pátek 19. dubna, 06:33 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 29.08.2009 10:18
     

    No mečíky budeš muset vyndavat v každém případě, ty by nepřežily. Já jsem podobně dopadla letos s kanami. Na jaře jsem zasadila dvě hlízky a bylo mi dost divné, kde mám to velké mnžství, co jsem vyryla na podzim. Dokonce jsem se opatrně poptávala známých, kterým jsem je slíbila, jestlii jsem ji je už nedala. Našla jsem je teprve nedávno v bedýnce v prádelně. Ve sklepě nebylo místo, tak jsem je dala jinam. A už jsou k nepotřebě. sad smiley Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 29.08.2009 10:24
     

    no jo s tím přechováváním je to děs....a to si vždycky na podzim říkám......tady to najdeš......jo prdlajs....

    kanu jsem přechovala, ale nevzešla mi, tak už je nechci, jiřiny na přechování zaberou moc místa, který teda zrovna nemám, takže ty už jsem taky zlikvidovalacoffe smiley a begonie mi nějak uschly, nevím pročsad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 29.08.2009 10:25
     

    Irisko, protože jsem své nové tulipány taky poctivě vyndala, ptala jsem se, kdy do země a bylo mi řečeno, že je na ně moc teplo. Zem by prý měla vychládat až na 5°C, jinak se snaží ještě růst a vysílí se a taky asi snáz onemocní. Tak čekám, až se víc ochladí

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 29.08.2009 10:27
     

    Drahuško díky, ještě tedy raději počkám.....jsou nové, nerada bych o ně přišlaflower smiley ....i když na zítra ráno hlásí jen 4 stupněangry smiley snad se ibišácí nebudou zlobit.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 11:02
     

    Shrabali jsme popadaná jablka pod stromama na celé zahradě, muž seká traktorem, já jdu na sekačku.

    Jo...a trochu upravuju sezení pod přístěnkem...aby se tam vešla ještě lavička... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 12:18
     

    udělala jsem další záhon jahod a jdu rozšiřovat vřesovištěgrinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 12:48
     

    Prosvětlila jsem zlatý déšť. Odpadu je snad na náklaďák a já mám bolavé ruce od nůžek a pilky. A na koleni krvavý šrám od zubů pily. Jo když si někdo podkládá nohou řezanou větevgrinning smiley ! ALe je zas na pár let klid, teď ho nechám zas růst a kvést dle libosti. Je to bezva keř na údržbu, můžu ho ořezat až u země a on se zas zmladí a obroste během roku. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 13:50
     

    Věrko, na to prosvětlování jsou ideální ty pákové nůžky. Na dlouhé rukojeti. Půjčuji si je od taťky, zvládnou dost silný průměr a slabší větvičky fiknou, ani o tom člověk neví thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 14:12
     

    Taky je tu máme, ale s těmi bych se do toho nedostala. Ono i s tou malou pilkou byl docela problém, jak uříznout starou větev a nepoškodit ty okolní. No už to je hotové a to je hlavní. Mám radost, že to roste, ale pak ta likvidace! Ještě mě čeká wistárie, čekala jsem, až v ní zabydlení kosíci vyvedou mladé, abych je nerušila. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 14:21
     

    Věrko, též vždycky řeším kam s tím? confused smiley Objednám asi ten kontejner na "zelený" odpad a budu to tam dávat po částech...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 14:40
     

    To drobnější kompostuji, ale tohle nejde. Zatím máme možnost to odvézt kousek k synovi. Má velkou parcelu a okolí domu teprve upravuje, tak to tam necháme uschnout a pak to spálíme venku na hromadě. Já si takový "ohníček" na zahradě dovolit nemůžu (600 m2 včetně zastavěné plochy). Já mám problém, ikdyž pálím jen něco malého, protože si zničím trávník. Věra

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 19:39
     

    anavi to si ho pořiď , já ho stačím naplnit klidně za jeden dengrinning smiley A vyvážejí ho každý týden,.

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 21:16
     

    Mám posekáno, spálenou hromadu větví a zahradního bince a posekané jahody :-)

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 30.08.2009 21:47
     

    Ani já jsem nezahálele a činila se na zahradě abych se mohla příští týden ulejvat.grinning smiley

    Plela, okopávala, množila a rozsazovala.............Něco je vidět hned a něco snad bude později.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.