sobota 20. dubna, 04:21 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 18.12.2009 19:29
     

    Evco tak to zkusíme po novém roce napravit. K nám do hor jezdí pán přímo z Bánovců. Dřív pracoval v Chrudimi ale o práci přišel tak nevím kdy se objeví, ale až to nastane tak se ti ozvu a nějak to s ním zkusíme domluvit. Třeba se podaří a najde ti ji. Pokud budeš chtít.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 18.12.2009 21:19
     

    Dášílove smiley love smiley love smiley love smiley love smiley super

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 19.12.2009 00:08
     

    Tak domluveno. flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 19.12.2009 08:33
     

    Evčo, napiš. Letos jsem ještě žádnou vánoční pohlednici nedostala. smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 19.12.2009 08:44
     

    Mně se líbí tradice předvánočního setkávání... winking smileyčím dál víc.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 21.12.2009 13:49
     
    smoking smiley...roky som pred vianocami trpela kvoli nakupom, lebo ja fakt nie som nakupovaci typ...radsej nepotrebujem nic!!!, len...aby som sa nemusela niekde tlacit, vystavat rady, vlacit plne tasky....a pod.!
    Uz som to tu spominala, ze moj manzel co sa tyka jedla, vsak ...asi nepoznal hranicu STOP!!- vzdy sme museli mat vsetkeho toooolko...a este viac..Hihi, ale kedze bol od fachu, tak na druhej strane vzdy mal moc dobry pristup ku hocicomu, co patrilo na tanier a bez vacsej namahy!...ale mne to vzdy liezlo dost na nervy, lebo nemam rada...ked mi nieco prerasta cez hlavu!!!
    Takzeee napr. ryby plavali vo vani3 velke ks - stastie, ze to ti nasi chlapi - manzel,dcera, moj ocko, svokor a synovec, ktori boli na ryby "fanatici" nemali problem zkonzumovat ..i ked vzdy fucali ako lokomotivy....
    Alebo klobasy do kapustovej polievky (kysle zeli) museli byt nielen tie klasicke vianocne neudene , ale este aj dalsie 2-3druhy udenych, lebo len tak je to O.K. a polievka bude super!!...hihi, ale aj tak sa vacsina musela varit v inom hrnci, lebo taky velky hrniec na polievku, aby sa to vsetko tam vmestilo - ani nemam......
    Alebo taka morka - ta sa u nas pekavala vzdy na Stefana....a z roka na rok bola vzdy vacsia a vacsia...az sa mi raz nevmestila do rury ani naporcovana.. grinning smiley..Takze potom sme presli k tomu, ze sa kupovali len stehna a prsia....aleeeee,to som tiez uz vzdala, ze min. 2 -3ks sa na pekac aj taka nevmestili...a ostali v mrazaku...na neskor...winking smiley Jednoducho moj manzel si takto uzival sviatky!...hojnosti!...ostatne mu bolo vzdy sumafuk...ostatne darcekyyyyyy? zbytocnost, lebo nech sa kupuje vzdy to ...kedy treba...ale hlavne, ze chladnicka a spajzka praskali vo svikoch!
    -------------------------------------
    ...a dnes som si na toto vsetko spemenula, ked som nakupovala... Kupila som ryby - pangasius...Morku v celku a 3 balenia prs...stehna zial nikde na okoli nemali, asi som presvihla cas, ked boli este k dostaniu...a uz sa mi nechcelo lozit po dalsich obchodoch... takze to chce este dokupit tu neudenu klobasu- i ked pri mojom blbnucom zlcniku mmt. do kapustovej poplievky nemusi byt! sad smiley...a vlastne hlavny proviant uz zabezpeceny je!! ..uff, a som stastna, ze mam za sebou tie mindraky z tych preplnenych obchodov!! angry smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (21.12.2009 13:53)
     
  • Autor: Meruna
    Status: nováček

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 14.12.2010 23:51
     

    Posíláte ještě papírový vánoční přání? My vždycky posílali pohledy s Ladou, ale na to už jsem moc líná.

    Posílám po mejlíku nebo přes web. Objevila jsem bezva virtuální, třeba někoho taky zaujme.

    Ale musíte mít webkameru. tongue sticking out smiley

     

    juk! [www.refreshyourself.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 15.12.2010 00:08
     

    Taky už jsem papírový zrušila. Ale myslím, že je to škoda. Textovka to nenahradí nono smiley. Vytrácí se z toho takové to osobní kouzlo. Třeba můj strýc nádherně píše a na jeho vánoční pohledy jsem se vždycky těšila. Ten naštěstí vzhledem ke svému věku zůstal u tradic a posílá dodnes klasické pohlednice. love smiley

     
  • Status:

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 15.12.2010 06:38
     

    My pohled dostáváme od manžovy babičky, našim každý rok chodí od tety z Velké nad Veličkou, ale ona nikdy neuvede číslo popisné, takže se na poště asi hezky zapotí, ale tu se všichni znají, takže pohled je doručen...smiling smiley

     

    U nás se na Barborku nenaděluje, až na Mikuláše. Akorát se řežou větvičky ovocných stromů - nejvíc ze třešně, mamka je vždycky doma ještě osprchne, aby líp opukly.

    A pak ještě tu kdysi prý chodívala "Luca", Lucie, co noci upije, že prý tišila děti před spaním, ale to je už zapomenutý zvyk.

    Na Štědrý den se drží půst od masa, může se akorát rybí, tak k večeři bývá klasika - smažený kapr, bramborový salát, před tím polévka - u mojích stařečků sa dělávala rybí a pak kmínová zasmažená s nudlama, a kapr sa usmažil. Ale bývalo to aj tak, že jídali "pupáky", to byly vřelým mlékem spařené nakrájané rohlíky nebo vánočka, nebo něco jako buchtičky, které sa přelély rozpustěným máslem a posypaly umletým makem s cukrem. Stařa v Zarazicách spomínávala, že nekdy míváváli krupicu s makem, ryby né...a čočkovú polévku. A před večeřú sa modlilo a jedl sa světěný oplatek s medem, to dodržujem dodnes, holt sa u nás chodí do kostela...Večeřalo sa, až dyž byla vidět první hvězdička.

    Tchyňa má ve zvyku pod taléřky na svátečním stole dávat papírové peníze, aby sa držela hojnost v rodině a u nás sa skovávala šupina z kapra do peněženky, aby sa v ní držely peníze příští rok. Domácímu dobytku sa dával v kostele posvětěný oplatek s medem, aby ze zvířectva hojnost mléka, vajec a masa zajištěná na příští rok byla.

    Jasné, že sa chodilo na půlnoční mšu, po ní vyšlapali muzikanti do kostelní věže a vyhrávali koledy, no, když do teho eště mrzlo a padal sněh - to si pamatuju, že sem zažila enom ráz, ale byla to nádhera, jak sa to néslo ztichlú dědinú a sněh křúpal pod nohama..., ráno na Boží hod na "hrubú", na Štěpána také.

    Rodina sa obyčajně scházala po obědě nebo na oběd na Boží hod, pak přes celé svátky. Na Štěpána ráno měla ve zvyku tchyňa umývat všeckých vodů, ve kteréj sú v misi potopené drobné patáky - mince, aby sa peníze držely v rodině...to sme doma nedělávali. Chlapé sa ráno vytratili z baráku, obyčajně došli až večér, bo si šli hledat "nového hospodářa", skončilo to tak, že zasedli do po první otevřenéj po svátkoch hospody...

    Nekdy si doma děláváme zlaté prasátko - aby ho děcka viděly, tož obalím do zlatého staniolu citrón, pichnu do teho sirky, aby to mělo nožičky, hřebíčky místo očí...

    Stromek sa zdobíval deň před Štědrým dněm, večéř, až šly děcka spat, kdo mňa znáte, tož víte, jak to u mňa loni bylo..grinning smiley tradica v pr...li...grinning smiley , děckám sa řeklo, že ho přes noc donésl Ježišek....A žádný Santa Claus neexistoval!!!! ani sobé ze saňkama, akorát prý bývalo čut rolničky přes deń, dyž jél nejaký povoz, ale to snáď moselo byt až v pravěku...tož to ně vykládala moja stařa, abyste věděli...smiling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil petr.pospisek (15.12.2010 07:08)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 15.12.2010 08:11
     

    A schvalne,kolikpak z vas vi, kdo to vlastne sv. Barbora byla? Ja se priznam, ze jsem to az do predvcerejska nevedela,az kdyz muj syn mel za domaci ukol psat o zivote sv. Barbory a Lucie.

    Jedine, co jsem vedela, ze to byla patronka horniku.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 15.12.2010 13:59
     

    Já jsem zrovna dnes vanocni prani odeslala flower smiley mam stale par kamaradek a kamaradu se kteryma to dodrzuji, klidne jeste na stedry den poslu milou sms, ale nesnasim ty hromadne rozesilaci smsky kdyz ten clovek ani nevi, komu to posila thumbs up I me hodne potesi, kdyz ve schrance vanocni prani objevim...

     

    Ale barborky letos poprve nemam sad smiley no tak vdaná už jsem , tak to snad zas tak neva tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 03.12.2011 21:31
     

    Nezapomeňte si dát za okno punčošky winking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 07.12.2011 11:04
     

    Anavi, díky za připomenutí punčochy, s úspěchem jsem využila thumbs down.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 07.12.2011 19:05
     

    My jsme zavedli už předloni nový "moderní" vánoční zvyk grinning smiley štedrý den bez pc flower smiley je to fakt zvláštní celý den ho nezapnout a na nic se nepodívat ale na druhou stranu fajn!o svátcích už jsme pak po návštěvách apod. tak jsme stejně bez netu, ale na ten štedrý den byl čas byl, ale rozhodli jsme se užít si jen ty pohádky a nic nedělání winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Předvánoční a vánoční zvyky a tradice

    Datum: 07.12.2011 19:53
     

    Já už mnoho let dodržuju prosincovou angínueye rolling smiley ,letošek samozřejmě není vyjímkaangry smiley ,akorát na to poprvé nejsem sama,miláček Náťa jí má takylove smiley love smiley love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.