čtvrtek 28. března, 17:30 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

Datum: 29.10.2011 17:28
 

Potřebuju angry smiley Jsem rozčilená, protože našich sousedka, které je asi osmdesát let, "naletěla" jisté nejmenované firmě, na kterou jsem našla na netu kladné ohlasy, ale podezírám je, že si to píšou sami, neznám totiž z okolí nikoho, kdo by na ně nenadával angry smiley thumbs up

Paní jim dluží asi 34 tisíc Kč, které neodkladně požadují zaplatit, takže včera chtěla sehnat půjčku, aby to mohla z této splatit. Mamka jí včera obvolávala všechno možné, v noci pak z toho nespala, protože to byla samá "podezřelá" čísla a druhá sousedka ji ještě dorazila tím, že oné paní to obvolávala minulý měsíc a účet za telefon měla po pár minutách volání o 500 Kč vyšší. Jelikož mamka volala celkově asi půl hodiny, než ji různě popřepojovali a všechno objasnili, děsí se, jaká přijde vyúčtovaná častka za mobil. Ovšem neměla sílu té zoufalé paní odmítnout pomoc. sad smiley

Prosím vás, veďte osvětu u vašich rodičů či prarodičů, pokud jsou v důchodovém věku, aby jim na ty ptákoviny nenaletěli!!!! angry smiley angry smiley angry smiley Smlouvy jsou napsané tak, že buď je nelze zrušit, nebo musíte uhradit poplatek, protože to mají chytře napsané, že pokud věc vrátíte, měli jste ji vlastně v pronájmu, což si naúčtují. Svině thumbs up

Netvrdím, že některé z těch věcí nejsou dobré a kvalitní, ale průšvih je ten, že jsou mnohonásobně předražené. Taťka u nich s velkým nadšením koupil dvě pánve asi za 3 000, které byly za pár týdnů v Hypernově po sedmi stovkách kus... Tam by se nad tím ještě dalo mávnout rukou. Ale vysavač za 30 tisíc, který je těžký jako kráva a nic nevyčistí, to je prostě na rozbití držky tomu prodejci. Nechápu, jak někdo může mít vůbec to svědomí, že vnutí staré babce takový krám. To by mě ta provize ani netěšila, měla bych výčitky, že jsem přivedla někoho do finančních těžkostí sad smiley. Je mi z těch lidí zle thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up

***
Rodiče kolegyně zase byli nadšení, že sehnali firmu, která jim udělá levná okna. Podepsali, zaplatili zálohu. Ovšem jaké bylo jejich překvapení, že cena je pouze za vyrobení oken, nikoli zároveň za montáž!!! Takže když jim okna přivezli a postavili před barák, hodně se divili, protože při ústním jednání jim bylo přislíbeno, že je to se vším všudy... Pán však reagoval slovy: A máte to ve smlouvě?? Neměli, kupodivu sad smiley angry smiley thumbs up

Své rodiče už jsem varovala, aby nekývli na žádnou takto "výhodnou" nabídku dřív, než mrknu na recenze na netu nebo nebudu mít nějakou osobní zkušenost z okolí. Podobně se totiž staří lidé upisují firmám, které nabízí energii za nižší ceny a podobně. mají takovou skvělou taktiku, tvrdí všem: Vaši sousedi to taky podepsali nebo doporučil nás k vám pan XY, který je s našimi službami spokojen. Když podepíšou, zjistí, že žádný XY s nima spokojený není, protože je vyrazil ze dveří...

Mě tohle tak strašně vytáčí a člověk je úplně bezmocný sad smiley. Většinou to mají chytře napsané tak, že už je to v mnoha případech nevratné a případné odstoupení od smlouvy se krutě nevyplatí, protože jsou tam sankce thumbs up

 
Upraveno 5 krát. Naposledy upravil Majka (31.10.2011 14:35)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 17:48
     

    V televizi radili důchodcům, aby vždycky řekli, že se musí napřed poradit s mladýma winking smiley Jenže oni jsou tak zaskočení, že si na nic nevzpomenou. Všechno je v režii psychologicky školených zmetků thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Potřebujete si zanadávat?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 17:51
     

    Arturko, oni hlavně argumentují tím, že ta SLEVA je časově omezená. Že musí podepsat v tu chvíli nebo ztrácí na slevu nárok!!!

    Třeba když taťka kupoval ty pánve, namluvili mu, že běžná cena je pět tisíc, ale on že "vyhrál" slevu dva tisíce či jaký nesmysl... A pokud je chce za 3 tisíce, musí podepsat hned. Mamka do toho zasáhla tím, že je nepotřebují a pan manažer nebo jak si ti hajzlové říkají, na ni před všemi vyjel, že je snad její manžel svépravný a ať se do toho obchodu neplete!!!! angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley Prostě lidský odpad thumbs up

    Ale jak jsem psala výše, s mamkou jsme si vzala každá jednu a aspoň je používáme. A není ta cena zase natolik závratná, že by to nějak zcela narušilo chod jejich domácnosti. Navíc jsou na to dva. Ale ta paní, o které píšu výše, je sama, bere drahé léky, platí v jednom drahý nájem v bytě, takže u našich brečela, že si musí vzít dvě půjčky se staršným úrokem, aby mohla uhradit dluh a nikde ji nepopotahovali po soudech, ale zároveň, když bude splácet ty dvě půjčky, tak nebude mít buď na nájem nebo na léky... a prostě bude v celkem neřešitelné situaci. BY mě zajímalo, zda si ti kravaťáci vůbec uvědomují, do čeho ty lidi mohou přivést...do jaké bezmoci. Kvůli tomu, aby se pak mohli na těch svých mítincích bít v prsa, že jsou nejlepší prodejci. Ble.

    Chápu, že každý se musíme živit nějak, ale to bych radši fakt šla zametat chodníky, než toto. Bych měla aspoň dobrý pocit, že zútulňuji své okolí. Ovšem cizopasit na někom, to bych opravdu nemohla sad smiley.

    Kdyby to za ty prachy aspoň fungovalo!!! Ale když je to šunt, co pak s tím??? Na netu je desítky inzerátů starých třeba i dva roky. Nabízí se to z původních 30 tis. za dva a ani za ty dva tisíce ten krám nikdo nechce. nono smiley Vysvětlí mi někdo, proč takovou věc vůbec někdo vyrábí??????????????????????? eye popping smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (29.10.2011 17:59)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 18:01
     


    Arturka napsal(a):

    V televizi radili důchodcům, aby vždycky řekli, že se musí napřed poradit s mladýma winking smiley Jenže oni jsou tak zaskočení, že si na nic nevzpomenou. Všechno je v režii psychologicky školených zmetků thumbs up

    už jsem tu možná jednou psala, že švagrová na jejich zájezdu jednou byla ze "studijních" důvodů, zajímalo ji, jak je tam vedený marketing. Byla poměrně šokovaná, jak agresivně je ten prodej veden... téměř až na hranici vydírání.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 18:08
     

    já to zažila taky na vlastní kůži. Už je to víc jak deset let, co jsem šla s mámou na předváděčku těch jejich dek. Po předváděčce jsem se šla podívat na polštářek, ošmakat si ho a hned chtěl psát objednávku, jsem řekla, že ho nechci a on začal fakt být hrubý, co prej na to šahám. Víckrát už mě nikdo nikam nedostal na podobný akcenono smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 18:52
     

    Anavi:

    Své rodiče už jsem varovala, aby nekývli na žádnou takto "výhodnou" nabídku dřív, než mrknu na recenze na netu nebo nebudu mít nějakou osobní zkušenost z okolí. Podobně se totiž staří lidé upisují firmám, které nabízí energii za nižší ceny a podobně. mají takovou skvělou taktiku, tvrdí všem: Vaši sousedi to taky podepsali nebo doporučil nás k vám pan XY, který je s našimi službami spokojen. Když podepíšou, zjistí, že žádný XY s nima spokojený není, protože je vyrazil ze dveří...

    Mě tohle tak strašně vytáčí a člověk je úplně bezmocný sad smiley. Většinou to mají chytře napsané tak, že už je to v mnoha případech nevratné a případné odstoupení od smlouvy se krutě nevyplatí, protože jsou tam sankce thumbs up

    Anavi, já si myslím, že by snad od určitého věku nesměli lidi podepisovat smlouvy bez podpisu i jejich dětí nebo někoho podobného (něco jako zákonný zástupce u dětí). Takhle je kdekdo zneužije, protože jsou snadno ovlivnitelní.

    S tou elektřinou má zkušenost moje mamka. Ona tedy odolala, ale další už zpracovával sousedku z ulice a když k němu došla paní, co se snažila ukecat mamku, tak on se jí ptal, jestli podepsala a ona klidně řekla že jo, a že je spokojená! Sousedka tedy podepsala a pak se ptala maky a ta jí řekla, že nepodepsala. Lžou a snaží se získat dušičku a každou cenu. Je to hnus ty jejich způsoby prodeje. angry smiley thumbs up Věra

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Potřebujete si zanadávat?

    Datum: 29.10.2011 18:58
     

    Spike, představ si, že moje kolegyně má starou matku a ta mění dodavatele el.energie s každým chlapem, který u ní zazvoní. Je už kapánek pomatená. Kolegyně netuší u koho je zrovna teď eye rolling smiley Pořád se hrabe ve smlouvách a dohledává confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 30.10.2011 17:34
     

    Dost jsme toho už probrali v diskuzi Potřebujete si zanadávat?, na návrh Trixinky to téma dávám ještě zvlášť, kdyby k tomu měl někdo nějaký postřeh do budoucna, aby se dalo snadněji navázat.

     

    Nově jsem teda zjistila, že nejde o "vymývání mozků" pouze na předváděcích akcích, ale hitem současné společnosti je "půjčí nám na cokoliv, na úroky nehleďme" eye rolling smiley. Lidi, berte rozum do hrsti a nepůjčujte si u nebankovních subjektů!!!!!! Postupem času se z toho vyklube lichva jako řemen a nemáte už cesty zpět.

    Mamka mi dneska líčila, jak byla včera vyšokovaná, když volala na telefonní linku, přes kterou byly nabízeny půjčky a paní na druhém konci ji familierně sdělila: No příjmy vaší sousedky nedosahují potřebné výše, abychom jí mohli dát oficiální půjčku, ale máme tu jednoho pána, říkáme mu "zlatíčko" a ten půjčuje v těchto případech vlastní prostředky! V tu chvíli jí mamka švihla s telefonem... To si myslej, že jsou lidi úplní debilové, s prominutím??? Asi jsou eye rolling smiley, protože včera jsem na toto téma prolezla internet a nechápala jsem, kolik lidí naletí, kolik lidí pošle předem třeba pět tisíc naprosto neznámému člověku s tím, že mu zpracuje návrh půjčky a splátek. To, že se ten člověk během pár týdnů ztratí z povrchu zemského, zřejmě už nemusím dodávat. confused smiley sad smiley thumbs up

    A mimo jiné - úplně nechápu, kde člověk, který je finančně na dně a potřebuje půjčku - těch 5 tis. Kč sebere... To si je půjčí od nějakého důvěřivce ze svého okolí?

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (30.10.2011 18:21)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 30.10.2011 19:50
     

    Anavi, lidská důvěřivost a naivita nezná mezí! Znám dost lidí z mého okolí, jak z nejrůznějších pohnutek udělali totální blbost.

    Např. jedna známá si půjčila (myslím, že od Provident) 10 000, aby mohla dát synovi svatební dar - cestu do zahraničí, přestože věděla, že běhěm pár měsíců musí vrátit 20 000!

    Nebo celá rodina přišla na buben (i o barák), protože se nejprve syn (absolven ZŠ, kterou ukončil asi v 7.třídě) a pak celá rodina zapojili do jakéhosi letadla. Otec nakonec vážně onemocněl a posléze si vzal život, když přišli i o byt, který jim poskytli rodiče.

    Nebo jedna velice prostá (nemyslím to nijak hanlivě, ta paní nemá vzdělání žádné, je jí přes 70, je hodná, ale přehled nemá o ničem) jezdí na ty předváděcí zájezdy a často si tam něco objedná a velice lituje, že má málo peněz, protože by si objednala kdejaký krám, jak ji tam přesvědčí, že bez toho nemůže existovat.

    Další ještě jednodušší si objednala velice drahý vysavač s x funkcemi, přestože bydlí hodně nuzně a má snad jeden malý prastarý běhoun v chodbě. I ji přesvědčili, že ho nutně potřebuje, ač ho nemá na co použít. Za ty prachy by si mohla už do smrti platit úklidovou službu a měla by doma naklizeno všude. Té tedy pak někdo pomohl a ze smlouvy se vyvlíkla. Ovšem penále nějaké bylo.

     

    Věra

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 31.10.2011 12:04
     

    Kdyby se sem dalo přesunout i předešlé povídání, tak by to bylo bezva, sem otravná co. grinning smiley 

    Víte co mi hlava nebere? Jak se lidi zadluží kvůli blbejm vánocům. Sice chápu, že v reklamě to zní hezky, udělejte si štědrý vánoce, kupte si co chcete, ale to těm lidem nedojde, že o příštích vánocích, kdy budou mít na krku splátku na tom budou ještě hůř? eye rolling smiley 

     

    Koukám na netu po novém vysavači, tak si tak pročítám názory a recenze a narazila jsem na povídání paní, které domu přišel pán předvést nějaký ten šíleně drahý vysavač. Paní vydržela celou předvádecí akci i s předvedením, ale nakonec si vysavač nevzala, tím pana předvádějícího tak nakrkla, že jí prach vyluxovaný z matrace vysypal zpátky do postele. eye rolling smiley

    Mno a pak si je pusťte do bytu.

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 31.10.2011 13:19
     

    No řeknu vám,že mi to rozum taky nebere,když slyším o velmi výhodných půjčkách na cokoli.Protože žádná půjčka není výhodná.Někdy je nutná,ale výhodná není.U mimo bakovních subjektů už vůbec ne!přesto mně stále udivuje kolik lidí je ochotných tyto půjčky uzavřít na dovolenou,vanoce a jiné.Předváděcí akce to je taky něco.Hodně jsem o nich slyšela a tak jsem byla zvědavá jak to chodí,tak jsem se na jednu takovou vypravila,přiměla jsem manž. aby šel semnou,paní co předváděla různé produkty bez,kterých se prostě neobejdete se moc snažila po přednášce nám všem co jsme tam byli nechala naservírovat večeři a dala nám čas si vše promyslet před uzavřením smlouvy na zboží.Tak to už jsem se zvedli a šli domů,přesto se i tam našli lidé co si objednali.Takové akce jsou jen chytáky na lidi.Stršně mně takové jednání štve angry smiley ale jak je vidět pořád je dost důvěřivců,kteří se nechají nachytat confused smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 31.10.2011 17:50
     

    S těma půjčkama to je fakt k uzoufání. Představte si manželství, které moc funkční není. Manžel si nabere půjček a manželka o ničem neví. Po rozvodu jde chlap na pracák a ženská, která chodí do práce zacáluje všechny jeho dluhy, protože jsou společné. PROČ u smlouvy nejsou podpisy obou manželů? eye rolling smiley Asi by byly lichváři bez kšeftů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 29.11.2011 09:08
     
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 29.11.2011 09:21
     

    Teda, důchodce jeden nevděčnej, odmítnout takovou nabídku. Bych je hnala chcípáky! angry smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Předváděcí akce, půjčky na cokoliv a jiné podvodné záležitosti

    Datum: 21.07.2012 09:47
     

    ... jí jsem také jedna z nachytaných důchodců a to nejsem tak stará a myslela jsem si , že ne ani tak hloupá stydlin smiley

    .. zboží je nekvalitní a reklamovat není zřejmě kde thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (21.07.2012 09:49)
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.