkář , nové stránky věnované péči o skalku a skalničky . Dále zde naleznete články o cibulovinách, trvalkách, tvorbě Cottage garden a výběr vh

Autor: gasha - 29.12.2009 16:35
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 0
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.