pátek 29. března, 06:20 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Poznáte brouka?

Datum: 06.06.2007 12:42
 
p1060255x.jpg
Další fotografie:

Zajímalo by mě, jestli někdo poznáte, o jakého se jedná brouka... Na zahradě jich máme spousty, drží se hlavně kolem trysek na zavlažování, z čehož usuzuji, že jim vyhovuje vlhčí prostředí. Jsou dost velcí, nacházím po nich i jakési prázdné schránky...Krovky má obroubené kovově modrým nebo kovově fialovým pruhem.

Podle hlavy bych usuzovala na roháče, ale jistá si nejsem.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 15.08.2008 09:21
     

    My zas máme plný suterén sviněk (autobusů). Když nejsou sviňky, jsou pavouci. Deratizéři nám řekli, že když jsou sviňky, požírají vajíčka pavouků a tak nejsou pavouci. Když jsou pavouci, požírají dospělé sviňky. Že se s tím musíme smířit. Jo a střevlíci jsou teď na forhontě taky sad smiley

    Nejhorší je, že když jsou dole na bytě lidi a teď se jim po chodbách prohánějí squadry nejrůznějších brouků........ angry smiley

    Deratizace je údajně nanic, protože jsou to brouci zahradní a nalezou za chvíli zase angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Poznáte brouka?

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 15.08.2008 15:39
     

    tak brouka,toho já poznám na první pohled.grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 06.05.2010 16:51
     


    drahus napsal(a):

    My zas máme plný suterén sviněk (autobusů). Když nejsou sviňky, jsou pavouci. Deratizéři nám řekli, že když jsou sviňky, požírají vajíčka pavouků a tak nejsou pavouci. Když jsou pavouci, požírají dospělé sviňky. Že se s tím musíme smířit. Jo a střevlíci jsou teď na forhontě taky sad smiley

    Nejhorší je, že když jsou dole na bytě lidi a teď se jim po chodbách prohánějí squadry nejrůznějších brouků........ angry smiley

    Deratizace je údajně nanic, protože jsou to brouci zahradní a nalezou za chvíli zase angry smiley


    Až dosud jsem pravděpodobně žil v bludu, když mi na školách vtloukli do hlavy, že deratizace je hubení hlodavců a že hubení hmyzu se nazývá dezinsekce. Nebo je tomu snad jinak?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 06.05.2010 17:32
     
    eye popping smiley Rame, ...a nie je háveď ako háveď?????? nono
    Uff, ako by sa ...semtam bezne nestavalo, ze clovek ked po nejakom case cita po sebe to, co obcas mimovolne natuka, tak mu vlasy dupkom vstavaju....(tak ako pri tych mnohych chrobakoch, na ktore obcas narazi aj tam , kde mu zrovna ku stastiu nechybaju...winking smiley...Haha, ono to staci len chciet sa snazit "ustat" aj semtam nejaky ten "utuk" a nie je problem pochopit sa...
    ------------------------------
    ...ale ja som vcera nahodou mala krasne "brouci"stretavko! love smiley...Na rozkvitnutej kaline vrascitej bolo niekolko skvostnych zlatohlavkov !(Ked som minule prehadzovala kompost, tak som veru davala pozor na biele larvy s tym, ze to urciteeeeeeee su tie ich deticky grinning smiley...a opatrne ich davala spat medzi to nezotlete..).
    Na tom velkom zamatovom hustom bielom sukveti kaliny ti zlatozeleni krasavci uuuuuzasne vynikli...Uff, lenze sa mi ani nahodou nechcelo stverat na poschodie pre fotak...a tak zial som zostala bez zdokumentovania toho nadherneho pohladu...
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 27.08.2019 07:10
     
    img_20190827_060930.jpg

    Sice to není brouk, ale hmyz to je. Nevíte, co je to za hajzla? Má to asi 4 cm.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 27.08.2019 07:20
     

    Tak už vím, pilořitka listnáčová.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 03.06.2020 10:22
     
    20200602_141951.jpg
    Další fotografie:

    Taky to není brouk, ale co to je nevím, vidím to prvně. Krásná barva, tělo asi 5 cm, křídla rozpětí tak 8 cm a jsou úplně průsvitná. Kroutilo to hlavičkou až jsem se bála jít blíž. Co to je?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (03.06.2020 10:23)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 03.06.2020 12:07
     

    Už mi odpověděli na Poradte- je to vážka ploská-samička. Sameček je spíš modrý.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 03.06.2020 12:09
     

    jo ,tak jsem to poletla já - se starším příspěvkem . omlouvám se-

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (03.06.2020 12:13)
     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Poznáte brouka?

    Datum: 15.04.2023 20:14
     

    Ten brouk je střevlík. Nejspíš střevlík fialový, ale tím si nejsem stoprocentně jistý.

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.