čtvrtek 18. dubna, 23:57 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

přijímací zkoušky na SŠ

Datum: 15.01.2008 11:04
 

Co říkáte na toto:

[www.zs.velenice.cz]

 

Ono už je to tedy staré...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 15.01.2008 12:03
     
    TO JSOU NORMÁLKA PODMÍNKY A NE ZROVNA DOBRÉ - ALE CO SE NADĚLÁ- MY JSME MĚLI ŠTĚSTÍ SE SYNEM, ŽE PŘÍJMAČKY SE NEKONALY, ŘÍZENÍ PROBÍHALO FORMOU "BODOVÉHO VÝBĚRU DLE PROSPĚCHU Z OBOU VYSVĚDČENÍ V OSMIČCE A POLOLETÍ DEVÍTKY A PODLE POČTU ZÍSKANÝCH BODŮ (V ÚVAHU SE BRAL PROSPĚCH CELKOVÝ, POTOM Z JEDNOTLIVÝCH VYBRANÝCH PŘEDMĚTŮ A NAVÍC NAPŘ. Z OLYMPIÁD A POD...) - TAKŽE ŽÁDNÝ STRESÍK ZE PSANÍ SCIO TESTŮ APOD....ALE STÁLE SI MYSLÍM, ŽE TYTO DĚTI KTERÉ DĚLAJÍ PŘÍJMAČKY JSOU VE VELKÉM STRESU Z TOHO, ŽE MAJÍ PODÁNU PŘIHLÁŠKU POUZE NA JEDNU ŠKOLU A KDYŽ NEUSPĚJÍ, CÍTÍ SE "MÉNĚCENNÍ" ŽE BUDOU MUSET VYBÍRAT ZE ŠKOL, KDE ZBUDOU MÍSTA...
     
  • Autor: Reklama

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 15.01.2008 12:10
     
    Taky se mi to nelíbí, ale už se to snad má zase rušit. Nás se to teď aktuálně týká, tak proto se na to ptám. winking smiley
     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 15.01.2008 12:28
     
    NÁS SE TO TÝKALO LONI - A BYLA TO PRŮMYSLOVKA - ELEKTROTECHNIKA V PRAZE- ŽÁDNÝ STRESY Z TESTŮ A PSANÍ A POD...BYLO DEFAKTO HNED JASNO - MAJÍ NA STRÁNKÁCH I TAKOVOU ZKUŠEBNÍ TABULKU - KDE SE TO ZKUŠEBNĚ VYPLNILO, ODHADEM SE VĚDĚL POČET BODŮ A PO DOTAZE V JEJICH DISKUSI SE HNEDLE PŘIBLIŽNĚ VĚDĚLO JESTLI NAPŘ. S 290 ZÍSKANÝMI BODY MAJÍ VŮBEC ŠANCI SE NA DANÝ OBOR DOSTAT (SYN MÁ OBOR VÝPOČETNÍ TECHNIKA A INFORMATIKA)....TAKŽE MY BYLI CELKEM V POHO, ALE VÍM O DĚTECH ZE ZÁKLADKY OD SYNA, ŽE UŽ PŮL ROKU PŘED PŘÍJMAČKAMA CHODILI NA DOUČOVÁNÍ, TESTY, DOKONCE I K PSYCHOLOGOVI, ABY ZVLÁDLI TESTY TYPU SCIO- TY MI PŘIPADAJÍ NA MAKOVICI....V RÁMCI PŘÍPRAVY NA PŘÍJMAČKY JE PRÁVĚ NA ZÁKLADCE DĚLALI JAKO "ZKUŠEBNĚ" A I MY DOMA JSME NA TO KOLIKRÁT KOUKALI JAK BLÁZNI A VLASTNĚ JSME NEVĚDĚLI, CO SE PO NÁS CHCE
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 15.01.2008 13:23
     

    U nás bude letos vycházet manželova dcera a ještě při poslední návštěvě o vánocích nevěděla, kam si má přihlášku podat. Lítala jsem s ní na netu po jednotlivých školách, ale nějak se nevyjádřila. Tak jsem zvědavá, co nakonec se svou maminkou vyberou.

    Taky jsem narazila na pár škol, kde přijímají bez přijímaček....jenže já do toho holt moc kecat nemůžu.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 16.01.2008 16:43
     
    tohle zrovna řešíme my.mladý je v 9 a za pár týdnů budem podávat přihlášku.ale kam?Když může být jen 1.Na školu bez přijmaček?ale podle čeho ,tam ty děcka teda vezmou?na školu,kde by ho vzali na průměr?ale co když se tam přihlásí víc dětí s lepším průměrem?dělat příjmačky a stresovat se?ale ,co když pohoří?já se zblázním.mám na mysli státní školy ,bo do těch soukr.se mi moc nechce.jednak kvůli penězům,ale i kvalita je prý horší.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 16.01.2008 17:09
     

    lostris...to je nevýhoda tohohle...děti se budou bát dát tu jednu jedinou přihlášku na ,,lepší´´ školu...Na některých školách bez přijímaček jsem četla různá kritéria, podle kterých dostane žák body. No a podle bodů vezmou stanovený počet dle pořadí.

    Pokud dítě neuspěje v prvním kole, musí hledat školu, která vyhlašuje druhé kolo. Ale přihlášku už nepodává ve své ZŠ, ale přímo na tu střední. Alespoň jsem to někde četla. eye rolling smiley

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 16.01.2008 17:20
     

    JO JO NA NĚKTERÝCH ŠKOLÁCH TO JE OBODOVÁNO - TAKHLE TO DĚLALA JAK JSEM PSALA NAŠE ELEKTROTECHNICKÁ V JEČNÉ VIZ

    [www.spsejecna.cz]

    KDE SE DO TABULKY DOPLNÍ ZKUŠEBNĚ POŽADOVANÁ DATA A DÁ SE ZKUŠEBNÍ VÝPOČET A ZÍSKÁTE PŘEHLED ZHRUBA POČET BODŮ A PAK SE TAM V OTÁZKÁCH MŮŽETE ZEPTAT, ZDA TO BUDE STAČIT NA PŘIJETÍ DO PŘÍSLUŠNÉHO TŘÍDY - ROZPIS OTEVÍRANÝCH TŘÍD JE TAM TAKY

    [www.spsejecna.cz]

    KRITÉRIA PŘÍJÍMÁNÍ:

    [www.spsejecna.cz]

    TAKŽE VLASTNĚ Z TOHO VYPLYNULO: ČÍM LEPŠÍ PROSPĚCH NA ZÁKLADCE, TÍM LEPŠÍ ŠANCE NA PŘÍJETÍ...

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 17.01.2008 16:08
     

    Mona,o dalších kolech príjímacího řízení vím,to nám už vysvětlili ve škole při pohovoru,ale ono se může stát,že dítě,které má zajem o určitý obor, pak musí být rádo,že ho vůbec někam upíchnou.a pokud se týká bodování,tak na škole,kterou jsme původně vybrali je to tak,že určili 4 předměty MA,FY,AJ,ČJ a známky obodovali a určili hranici bez příjimaček.max.16 bodů,min 9.jenže pokud otevírají 1 třídu,do které vezmou 30 dětí s např.11 body,tak ti navíc 10,9,mají smůlu a taky prošvihlou možnost 1.kola.vždycky jsem si říkala,že dobrá škola bude prioritou,ale ted už asi raděj vsadíme na jistotu.angry smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 17.01.2008 16:12
     
    lostris...to je přesně ono...na jistotu bude sázet skoro každý. No doufám, že to brzo změní.
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 17.01.2008 16:57
     
    když si uvědomím,že za 2 roky si dáme repete,tak mě jímá hrůza.no snad to do té doby nějak pozmění.myslím k lepšímu.confused smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 17.01.2008 17:12
     
    lostris..mne to čeká ještě dvakrát. grinning smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 17.01.2008 17:14
     
    ti přeju pevné nervy a štastnou ruku při výběru.ikdyž mím pocit,že mladý si to nepřipouští a nervy mám akorát já.eye popping smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 18.01.2008 07:35
     

    Tak já to měla velice jednoduché....obě děti měly vybráno kterým směrem půjdou už dost s předstihem...

    Kontrétní školy pak už hned na začátku roku kdy vycházely (holka ještě z osmičky) Do přihlášky obě napsaly jen tu jednu jedinou i když byla možnost napsat si jich víc...U obou bylo na 99% jasné, že nebudou přijímačky dělat a to jedno procento je teda nijak nestresovalo...Zrovna tak když maturovaly, tak jsem pomalu ani nezaznamenala, že maj před zkouškama...nějaké učení o svaťáku se teda nekonalo...Zvládly to v pohodě na jedničky a nějakou dvojku...Takže klídek..., rodiče si někdy dělaj větší hlavu než dítka... winking smiley

    Přeju všem, koho to čeká správnou volbu a úspěšné zvládnutí všeho... thumbs down

     
  • Autor: Natasha
    Status:

    Re: přijímací zkoušky na SŠ

    Datum: 18.01.2008 10:22
     

    Tiež sa zapojim do tejto diskusie, hoci som zo zahraničia grinning smiley

    U nás majú decká možnosť napísať si 2 školy. Na školách majú s tým hromadu práce, ale zase pre decká a pre rodičov je to lepšie. Na väčšine škôl nie sú prijímacie pohovory.

    Ono je to diskutabilné, či robiť prijímacie pohovory, alebo nie. Pri pohovoroch určite pôsobí stres, často sa stáva, že práve v ten deň sa dieťa necíti zdravotne dobre a robí chyby.

    Prijímanie na základe bodovania výsledkov na ZŠ je tiež diskutabilné. Školy majú rôznu úroveň. Dieťa so samými jednotkami na jednej škole by na inej malo zopár dvojek a naopak, na jednej škole má dieťa povedzme trojku z matiky a na inej by malo dvojku...Teda zo školy, kde sa prísnejšie hodnotia vedomosti žiakov sú vlastne tie decká v nevýhode čo sa týka tohto spôsobu prijímania na SŠ.

    Ono zase ten strašiak z prijímacích pohovorov prinúti tie decká sa viac učiť. Len netreba deti stresovať. Hlavne im treba povedať, že ak sa nedostanú na danú školu, nejde o život. Tak pôjdu na inú. Pretože naozaj nejde o život a je len málo vyhranených detí v tomto veku, ktoré presne vedia, čo chcú študovať.

    Obe moje deti sa mohli dostať na gympel bez prijímačiek, a mali by pokoj. Zvolili si však bilingválny gympel, kde boli prijímačky a dostali sa tam. Myslím si, že treba zabojovať. Moja kamarátka vsadila s dcérou na istotu (pred 14-imi rokmi) a doteraz to ľutujú obidve.

    Taktiež prajem všetkým správnu voľbu a úspešné bezstresové zvládnutie tejto situácie.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.